Nawigacja

 • Egzamin gimnazjalny

  exam

  W dniach 18-20 kwietnia uczniowie trzeciej klasy gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny. Każdego dnia uczniowie wykazują się umiejętnościami z różnych przedmiotów:

  18.04 - Historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski 

  19.04 - Przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, geografia) i matematyka

  20.04 - język obcy nowożytny (język angielski lub niemiecki).

  Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

 • Spotkanie z rodzicami

  11 kwietnia  2016 odbędzie się zebranie z rodzicami. Wychowawcy spotkają się z rodzicami uczniów o godzinie 16.

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  5 kwietnia uczniowie klasy szóstej napisali pierwszy poważny egzamin w swoim życiu - Sprawdzian szóstoklasisty. Składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości z zakresu języka polskiego i matematyki, druga - z języka obcego nowożytnego. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9:00, część językową uczniowie zaczęli pisać o 11:45. Trzymamy kciuki!

 • Konkurs z języka angielskiego

  I want you

  Już niedługo odbędzie sie pierwszy szkolny konkurs literowania."Spelling bee competition". Szczegóły wkrótce u p. Pachniewskiego i na stronie o mnie.

 • Turniej Piłki Siatkowej w Dobrzykach

  31.03.2016

  W czwartek 31.03.2016r. w Dobrzykach odbył się turniej siatkarski dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Wiśniewska. Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej Piłki Siatkowej w Dobrzykach.

 • Konkurs

  Została ogłoszona kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem”, który jest skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

  W tym roku efektem pracy ucznia będzie krótki film.
  Temat konkursu, jak zwykle, związany jest z nowoczesnymi technologiami oraz ich przydatnością w życiu prywatnym i zawodowym. Uczniowie w swej pracy będą mieli zadanie rozwinąć hasło konkursu
  „e-Umiejętności przepustką do …”

  Więcej informacji na stronie konkursu    www.konkurs.ecdl.pl

 • Dzień Wiosny

  21.03.2016

  "Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty..." 21 marca  o godzinie 11:30 na kilka godzin mogliśmy zapomnieć o lekcjach. W sali gimnastycznej obserwowaliśmy popisy poszczególnych klas. Podziwialiśmy występy klas I-III SP i wiosenne przebrania pierwszoklasistów.   Pomysłowo zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI oraz I Gimnazjum. Klasa szósta i III Gimnazjum skorzystała z okazji aby przedstawić rzeczywistość szkolną w "krzywym zwierciadle". Wiosna nadeszła. Teraz czekamy na przylot bocianów.:-)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Wiosny.

 • Konkurs

  W piątek, 11 marca 2016 roku nasi uczniowie: Emilia Markiewicz, Vincenzo Piras reprezentowali Szkołę Podstawową w XX Konkursie Religijnym na etapie dekanalnym w Morągu w Szkole Podstawowej nr 3 im Jana Brzechwy. Vincenzo zajął III miejsce. Tego samego dnia odbył się konkurs dla uczniów gimnazjów. Z Boreczna brali udział: Katarzyna Fengler, Sandra Rawińska i Maciej Wrona. Sandra zajęła II miejsce, Kasia III miejsce.
  Sandra Rawińska będzie reprezentować Gimnazjum w Borecznie na etapie diecezjalnym w Elblągu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud w przygotowania i wytrwałość w nauce. Wszyscy trzymamy kciuki za Sandrę i życzymy jej jak najlepszego wyniku w Elblągu!

 • Nowelizacja Statutu Zespołu Szkół w Borecznie

  W dziale dokumenty można pobrać znowelizowany Statut Zespołu Szkół w Borecznie. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem.

 • Rekolekcje

  Od poniedziałku do środy trwały rekolekcje wielkopostne. 

  Szkoła Podstawowa godz. 8:50.

  Gimnazjum godz. 9:40.

   

 • Gminny turniej piłki halowej

  26.02.2016

  W piątek 26 lutego 2016r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Borecznie odbył się Turniej Piłki Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem spotkania było popularyzowanie piłki nożnej oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów.

  Do rywalizacji stanęło 5 drużyn. Po dwie z Zalewa i Boreczna i jedna z Dobrzyk. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”, 2 x 6 minut. Najlepsi okazali się uczniowie z Boreczna, którzy wygrali wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zalewa, a trzecie z Dobrzyk. Kolejne miejsca przypadły drugiej drużynie z Boreczna i ostanie miejsce druga drużyna z Zalewa.

  W turnieju zostali także wyróżnieni:

  • najlepszy bramkarz Kuba Piotrowski z Boreczna,
  • najlepszy strzelec Marcin Olender z Zalewa.

   Zwycięzców dekorował Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie.

   Kolejność:

  1. Boreczno 1.
  2. Zalewo 1.
  3. Dobrzyki.
  4. Boreczno 2.
  5. Zalewo 2.

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny turniej piłki halowej.

 • Choinka

  W ubiegłą sobotę świętowaliśmy doroczną imprezę choinkową. O godzinie 10:00 dotarły do szkoły autokary z dziećmi i młodzieżą. Była piękna, słoneczna pogoda, dużo śniegu i mrozu.
  W tej bajkowej scenerii tym milej było nam się spotkać. Na początku zebrani mogli podziwiać wykonawców w ich jasełkowym przedstawieniu. To był już drugi występ; premiera odbyła się 22 grudnia 2015r.
  Szczególne słowa uznania należą się odtwórcom ról tych postaci, które musiały wygłosić długie teksty. Potem miejsce honorowe zajęli uczniowie klas nauczania zintegrowanego oraz zerówki. Ich występ podziwiali wszyscy, ale w sposób szczególny dziadkowie i babcie. Specjalnie dla nich najmłodsi wychowankowie naszej szkoły przygotowali wiersze i piosenki.  Trudno było oprzeć się wzruszeniu.
  W międzyczasie  można było delektować się pysznym ciastem oraz kawą, serwowaną przez panie z Komitetu Rodzicielskiego.
  W dalszej części uroczystości dzieci bawiły się w rytmie tanecznej muzyki. Wkrótce też przybył Mikołaj z podarunkami.
  W trakcie tańców wybrano królową i króla balu. Wszyscy biorący udział w balu maskowym zostali poproszeni do  pamiątkowego zdjęcia.

 • Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych

  21.01.2016r. w Zespole Szkół w Borecznie odbyły się „Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych”. Turniej rozegrany został systemem „Brazylijskim” w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Zawody toczyły się w przyjaznej atmosferze oraz w duchu fair play, a poziom zawodniczek i zawodników był bardzo wyskoki. Organizatorzy zawodów zadbali o niezbędny sprzęt do tenisa stołowego, medale, dyplomy i małe upominki dla zawodników, którzy zajęli miejsce na podium.

  Klasyfikacja końcowa:

  Dziewcząt

  1. Tarnawska Natalia: Boreczno
  2. Damińska Karolina: Boreczno
  3. Kozakiewicz Katarzyna: Boreczno
  4. Zyska Natalia: Boreczno

  Chłopców

  1. Tulkiewicz Marek: Zalewo
  2. Białkowsk Bartosz: Zalewo
  3. De Rosa Rocco: Boreczno
  4. Nowosielski Hubert: Boreczno

  Organizatorzy

  Monika Szczypska

  Ryszard Zakrzewski

  Galeria zdjęć

   

   

   

 • Bezpieczne ferie

  Polish police logo

  20 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Borecznie odbyło sie spotkanie klas młodszych szkoły podstawowej z policjantem. Tematem były bezpieczne ferie. W czasie pogadanki najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jak spędzać czas wolny w czasie zimowej przerwy od zajęć i poznali zasady bezpiecznych zabaw na śniegu.

 • Wigilia szkolna

  Długo czekaliśmy na ten dzień. Ostatni dzień nauki w roku 2015.Dziś lekcje nie stresowały nikogo.
  Po lekcjach, w sali gimnastycznej uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej,
  pod kierunkiem pani Anny Cieplickiej zaprezentowali jasełka.
  Potem wysłuchaliśmy życzeń skierowanych do wszystkich.
   W klasach wychowawcy, uczniowie dzielili się opłatkiem składali życzenia.
  Jeszcze tylko wspólne kolędowanie i czas na świąteczną przerwę.

 • Wycieczka

  10 grudnia 2015 roku byliśmy na wycieczce w Elblągu. Plan i kosztorys opracowali uczniowie klasy II gimnazjum na lekcji informatyki.

  Wystartowaliśmy już o godzinie 8:00 sprzed budynku szkoły. Pierwszy etap to Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Tu obejrzeliśmy szereg wystaw związanych z przeszłością miasta oraz regionu: zabytki związane z tajemniczym ludem Gotów, zabytki i dokumenty związane z historią miasta Elbląga, przepiękne eksponaty obrazujące mistrzowski poziom rzemiosła elbląskiego, jedną z największych w Europie kolekcję ceramiki kadyńskiej.

  Okazało się, że to miasto z bardzo ciekawą historią. Pierwsze wzmianki pochodzą jeszcze z czasów Wikingów. Legendarne Truso to właśnie Elbląg, później bardzo mocno związany ze wspólnotą miast hanzeatyckich. Najciekawszy, z polskiego punktu widzenia moment w historii, wiąże się z panowaniem Stefana Batorego, który bardzo wspomógł elblążan w ich walkach z Gdańskiem. W tym czasie rozegrała się walka o prymat miast na Bałtyku, a Elbląg był główną bazą tworzącej się polskiej marynarki wojennej. Pan przewodnik obszernie objaśniał nam znaczenie kolejnych ekspozycji. Poznaliśmy przedmioty codziennego użytku naszych przodków, ozdoby, wyposażenia domów, ozdobne piece, ceramikę, gry ówcześnie znane i powszechnie lubiane. Niewątpliwą atrakcją okazała się projekcja filmu holograficznego "Historie ponad granicami"w sali projekcyjnej utworzonej na terenie Muzeum. Czas szybko minął, mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy, bo Muzeum jest naprawdę warte zobaczenia.

  Kolejny etap to krótka przejażdżka po Starówce. Zatrzymaliśmy się pod siedzibą Centrum Sztuki Galeria EL. Tu mogliśmy zobaczyć rzeźby Jerzego Fobera, wystawę "Nekrofuturyzm w dizajnie" autorstwa elbląskiego artysty i projektanta - Synwilczura, oraz wystawę malarstwa wspólczesnego.

  Następnie podjechaliśmy pod siedzibę Elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka. Przez dwie godziny mogliśmy przeżywać losy bohaterów sztuki „Opowieść wigilijna” stworzonej na motywach książki Karola Dickensa pod tym samym tytułem. Gra aktorów podobała się, o czym świadczył gorący i długi aplauz młodej widowni. Przemiana Ebenezera Scrooge'a wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

  Syci wrażeń duchowych zadbaliśmy również o potrzeby ciała. Postój obok Mac Donald's zadowolił wszystkich. Był czas na posilenie się zmęczonych wycieczkowiczów.

  Już ściemniało się, gdy wyjeżdżaliśmy z Elbląga. Podróż minęła bardzo szybko, nasz przewoźnik, bardzo uprzejmy pan Kierowca z firmy KrisBus z Iławy bezpiecznie odwiózł uczestników wycieczki kolejno do Jaśkowa, Janik, Śliwy, Wieprza, Wielowsi, Boreczna i Urowa.

  Do zobaczenia na kolejnej wycieczce!

 • Warsztaty KOWEZiU

    koweziu      Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyło sie spotkanie z panią Barbara Chmielewską z Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU).Tematem warsztatów, skierowanych do uczniów klasy 3 gimnazjum i ich rodziców był trafny wybór szkoły średniej.

  W czasie spotkania prowadząca poinformowała uczniów o możliwych trudnościach czekających na nowym etapie edukacyjnym i radziła, jak można ich uniknąć.

  Zarówno uczniowie, jak ich rodzice byli zadowoleni z przeprowadzonych warsztatów.

 • Sukces na Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej

  27 listopada 2015 r. w Zalewie odbył się Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Występy reprezentantów naszej szkoły po raz kolejny okazały sie sukcesem. Drugi rok z rzędu nagrodę Grand Prix otrzymała Wiktoria Rachwał, uczennica klasy szóstej. Ponadto w kategorii duetów szkoły podstawowej Wiktoria razem z koleżanką z klasy zajęła pierwsze miejsce.

  Równie dobrze zaprezentowały się przedstawicielki gimnazjum. W kategorii solistów uczennica klasy pierwszej zdobyła trzecie miejsce.

  Gratulujemy sukcesów!

  Uczestniczki do konkursu przygotowywały sie pod okiem pana Wojciech Pachniewskiego, nauczyciela języka angielskiego.

 • Andrzejki szkolne

  Andrzejki     26 listopada 2015r. w naszej szkole odbyła sie zabawa andrzejkowa. Wzięły w niej udział klasy 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprócz tradycyjnej dyskoteki zorganizowano konkurs na najlepszy układ taneczny. Ponadto każda z klas przygotowała drobny poczęstunek dla uczestników zabawy oraz tradycyjne wróżby. Uczniowie bawili się świetnie i w dobrych humorach wrócili do domów.

 • Biegi sztafetowe

  19.11.2015

  W czwartek 19 listopada 2015 roku w Zalewie odbyły się biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych na dystansie 4 x 800 metrów. Reprezentacja dziewcząt zajęła drugie miejsce, a chłopcy wygrali w pięknym stylu. Zawodników przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

   

  Galeria zdjęć

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć