Hymn Polski

Czwartek 22.11.2018

• Obchody stulecia odzyskania niepodległości

Obchody stulecia odzyskania niepodległości - Obrazek 1 Sto lat temu Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Było to możliwe dzięki patriotycznej postawie Polaków, którzy pod przywództwem Józefa Piłsudskiego w 1918 roku zdołali wywalczyć wolność. 11 listopada tegoż roku Rada Regencyjna, pełniąca tymczasowo rządy na polskich ziemiach, przekazała władzę nad polskim wojskiem Józefowi Piłsudskiemu i ten fakt uznawany jest za początek Niepodległości.

Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Borecznie 9 listopada był dniem wolnym od tradycyjnych zajęć edukacyjnych i poświęconym w całości świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości.

• Aktywna Tablica - Obrazek 1 W ramach programu Aktywna Tablica nasza szkoła została wyposażana w dwie tablice interaktywne o przekątnej obrazu 100'.

• Kiermasz dla Huberta

Kiermasz dla Huberta - Obrazek 1 Dnia 25 X 2018 roku odbył się kiermasz słodkości zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Panią Iwonę Bartoszewska oraz uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego, który miał na celu uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Huberta Mazura. Od godziny 10:20 do 11:20 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego trwali na stanowisku, sprzedając ciasta i muffinki. W akcję włączyło się bardzo wiele osób, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującego dziecka). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy zostaną one przekazane Fundacji Bezpieczna Przyszłość.

• Zebranie z rodzicami - Obrazek 1 7 listopada 2018 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. W części ogólnej, która odbędzie się na stołówce szkolnej, przedstawiciel sanepidu z Iławy przeprowadzi prelekcję na temat programu „Trzymaj formę”. Po jej zakończeniu wychowawcy spotkają się z rodzicami uczniów w klasach.

• Kiermasz dla Huberta - Obrazek 1

OGŁOSZENIE

DNIA 25.10.2018 r. (CZWARTEK) OD 10:25 DO 11:20 ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ CIAST DLA HUBERTA MAZURA.

ZEBRANE PIENIĄDZE ZOSTANĄ PRZEKAZANE

NA REHABILITACJĘ CHŁOPCA.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW DO AKTYWNEGO WSPARCIA AKCJI.

ORGANIZATORZY:

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ORAZ NAUCZYCIELE