• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„Spotkania z poezją

Dziś o poranku w sali polonistycznej nr 2 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Spotkania z poezją”. Jury w składzie: przewodniczący – Dyrektor Szkoły - miłośnik literatury pięknej - Pan Ryszard Zakrzewski, członek jury – bibliotekarz, historyk, polonista i poeta, Pan Piotr Przyczyna oraz członkini jury – pedagog szkolny, wielbicielka literatury polskiej dla dzieci, utalentowana muzycznie, Pani Anna Rachwał oceniało występy uczestników konkursu. W eliminacjach szkolnych wzięło udział dziewiętnastu recytatorów, których komisja oceniała w następujących kategoriach: interpretacja, dykcja, ekspresja oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci pokonały tremę
              i zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły.

• Dzień bez plecaka

Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek, koszek a nawet frytkownica.

•   Powitanie wiosny

Zgodnie z tradycją 21 marca wyruszyliśmy na spacer z marzanną, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. W tym roku poszliśmy tylko my, uczniowie klasy III, ponieważ młodsi koledzy pojechali na wycieczkę, starsi zaś celebrowali w szkole „Dzień bez plecaka”

Wcześniej przygotowaliśmy w klasie kukłę z materiałów papierniczych. Pożegnaliśmy zimę wrzucając jej kukłę do ogniska. Recytowaliśmy przy tym znany wierszyk” Marzanno, marzanno, ty zimowa panno w ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”

Czwartek 28.03.2024