Środa 26.07.2017

Postcrossing

Pocztówkowy projekt uczniów z naszej szkoły, pod kierownictwem p. Wojciech Pachniewskiego
POSTCROSSING

•    12 czerwca 2017r grupa uczniów z klas IV-VI SP Boreczno wyjechała na wycieczkę szkolną do Olsztyna.

Najpierw odwiedziliśmy Olsztynek. Tutaj przewidziana była zajęcia  plastyczne pod pod opieką pracowników Skansenu pt. "Nie święci garnki lepią". Uczniowie wykonali z gliny naczynia według własnych pomysłów. Swe dzieła po wyschnięciu mogli zabrać ze sobą.

Następnie zwiedziliśmy obiekty muzeum budownictwa ludowego: drewniane chaty kryte strzechą i ich wyposażenie, szkołę, kościół, gospodę i wiatraki. Po zwiedzaniu dzieci mogły kupić pamiątki.

• 6.06.2017 roku w piękny słoneczny dzień  na Orliku w Zalewie odbył turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Zalewie. Zawody zakończyły się sukcesem naszych uczniów z gimnazjum, którzy nie przegrali żadnego meczu i zajęli pierwsze miejsce.

Skład zwycięskiej drużyny: De Rosa Rocco Jordan, Klein Paweł, Nowosielski Hubert, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub, Długiński Dawid, Lewicki Piotr. Oprócz pucharu została przyznana nagroda dla najlepszego zawodnika meczu, a został nim De Rosa Rocco Jordan (notabene strzelił najwięcej bramek).

• 29.05.2017 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie języka niemieckiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu.
    Dominika Gałęza,
    Sandra Rawińska,
    Kaja Makar,
    Maria De Rosa,
    Maciej Wrona,
    Bartosz Zienkiewicz
    Wygrali 8-dniową wycieczkę do Suhl w Niemczech. Będzie to wakacyjny kurs języka niemieckiego połączony ze zwiedzaniem. Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz.
                                                                                   Gratulujemy uczniom i życzymy dobrego wypoczynku!

•

Klasa III Gimnazjum stoi przed trudnym wyborem szkoły średniej. Pomocą w wyborze były spotkania z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych.

W drugim semestrze odwiedzały nas delegacje z „Ekonomika” w Osródzie następnie z „Mechanika” w Iławie, „Rolnika” w Ostródzie, „Żeromka” w Iławie, „Budowlanki” w Iławie.

• 25 maja 2017 roku w Dobrzykach odbył się turniej siatkarski, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w składzie: De Rosa Rocco, Jędrzejowska Aleksandra, Klein Paweł, Lewicki Piotr, Nowosielski Hubert, Radecka Aleksandra, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub.

W zmaganiach uczestniczyło cztery zespoły ze szkół gimnazjalnych. Zawodnicy z Boreczna wygrali wszystkie swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce. Została przyzna nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju, a został nim Jakub Zalman.