Czwartek 23.11.2017

Postcrossing

Pocztówkowy projekt uczniów z naszej szkoły, pod kierownictwem p. Wojciech Pachniewskiego
POSTCROSSING

• W ramach programu Zdrowo jem, więcej wiem!, w którym po raz kolejny bierze udział nasza szkoła, najmłodsi uczniowie dowiadują się, jak dbać o swoje zdrowie. Uczą się również, jak się zdrowo odżywiać.

Program skierowany jest również do rodziców. Poniżej zamieszczamy garść informacji dotyczących zdrowego odżywiania dzieci. Zapraszamy do zapoznania sie z materiałami

Jak pomóc dziecku być zdrowym?

• 17. 11. 2017 r. o godzinie 16:00 odbędzie się  spotkanie wychowawców klas z rodzicami  uczniów. Przekazane zostaną informacje o ocenach. Będzie można porozmawiać z nauczycielami  o wynikach w nauce, a także o zachowaniu dzieci  w szkole. Zapraszamy!

•  9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżajającego się Narodowego Dnia Niepodległości. Młodzież przedstawiła dzieje walk Polaków o wolność na przestrzeni 123 lat niewoli, do której doprowadziły zabory w XVIII wieku. Uroczystość była ubogacona pieśniami i wierszami patriotycznymi wykonanymi przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Na pół godziny społeczność szkolna mogła oderwać się od codziennych problemów i w zadumie przeżyć jedno z najszlachetniejszych uczuć, które łączy wszystkich Polaków.

• 13.10.2017

10 października 2017r odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej życiu, twórczości i działalnośc charytatywnej Alberta Chmielowskiego. Obejrzeli galerię obrazów i zwiedzali wystawy muzealne. Następnie obejrzeli spektakl teatralny "Czarodziejskie krzesiwo" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka. W drodze powrotnej zwiedzili Sanktuarium w Zielonce Pasłęckiej w Elblągu

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka Elbląg. Zachęcamy do obejrzenia.

• 29.09.2017

„Na zakrętach wszyscy tłoczą się w jednym miejscu. Błoto wyrzuca wszystkich w jednym kierunku, a wybór jest taki, że albo wbiegamy w wielką kałużę, albo ciśniemy się w tłumie towarzyszy niedoli.” To bardzo duże wyzwanie fizyczne, czasami wręcz brutalne starcie charakterów, podjęli uczestnicy XIII Biegów Przełajowych o Puchar Burmistrza Zalewa. We wtorek 26.09.2017 roku w przepiękną pogodę rozpoczęły się zawody dla największych „twardzieli” z gminy Zalewo. Na zaproszenie gospodarzy z Boreczna przybyli uczniowie ze szkół w Zalewie, Dobrzykach i Bartach. Najlepsi trzej zawodnicy z każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Oraz pierwsza trzynastka dostała upominki w postaci bandamek lub okularów przeciwsłonecznych.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej. Wcześniej, o godzinie 8:00, w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Borecznie zostanie odprawiona msza święta.