Niedziela 27.05.2018

Witamy na stronie szkoły

• 18.05.2018 r. Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Szefowa MEN podkreśliła, że w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów reformy edukacji, na rok szkolny 2019/2020 o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

• 21.05.2018 uczniowie klas 4,5 i 6 wyjechali na kilkudniową wycieczke do Krakowa. Relacja z wydarzenia już wkrótce.

• Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki siatkowej w Dobrzykach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Byli bezkonkurencyjni i pokonali drużyny z Dobrzyk i Bart.

Skład zwycięskiej drużyny:

Rocco De Rosa - klasa III g

Piotr Lewicki - klasa III g

Dawid Długiński - klasa III g

Jakub Wierciński - klasa II g

Jakub Szczur - klasa II g

Kacper Szarecki - klasa II g

Konrad Liwenda - klasa II g

Rafał Liwenda - klasa II g

Gratulujemy!

• Dnia 17 maja 2018 r odbyły się biegi przełajowe w Miłomłynie. Organizator zapewnił uczestnikom kiełbaski, które można było upiec przy ognisku, pączki i napoje oraz medale dla najlepszych biegaczy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, zajmując wysokie miejsca w każdej kategorii.

Klasyfikacja:

Dziewczęta - szkoła podstawowa (4-6)

1. Dominika Zagrobelna - klasa VI b

3. Angelika Bojarska - klasa VI a

6. Wiktoria Mądrzyńska - klasa VI a

9. Julia Wóciak - klasa VI a

• Kaja Makar, Zuzanna Kryger i Jakub Wierciński znaleźli się wśród najlepszych w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Niemczech, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu. Cała trójka odniosła sukces i odebrała nagrody w sobotę 12 maja 2018r.

Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz

Uczniowie wykonali prace pisemne na temat najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynku w Niemczech.

Przed komisją egzaminacyjną składającą się z rodowitych Niemców uczniowie recytowali wiersze i odpowiadali na zadawane pytania. W rezultacie Kaja zajęła 2 miejsce a Zuzia i Kuba-3.