Nawigacja

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej. Wcześniej, o godzinie 8:00, w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Borecznie zostanie odprawiona msza święta.

 • Wyprawka pięcio- i sześciolatka

  WYPRAWKA pięcio- i sześciolatka 

 • Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

  PODRECZNIKI_2017-2018

  Wszystkie podręczniki, za wyjątkiem religii, w szkole podstawowej i gimnazjum są darmowe  (objęte dotacją MEN).

 • Wycieczka do Olsztyna

     12 czerwca 2017r grupa uczniów z klas IV-VI SP Boreczno wyjechała na wycieczkę szkolną do Olsztyna.

    Najpierw odwiedziliśmy Olsztynek. Tutaj przewidziana była zajęcia  plastyczne pod pod opieką pracowników Skansenu pt. "Nie święci garnki lepią". Uczniowie wykonali z gliny naczynia według własnych pomysłów. Swe dzieła po wyschnięciu mogli zabrać ze sobą.

    Następnie zwiedziliśmy obiekty Muzeum Budownictwa Ludowego: drewniane chaty kryte strzechą i ich wyposażenie, szkołę, kościół, gospodę i wiatraki. Po zwiedzaniu dzieci mogły kupić pamiątki.

  Jednym z celów naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc upamiętnienień ofiar wojen: cmentarz żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej i ofiar Stalagu IB z czasów II wojny światowej, położony w Sudwie pod Olsztynkiem. 

   Po krótkiej chwili zadumy wsiedliśmy do naszego autokaru prowadzonego przez bardzo uprzejmego kierowcę z firmy „Kris-Bus” z Iławy. Dzięki niemu odbyliśmy bezpiecznie kolejny etap podróży tym razem do Olsztyna. Po drodze widać było jak zmienia się stan naszych dróg. Na całym odcinku z Olsztyna do Olsztynka trwa gigantyczna przebudowa. Mimo korków drogowych dotarliśmy na czas do Olsztyńskiego Planetarium. Tutaj uczniowie wzięli udział w seansie „Nasz Wszechświat”. Odbyliśmy „kosmiczna podróż, którą zaczęliśmy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Jednocześnie uczestniczyliśmy w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy”. Po zakończeniu seansu pokazującego nocne niebo, piękne i tajemnicze; nieco oszołomieni niecodziennymi wrażeniami obejrzeliśmy wystawę w holu Planetarium, zrobiliśmy kilka zdjęć i przeszliśmy do autokaru. Nieco już zmęczeni zregenerowaliśmy siły w restauracji McDonald’s na Plac Franklina Roosevelta. Tutaj każdy zamawiał sobie posiłek według własnych upodobań i smaków. Następnie pokrzepieni fizycznie wyruszyliśmy do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach pod Olsztynem aby odbyć niecodzienną lekcję przyrody. Pod kierunkiem pana Roberta Jędrzejaka rozpoznawaliśmy gatunki roślin różnych ekosystemów. Obejrzeliśmy Lapidarium geologiczne, czyli kolekcję kamieni i głazów narzutowych z terenu Warmii i Mazur. Mieliśmy okazję poznać „Dział flory polskiej”, jedną z najpiękniejszych i najliczniejszych kolekcji drzew i krzewów rodzimych występujących w Polsce, „Część kolekcyjną”, oraz dział „Las naturalny” z wiekowymi egzemplarzami drzew pomnikowych. Najnowszym działem Leśnego Arboretum Warmii i Mazur jest Izba Edukacyjna. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy eksponaty historyczne związane z pracą leśników, wystawę geologiczną oraz kącik przyrodniczy ukazujący piękno warmińskich lasów. Po zwiedzaniu była krótka chwila na relaks na obiektach placu rekreacyjno-sportowego.

           Kolejny etap to Gietrzwałd a w nim Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Nasza wizyta przypadła w roku, w którym przypada 140 rocznica objawień. Pod kierunkiem pani Anny Cieplickiej zwiedziliśmy Bazylikę, byliśmy przy cudownym źródełku, odbyliśmy pieszą wędrówkę wzdłuż stacji Drogi Krzyżowej. Nasza wycieczka stała się zatem uzupełnieniem lekcji religii i okazją do głębszych przeżyć duchowych.

           W drodze powrotnej, w Miłomłynie mogliśmy jeszcze zobaczyć pomnik Inki, bohaterskiej dziewczyny, która stała się symbolem Żołnierzy Wyklętych.

           Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do domów około godziny 20.00, dzięki uprzejmości naszego kierowcy, który odwoził uczestników wycieczki do miejsc zamieszkania.

   

 • Turniej piłki nożnej 2017r.

  6.06.2017 roku w piękny słoneczny dzień  na Orliku w Zalewie odbył turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Zalewie. Zawody zakończyły się sukcesem naszych uczniów z gimnazjum, którzy nie przegrali żadnego meczu i zajęli pierwsze miejsce.

  Skład zwycięskiej drużyny: De Rosa Rocco Jordan, Klein Paweł, Nowosielski Hubert, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub, Długiński Dawid, Lewicki Piotr. Oprócz pucharu została przyznana nagroda dla najlepszego zawodnika meczu, a został nim De Rosa Rocco Jordan (notabene strzelił najwięcej bramek).

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki nożnej 2017.

 • Wygrali wycieczkę do Niemiec!

  29.05.2017 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie języka niemieckiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu.
  Dominika Gałęza, 
  Sandra Rawińska,
  Kaja Makar,
  Maria De Rosa,
  Maciej Wrona,
  Bartosz Zienkiewicz 
  Wygrali 8-dniową wycieczkę do Suhl w Niemczech. Będzie to wakacyjny kurs języka niemieckiego połączony ze zwiedzaniem. Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz.
                                                                                 Gratulujemy uczniom i życzymy dobrego wypoczynku!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczkę do Niemiec.

 • Szkoły średnie czekają!

   

  Klasa III Gimnazjum stoi przed trudnym wyborem szkoły średniej. Pomocą w wyborze były spotkania z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych.

  W drugim semestrze odwiedzały nas delegacje z „Ekonomika” w Osródzie następnie z „Mechanika” w Iławie, „Rolnika” w Ostródzie, „Żeromka” w Iławie, „Budowlanki” w Iławie.

  My również wyjeżdzaliśmy na dni otwarte do szkół w Ostródzie i Iławie.

  Mieliśmy okazję posłuchać przedstawiciela firmy ANIMEX która opowiadała o możliwości zatrudnienia w zakładach Animex Foods Sp.z o.o.

  Po tych wszystkich spotkaniach decyzję musi podjąć każdy z nas. Życzymy dobrych wyborów!

  Napisały Justyna i Kasia z klasy IIIG

 • Turniej piłki siatkowej 2017r.

  25 maja 2017 roku w Dobrzykach odbył się turniej siatkarski, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w składzie: De Rosa Rocco, Jędrzejowska Aleksandra, Klein Paweł, Lewicki Piotr, Nowosielski Hubert, Radecka Aleksandra, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub.

  W zmaganiach uczestniczyło cztery zespoły ze szkół gimnazjalnych. Zawodnicy z Boreczna wygrali wszystkie swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce. Została przyzna nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju, a został nim Jakub Zalman.

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki siatkowej 2017.

 • Akcja "Czyste Jeziora i Rzeki"

  18 maja uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie wzięli udział w Akcji "Czyste Jeziora i Rzeki" organizowanej pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Uczniowie, pod opieka nauczycieli, sprzątali brzegi jeziora Jeziorak.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Akcja "Czyste Jeziora i Rzeki" 2017.

 • Turniej piłki halowej 2017r.

  W środę 17 maja 2017r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Borecznie odbył się Turniej Piłki Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem spotkania było popularyzowanie piłki nożnej oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów.

  Do rywalizacji stanęło 5 drużyn. Po dwie z Zalewa i Boreczna i jedna z Dobrzyk. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się uczniowie z Boreczna w składzie:

  1. De Rosa Rocco
  2. Klein Paweł
  3. Nowosielski Hubert
  4. Wiśniewski Arkadiusz
  5. Zalman Jakub

   

  Zwycięzców dekorował Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie.

              Kolejność:

                                        1. Boreczno 1

                                        2. Zalewo 1

                                        3. Zalewo 2

                                        4. Dobrzyki.

                                        5. Boreczno 2

   

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki halowej 2017r..

 • Apel z okazji święta Konstytucji 3 maja.

  Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.

  Aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie maja słowa "ojczyzna" i "patriotyzm" oraz, aby upamiętnić wydarzenia ważne dla naszego kraju, uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum przypomnieli o 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uroczysty apel odbył się 4 maja 2017 r. i rozpoczął się od wspólnie zaśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność szkolną.

  Następnie uczennica klasy I szkoły podstawowej, Antonina Tarnowska oraz uczennica klasy II gimnazjum, Kaja Makar, zarecytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", Nie zabrakło również pieśni, takich jak: Witaj majowa jutrzenko, Tu wszędzie jest moja ojczyzna, Oda do radości, Hymn Konstytucji 3 Maja, jak również Ojczyzno ma oraz Miasto w solowym wykonaniu Kai Makar.

  Wzruszającej recytacji wierszy o tematyce patriotycznej dokonały Martyna Sostek z klasy VI, Ilona Zagrobelna z klasy I g oraz Sandra Rawińska z klasy III g.

  Doniosłego charakteru uroczystości nadały własnoręcznie wykonane przez uczniów kotyliony, które zdobiły pierś każdego z uczestników apelu.

  Dekorację stanowiły również kotyliony z napisami "Bóg", "Honor" i "Ojczyzna".

  Uczniów do apelu przygotowali i nad całością czuwali nauczyciele: p. Anna Rachwał i p. Piotr Grodzicki. 

 • Sukces na konkursie ortograficznym

  12 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Zalewa. Uczennica klasy III g, Sandra Rawińska zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów. Tym samym powtórzyła swój sukces sprzed dwóch lat. Uczennicę do konkursu przygotował pan Sławomir Cieplicki. Gratulujemy wygranej!

  Więcej zdjęć z konkursu można obejrzeć na stronie Zespołu Szkół w Zalewie : 

 • Rozstrzygnięcia konkursów czytelniczych

  W zakładce biblioteka umieszczono wynik przeprowadzonych konkursów czytelniczych:

  Konkurs na Exlibris szkolny

  Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej lektury.

 • Egzamin gimnazjalny

  W dniach 19-21 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 3 gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny. W ciagu trzech dni musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin. Pierwszego dnia gimnazjaliści pisali test z języka polskiego i historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Drugiego dnia arkusze egzaminacyjne sprawdzały opanowanie wiedzy i umiejętności z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych (geografii, biologii, chemii i fizyki). Na zakończenie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z wybranego przez siebie języka obcego.

  Mamy nadzieję, że wyniki, które uczniowie osiągną pozwolą im dostać się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

 • Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2017

  Klasyfikacja chłopcy:

  1. De Rosa  Rocco Jordan: Boreczno

  2. Nowosielski Hubert: Boreczno

  3. Tunkiewicz Marek: Zalewo

  4. Liwenda Krystian: Boreczno

  Klasyfikacja dziewcząt:

  1. Buczkowska Karolina; Boreczno
  2. Radecka Aleksandara: Boreczno
  3. Jedrzejowska Aleksandra: Boreczno
  4. Rawińska Sandra: Boreczno

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2017.

 • 24.05.2017

  W dniu 10 marca 2017r. 24 uczniów z Zespołu Szkół w Borecznie i 22 uczniów z Zespołu Szkół w Zalewie uczestniczyło w warsztatach chemicznych, prowadzonych przez Centrum Małej Chemii w Toruniu. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Pierwszą stanowili uczniowie kl. III gimnazjum, dla których warsztaty były jednocześnie kursem przygotowawczym do egzaminu gimnazjalnego. Kilka godzin wykonywania doświadczeń i pokazów pozwoliło gruntownie powtórzyć materiał objęty podstawą programową a jednocześnie utrwalić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i formułowania wniosków. Druga grupa to uczniowie klas I i II gimnazjum. W parach, pod czujnym okiem prowadzących przeprowadzali doświadczenia, realizując empirycznie treści kształcenia ujęte w podstawie programowej. Zaangażowanie i profesjonalizm prowadzących wciągnęły młodzież w świat eksperymentu, a niesamowitą frajdę sprawiły uczniom doświadczenia, którym towarzyszyły efekty świetlne i wybuchowe. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Torunia. Grupą opiekowali się Robert Jędrzejak, Jarosław Szymański, Ewa Balkowska i Jan Lichacz. O transport zadbał Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie Andrzej Nowicki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w galerii.

 • Forum Zdrowia dla rodziców - twoje własne H2O

   

  TWOJE WŁASNE H2O

  Każdy wie, że woda jest niezbędna do życia i trzeba ją pić w określonych ilościach. Ale czy wiesz, co to jest woda metaboliczna i kiedy powinniśmy pić więcej niż zazwyczaj? I dlaczego w organizmach mężczyzn jest więcej wody niż u kobiet? Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat wewnętrznego bilansu wodnego.

  Woda jest składnikiem wszystkich organizmów żywych i spełnia wiele istotnych biologicznie i fizjologicznie funkcji.

  75% - 60% - 50%

  Zawartość wody w organizmie zależy od wieku, płci i masy ciała. Najwięcej wody zawiera organizm noworodków – stanowi ona 75% masy ich ciała. U niemowląt powyżej 6 miesiąca życia ilość wody spada do 60% i utrzymuje się na tym poziomie w ciągu dorosłego życia. Jest to przeciętna zawartość wody w organizmie człowieka. Z wiekiem zawartość wody spada i w organizmie osób starszych, w zawiązku ze spadkiem beztłuszczowej masy ciała, wynosi 50%. Jednak obserwuje się pewne różnice w zawartości wody w organizmie w zależności od płci. Z czym to jest związane?

  Więcej wody u mężczyzn

  Powyżej 12 roku życia u chłopców i mężczyzn ilość wody w organizmie jest większa niż u dziewcząt i kobiet. Dzieje się tak dlatego, ponieważ tkanka mięśniowa zawiera zdecydowanie więcej wody (75-80%) niż tkanka tłuszczowa (10-20%). W organizmie zdrowych kobiet o prawidłowej masie ciała tkanki tłuszczowej jest więcej niż u zdrowych mężczyzn, również o prawidłowej masie ciała. Jest to zjawisko fizjologiczne związane z przystosowaniem ciała kobiety do ewentualnej ciąży i okresu karmienia piersią. Z tego też względu mniejszą zawartość wody w organizmie mają osoby otyłe.

  Źródła wody

  W niewielkim zakresie organizm sam wytwarza wodę – jest to tzw. woda metaboliczna. Jej źródłem są procesy spalania tłuszczów, węglowodanów i białek, które dostarczają ok. 200-300 ml wody. W związku z tym, że zapotrzebowanie na ten niezbędny składnik jest dużo większe, niż możliwość jego wytwarzania w ustroju, konieczne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody z zewnątrz.

  Zewnętrznym źródłem wody, poza płynami, są również produkty i potrawy, w których zawartość wody jest różna w zależności od rodzaju produktów. Na przykład w warzywach i owocach znajduje się do 95 g wody na 100 g produktu, a w produktach mlecznych - do 89 g wody na 100 g produktu. Biorąc pod uwagę wszystkie źródła, do organizmu zdrowego, dorosłego człowieka, odżywiającego się zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia, szacunkowo dostarczane jest 2,3-2,6 l płynów, z czego ponad 2 l to woda pochodząca z codziennej diety

  Bilans wodny

  Na bilans wody w organizmie ma wpływ jej spożycie (wypite płyny, woda pochodząca z produktów żywnościowych, woda metaboliczna) i wydalanie (mocz, kał, parowanie, pot). Bilans wody w organizmie powinien być utrzymywany na stałym poziomie, czyli spożycie powinno się równać wydalaniu. Jedynie w okresie wzrostu i podczas ciąży bilans jest dodatni. Na wodę wchodzącą w skład organizmu składają się płyny wewnątrzkomórkowe (stanowią 2/3 wody ustrojowej) i pozakomórkowe (1/3 wody ustrojowej). W wodzie tej rozpuszczone są elektrolity, czyli jony sodu, potasu i chloru, a niedobór bądź nadmiar wody powoduje zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

  Kiedy pić więcej?

  Zapotrzebowanie organizmu na wodę jest zmienne i zależy od składu diety, klimatu, temperatury i aktywności fizycznej. Wzrasta ono:

  • w podwyższonej temperaturze powietrza i obniżonej wilgotności (utrata wody z potem),

  • podczas zwiększonej aktywności fizycznej (utrata wody z potem i przez płuca),

  • w niskiej temperaturze (strata wody w związku ze zwiększonym wydatkiem energetycznym, noszeniem ciężkiej, grubej odzieży),

  • w czasie przebywania na dużych wysokościach (utrata wody przez płuca), • podczas stosowania wysokoenergetycznej diety (metabolizowana jest wtedy większa ilości składników odżywczych),

  • podczas stosowania diety zawierającej dużo białka (zwiększone straty wody z moczem),

  • podczas stosowania diety bogatej w błonnik (zwiększone straty wody z kałem),

  • przy nadmiernym spożyciu słonych produktów i potraw (zwiększone straty wody z moczem).

  Straty wody następują także wskutek spożywania napojów i produktów zawierających kofeinę, takich jak: kawa, herbata, napoje energetyzujące, napoje typu cola, czekolada. Kofeina zwiększa wydalanie moczu (diurezę) krótko po spożyciu i nie ma wpływu na wydalanie moczu w ciągu dnia. Również napoje alkoholowe powodują większą diurezę, ponieważ alkohol hamuje działanie wazopresyny. Wazopresyna to hormon antydiuretyczny wytwarzany przez przysadkę mózgową, który nasila resorpcję wody i jonów sodowych w nerkach, powodując wytwarzanie małych ilości zagęszczonego moczu.

  Dla dobra dziecka warto przestrzegać poniższych zasad:

  1. Dbaj o to, aby dziecko wypijało w ciągu dnia odpowiednią ilość płynów.

  2. W trakcie intensywnej ruchowej zabawy lub zajęć sportowych podawaj dziecku płyny lub przypominaj mu o wypiciu szklanki wody lub innego niesłodzonego napoju.

  3. Zadbaj o to, by do szkoły i na wycieczki szkolne dziecko obowiązkowo brało butelkę wody.

  4. Ucz dziecko i sam też pamiętaj, że nie tylko ilość, ale również jakość wypijanych płynów jest ważna – lepiej pić wodę źródlaną lub mineralną niż kolorowy, słodzony napój.

  5. Pamiętaj, że to czy pijesz wodę i jak to robisz wpływa na kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych dziecka. Dziecko, które codziennie patrzy na rodzica popijającego wodę źródlaną czy mineralną, samo chętniej wybierze do picia wodę, a nie sztucznie barwione i dosładzane napoje.

 • Święto Żołnierzy Niezłomnych

  W środę 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych - najmłodsze święto państwowe, upamiętniające żołnierzy powojennego podziemia, którzy nie godzili na zależność Polski po II wojnie światowej od Związku Radzieckiego.

  Z tej okazji delegacja uczniów naszej szkoły z Panem Dyrektorem Andrzejem Nowickim oraz nauczycielem Piotrem Przyczyną udała się do pobliskiego Miłomłyna, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz pod pomnikiem Danuty Siedzikówny „Inki” - sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i jednej z najbardziej znanych ofiar stalinowskiego terroru.

   

 • Dyskoteka walentynkowa

  Dyskoteka odbyła się 16 lutego 2017 roku w czwartek. Wszyscy, którzy byli na niej wspaniale się bawili. Zabawa odbyła się w świetlicy szkolnej. Rozpoczęła się  o godzinie 15:30, a zakończyła się o godzinie 18:30. Niektórzy padali ze zmęczenia, ale powiedzieli, że była to naprawdę wspaniała dyskoteka walentynkowa. Na imprezie były bardzo ładne dekoracje robione przez uczniów szkoły i Panie ze świetlicy. Większość uczniów przebywała tylko na świetlicy i tańczyła do upadłego.

  (autorki : Dziewczęta z klasy 5 B)

 • Wyjazd na narty

  Dnia 31 stycznia grupa gimnazjalistów naszej szkoły pod opieką nauczycieli udała się na stację narciarską w Kurzętniku. Młodzież zapoznała się z urokami sportów zimowych, spędziła czas zdrowo i aktywnie, wydatnie podnosząc swoje umiejętności alpejskie. Słoneczna pogoda i świetnie przygotowane trasy sprawiły, że wszyscy uczestnicy wracali w doskonałych humorach.

  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wycieczki w galerii.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć