• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 20 września.  Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach, doświadczeniach . Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki rzucały piłeczkami do celu, bawiły się kolorowymi rolkami, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały medal super przedszkolaka oraz dyplomy.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

 • Święto pieczonego ziemniaka

  Święto pieczonego ziemniaka
  Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. W środę 19 września dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I- III obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy pięknej i bardzo słonecznej pogodzie zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski. W popiele piekły się ziemniaki. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii Święto pieczonego ziemniaka.
   

   

 • Dywizjon 303 - Wycieczka do Olsztyna

  19 września uczniowie naszej szkoły z klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbyli wycieczkę do kina w Olsztynie, aby obejrzeć film "Dywizjon 303-Prawdziwa historia". Młodzież poprzez filmową lekcję miała możliwość naocznego poznania historii wyjątkowej formacji w dziejach lotnictwa. Polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku dzięki odwadze, zawziętości, solidarności, sokolemu wzrokowi oraz intuicji lotniczej okazali się najlepszymi na świecie. Spośród alianckich dywizjonów, to im udało się zestrzelić najwięcej niemieckich maszyn. Dzięki temu bohaterskiemu osiągnięciu Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Kazimierz Daszewski, Antoni Łokuciewski i inni piloci Dywizjonu 303 na stałe wpisali chwalebne karty dla Polski w Wielkiej Księdze Historii Lotnictwa.

  Zwiastun filmu:

 • 17 września 1939

  17 września 1939

  Z okazji rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. na tablicy na szkolnym korytarzu możemy podziwiać okolicznościową gazetkę, ilustrującą przyczyny, przebieg i skutki tego wydarzenia. Dzięki niej uczniowie mogą zapoznać się z tym ważnym faktem z dziejów naszego kraju.

 • Mały Festiwal Filmowy w Zalewie

  W środę 5 wrześani 2018 uczniowie klas VIII i III G wzięli udział w Małym Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja".  Organizatorami wydarzenia były Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie oraz Urząd Miejski w Zalewie. Uczniowie z opiekunami udali się do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, gdzie wzięli udział w projekcji filmy "Dwa światy". Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, jak wygląda codzienne życie osób niepełnosprawnych, ich radości, smutki i problemy, które napotykają każdego dnia.

  Uczniowie byli niezwykle poruszeni filmem i tematyką festiwalu.

  Dziękujemy organizatorom za możliwośc wzięcia udziału w tym ważnym przedsięwzięciu.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się 3 września o godzinie 8:00 mszą św. w kościele w Borecznie. Od razu po mszy św. odbędzie się apel na sali gimnastycznej, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami.

  Przywozy dzieci odbywać się według zwykłego harmonogramu, tj:

   

  6:55 - Gubławki               

  7.00 - Wieprz 

  7.05 - Karpowo

  7:10 - Boreczno

  7.35 - Murawki                                                                

   7.40  - Urowo

  7.45 - Duba

  7.50 - Huta Wielka

   

  7.15 - Surbajny

  7.20 - Międzychód

  7.30 - Rudnia

  7.40 - Śliwa

  7.45 - Boreczno

   

  6.35 - Jaśkowo

  6.40 - Janiki Wielkie

  6.50 - Janiki Małe

  7.15 Wielowieś

 • Harmonogram egzaminów poprawkowych 2017/2018

  Harmonogram egzaminów poprawkowych

  w Zespole Szkół w Borecznie

  w roku szkolnym 2017/2018

  Przedmiot

  Uczniowie
  z klasy

  Ilość
  uczniów

  Numer sali 
  egzaminu
  pisemnego

  Numer sali
  egzaminu
  ustnego

  Termin

  Język polski

  6a, 6b

  3

  3

  3

  Poniedziałek
  27.08.2018

  godz.9.00

  Matematyka

  IIG

  1

  1

  1

  Poniedziałek
  27.08.2018

  godz.9.00

  Język angielskiego

  6b

  2

  3

  3

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Język niemiecki

  6a

  1

  3

  3

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Historia

  IIG

  1

  1

  1

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie: Ryszard Zakrzewski

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

      Tablica

  Z okazji 100-lecia Niepodległości pragniemy wykonać pamiątkową tablicę. Wszysctkich chętnych, którzy chcieliby i mogli wspomóc nas w tym dziele zapraszamy do pomocy. Kto ma zbędny złom mosiężny może przynieść go do szkoły. Z metalu tego artysta plastyk wykona wspomnianą tablicę. Zachęcamy do akcji zbierania środków na ten szczytny cel!

 • Koniec roku szkolnego
  27.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koniec roku szkolnego.

 • Pierwszy dzień wakacji!

  Pierwszy dzień wakacji!

     Podobnie jak w całej  Polsce tradycją u nas jest świętowanie zakończenia roku szkolnego. W bieżącym  roku uroczystość ta przypadła 22 czerwca. Już o godzinie 8.00  społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnej Mszy Świętej. Potem odbył się  ostatni  apel szkolny z udziałem wszystkich uczniów oraz grona pedagogicznego. Dyrektor szkoły Ryszard Zakrzewski w krótkich słowach podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za naukę i działania podejmowane w minionym roku szkolnym na rzecz szkoły oraz życzył dobrych bezpiecznych wakacji.  Po przemówieniu Dyrektora najlepszym uczniom rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Szczególnie wielkie brawa otrzymali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, dla których to był ostatni dzień w murach naszej szkoły.

  Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa i ostatnie wskazówki co do bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Rok szkolny 2017/2018 przeszedł do historii, ale nie ma powodów do smutku. Dziś zaczęły się upragnione wakacje!

    Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku opublikowanym na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    

 • Szkolny piknik_2018

  Szkolny piknik_2018

  19 czerwca 2018

  Piękna słoneczna pogoda, dobry nastrój i mnóstwo atrakcji!

  O godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy szkolny piknik w Zespole Szkół w Borecznie. Na początek do zebranych przemówił pan dyrektor Ryszard Zakrzewski, który powitał wszystkich i życzył miłej zabawy. Nad całością  czuwała pani Monika Szczypska, przy pomocy nauczycieli naszej szkoły poprowadziła imprezę. Pierwsi zaprezentowali się  uczniowie z Jaśkowa, pasjonaci gry w palanta. Potem można było poćwiczyć pod okiem instruktorów uderzenia i poznać zasady tej nieco zapomnianej gry. Następnie odbyły się zawody sprawnościowe dzieci z młodszej grupy wiekowej, była rywalizacja w przeciąganiu liny między nauczycielami a rodzicami, zabawy oraz konkursy taneczne pod przewodnictwem doświadczonego instruktora pani Moniki, nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki na koniu pod opieką pani Emilii Giżyckiej i Marioli Skolimowskiej ze stadniny w Wielowsi. Chętni wiele razy ustawiali się w kolejce. Do bawiących sie dzieci przybyli też strażacy z miejscowej jednostki OSP, dzieci mogły poznać wyposażenie i możliwości ratowników. Strażacy dla ochłody wytworzyli wodną kurtynę. W międzyczasie można było się posilić. Rodzice przygotowali kiełbaski z grila; (mistrzem w pieczeniu był pan Jerzy), mnóstwo pysznych ciast, napojów, owoców, waty cukrowej, lodów i innych przekąsek.

  Serdecznie dziękujemy członkom Rady Rodziców pod przewodnictwem pani Wioletty Sostek, członkom trójek klasowych i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu naszego pikniku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Wyprawka przedszkolaka

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

  TECZKA Z GUMKĄ A-4 1 SZT.

  PIÓRNIK TUBA LUB KOSMETYCZKA

  RYZA PAPIERU KSERO

  BLOK TECH BIAŁY A4- 1 SZT.

  BLOK TECH KOLOR A4- 1 SZT.

  BLOK TECHNICZNY BIAŁY A3- 1 SZT.

  BLOK TECHNICZNY KOLOROWY A3-1 SZT

  BLOK RYSUNKOWY KOLOROWY A3- 1 SZT

  ARKUSZ BRYSTOLU BIAŁEGO I KOLOROWEGO

  WYCINANKI SAMOPRZYLEPNE

  BIBUŁA KOLOROWA

  FARBY PLAKATOWE (minimum 8 kolorów)

  KREDKI ŚWIECOWE BAMBINO

  KREDKI OŁÓWKOWE

  PASTELE OLEJNE

  MAZAKI

  NAKLEJKI DO PODPISYWANIA

  PLASTELINA 12 LUB 18 KOLORÓW ( ASTRA)

  NOŻYCZKI

  OŁÓWEK 1 SZT.

  GUMKA

  TEMPERÓWKA ( najlepiej zamykana)

  KLEJ - 2 SZT. W SZTYFCIE

  MARKERY SUCHOŚCIERALNE + gąbka

  NOTES DO KONTAKTÓW Z RODZICAMI

  KAPCIE ZAPINANE LUB WSUWANE+ WORECZEK

  RĘCZNIK ( mały z wieszaczkiem, podpisany)

  WSZYSTKIE RZECZY DZIECKA POWINNY BYĆ PODPISANE !!!

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy, że  w zakładce Podręczniki 2018/2019 umieszczony jest wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. 

 • "Zdążyć z pomocą"

  "Zdążyć z pomocą"

        "Pomaganie dzieciom w powrocie do zdrowia, ich osiągnięcia, pierwsze słowa i samodzielne kroki dają bezcenne uczucie radości i satysfakcji." Słowa te pochodzą ze strony internetowej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

      Wszyscy możemy pomóc!. Ogłaszamy zbiórkę nakrętek od plastikowych butelek, do 20 czerwca 2018r (środa). Zostaną one przekazane na rzecz Fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", środki ze zbiórki mają wspomóc zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do przynoszenia nakrętek! Koordynatorem akcji jest pani Magda Szymańska.

 • Dzień projektów 2018

  Dzień projektów 2018

  13 czerwca 2018  w naszej szkole odbył się dzień projektów. Jak co roku uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili rezultaty swojej pracy nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym. Przez cały rok szkolny pod okiem opiekunów, p. Kamili Borkowskiej, Jarosława Szymańskiego, Roberta Jędrzejaka i wychowawcy klasy, p. Wojciecha Pachniewskiego, uczniowie pracowali nad ciekawymi zagadnieniami, które bardzo często wykraczały poza materiał omawiany podczas zajęć lekcyjnych. Tematy projektów nawiązywały do różnych dziedzin, począwszy od geografii (historii polskich podróżników i odkrywców), przez przyrodę (budowa i zastosowanie silnika Sterlinga) po język angielski (znaczenie języków obcych w życiu codziennym) i język polski (historia i sposoby tworzenia bajek). Co ważne, prezentacje miały w dużej części charakter praktyczny, co mogło zaciekawić zebranych widzów - uczniów klas młodszych.

  Tematy projektów realizowanych przez uczniów zostaną umieszczone na świadectwie ukończenia gimnazjum, a zaangażowanie w pracę znajdzie swoje odzwierciedlenie w ocenie zachowania uczniów.

  Prezentację zaszczycił swoją obecnością dyrektor szkoły, p. Ryszard Zakrzewski.

  Niestety w związku z reformą edukacji była to ostatnia edycja dnia projektów w tej formie. Nie znaczy to jednak, że uczniowie nie będą pracować tą metodą. Nauczyciele chętnie włączaja ja do swoich zajęć. Już wkrótce prezentacje uczniów umieszczone zostaną na szkolnej stronie internetowej w zakładce Prace uczniów i nauczycieli.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Dzień projektów gimnazjalnych.

 • "Szkolny piknik"

  "Szkolny piknik"

     Zgodnie z propozycjami członków Rady Rodziców dnia 19 czerwca 2018 r. (wtorek, godz. 9.00) organizujemy "szkolny piknik".  Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy do współpracy. W trakcie imprezy nie zabraknie przekąsek, napojów i nowalijek. Przewidziano zabawy dla najmłodszych. Zachęcamy wszystkich do wsparcia i aktywnego udziału!

   

 • Dobry Start

  Dobry Start

  Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

  Dziś, 11 czerwca br. zainaugurowano akcję informacyjną rządowego programu „Dobry Start”. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowały wspólny list do dyrektorów szkół, w którym zwróciły się z prośbą o aktywne włączenie się do działań informacyjnych dotyczących programu „Dobry Start".

   

     Więcej informacji w zakładce informacje dla Rodziców

 • Przedszkolada

  Przedszkolada

  8 czerwca w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się XI Dziecięcy Festiwal "Przedszkolada" i Wybory Bajkowej Małej Miss. W przeglądzie udział wzięło 7 dziecięcych grup. Na scenie zaprezentowało się 114 dzieci w tańcu i piosence. Dzieci tańczyły, śpiewały na scenie i przy tym wszystkim dobrze się bawiły. Dzieci z Zespołu Szkół w Borecznie zaprezentowały dwa tańce do piosenek „ Wymarzona” i „ Toca Toca”. Na scenie wystąpili: Wiktoria Kmita, Kornelia Klimowicz, Maja Bedra, Aleksandra Słomińska, Małgorzata Grzywna, Konstanty Tarnowski, Sebastian Gromelski, Kuba Gromelski, Alan Chrzanowski i Mateusz Sokołowski. Wszystkie grupy zostały wyróżnione i nagrodzone pięknymi medalami oraz upominkami wręczanymi przez Burmistrza Marka Żylińskiego.

  O tytuł Bajkowej Małej Miss rywalizowało 15 dziewczynek w wieku 6-7 lat. Z naszej szkoły o tytuł Miss walczyły: Kornelia Klimowicz, Maja, Bedra, Małgorzata Grzywna i Aleksandra Słomińska. Wszystkie dziewczynki otrzymały pamiątkowe szarfy oraz upominki.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Przedszkolada 2018.

 • "Dzień koktajlowy"
  19.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Dzień koktajlowy".

 • "Dzień koktajli"

  W ramach projektu "Trzymaj formę" odbył się kolejny dzień (w poprzednich miesiącach był "dzień sałatkowy" i "dzień kanapkowy"), w którym uczniowie i nauczyciele mogli skosztować zdrowych, smacznych i orzeźwiających koktajli ze świeżych owoców: truskawek, bananów, jabłek, gruszek, i szpinaku. Podkreślić należy, że wszystkie koktajle przygotowane przez uczniów były bez cukru. Oprócz walorów smakowych cieszyły oko różnymi barwami. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję uczniom serdecznie dziękujemy!

  Koordynatorem projektu była pani Monika Szczypska. Do sprawnego przebiegu akcji włączyła się pani Ania Rachwał.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć