Nawigacja

 • Informacja dla rodziców uczniów klas VII i II gimnazjum

  18.05.2018 r. Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

  Szefowa MEN podkreśliła, że w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów reformy edukacji, na rok szkolny 2019/2020 o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

  Minister Anna Zalewska zaznaczyła w liście, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Minister edukacji przypominała, że absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

  Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.

  Obie te grupy zrealizują odrębne programy nauczania.

  Szkoły i samorządy przygotowują się do rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby sal lekcyjnych.

  Postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

   • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
   • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
   • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum z wyróżnieniem,
   • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

  W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami ze strony rodziców i uczniów, MEN przypomina, że do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz kuratorzy oświaty. We wszystkich kuratoriach od 1 września br. zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum będą mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Ponadto pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 można od września br. kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

  MEN przypomina, że ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje w gestii samorządu i odbywa się po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

  Pełna treść listu (do pobrania)

 • Wycieczka do Krakowa

  21.05.2018 uczniowie klas 4,5 i 6 wyjechali na kilkudniową wycieczke do Krakowa. Relacja z wydarzenia już wkrótce.

 • Turniej piłki siatkowej w Dobrzykach

  Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki siatkowej w Dobrzykach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Byli bezkonkurencyjni i pokonali drużyny z Dobrzyk i Bart.

  Skład zwycięskiej drużyny:

  Rocco De Rosa - klasa III g

  Piotr Lewicki - klasa III g

  Dawid Długiński - klasa III g

  Jakub Wierciński - klasa II g

  Jakub Szczur - klasa II g

  Kacper Szarecki - klasa II g

  Konrad Liwenda - klasa II g

  Rafał Liwenda - klasa II g

  Gratulujemy!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii: zdjęcia

 • Biegi przełajowe w Miłomłynie

  Dnia 17 maja 2018 r odbyły się biegi przełajowe w Miłomłynie. Organizator zapewnił uczestnikom kiełbaski, które można było upiec przy ognisku, pączki i napoje oraz medale dla najlepszych biegaczy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, zajmując wysokie miejsca w każdej kategorii.

  Klasyfikacja:

  Dziewczęta - szkoła podstawowa (4-6)

  1. Dominika Zagrobelna - klasa VI b

  3. Angelika Bojarska - klasa VI a

  6. Wiktoria Mądrzyńska - klasa VI a

  9. Julia Wóciak - klasa VI a

  Dziewczęta - szkoła podstawowa (klasa 7)

  1. Weronika Burlińska

  Dziewczęta - gimnazjum

  1. Dominika Gałęza - klasa III

  3. Patrycja Chudzik - klasa III

   

  Chłopcy - szkoła podstawowa (4-6)

  4. Wiktor Wiśniewski - klasa VI b

  8. Kacper Taciak - klasa VI a

  9. Diminik Zambrzycki - klasa VI a

  Chłopcy - gimnazjum

  1. Rocco De Rosa - klasa III g

  2. Kacper Szarecki - klasa II g

  6. Jakub Wierciński - klasa II g

  8. Rafał Liwenda - klasa II g

  9. Jakub Frańczuk - klasa III g

  Gratulujemy!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii: zdjęcia

 • WYGRALI KONKURS I W NAGRODĘ POJADĄ DO NIEMIEC!

  Kaja Makar, Zuzanna Kryger i Jakub Wierciński znaleźli się wśród najlepszych w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Niemczech, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu. Cała trójka odniosła sukces i odebrała nagrody w sobotę 12 maja 2018r.

  Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz

  Uczniowie wykonali prace pisemne na temat najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynku w Niemczech.

  Przed komisją egzaminacyjną składającą się z rodowitych Niemców uczniowie recytowali wiersze i odpowiadali na zadawane pytania. W rezultacie Kaja zajęła 2 miejsce a Zuzia i Kuba-3.

  W nagrodę wypoczywać będą na 8 dniowej wycieczce w SUHL w środkowej Turyngii podczas tegorocznych wakacji.

  "Warto brać udział w takim konkursie- mówi Kaja, która już po raz drugi wygrała wycieczkę - to przede wszystkim praktyczna nauka języka niemieckiego, integracja z młodzieżą niemiecką i czeską, wspólne zabawy, zwiedzanie i dalsza kontynuacja znajomości”.

   

  Gratulujemy i życzymy miłego pobytu w Niemczech!

  Zdjęcie uczniów z organizatorami i dziennikarzami 1 2

   

 • "Lubię śpiewać polskie piosenki"

  Uczennica klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Borecznie Martyna Sostek zajęła III miejsce w konkursie wokalnym "Lubię śpiewać polskie piosenki". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

  Dyplom

 • Program edukacyjny "Polska moja Ojczyzna"

     W środę 9 maja 2018r uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Borecznie uczestniczyli w programie "Polska moja Ojczyzna". W bardzo przystępny i dla dzieci atrakcyjny sposób utrwalali wiadomości dotyczące polskich symboli narodowych, geografii i historii. Uczniowie wykazali się aktywnością i sporą wiedzą o Polsce. Bezbłędnie śpiewali hymn i recytowali "Katechizm polskiego dziecka", mimo że czynili to bez wcześniejszego przygotowania. W drugiej części wszyscy chętni mogli skorzystać z okazji aby zrobić sobie zdjęcia w mundurach  polskich żołnierzy, sanitariuszek, powstańców.

  Była to kolejna lekcja patriotyzmu w roku obchodów stulecia niepodległości.

  Relacja fotograficzna: Mały Patriota

                            Certyfikat

 • "Wiosna nie tylko zielona"

  Gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym "WIOSNA NIE JEST TYLKO ZIELONA" zorganizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Warunkiem udziału było namalowanie pracy we wszystkich barwach z wyjatkiem zieleni. Dwie nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: 

  Dominika Gałęza II miejsce w kategorii gimnazjum Dominika.pdf
  Kaja Makar III miejsce również w kategorii gimnazjum

  Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych pomysłów w orginalnym ujęciu wiosny.

  Zachęcamy do udziału w kolejnym, ogólnopolskim  konkursie plastycznym "Ratujemy klimat". Wiecej informacji na stronie internetowej www.oczamimlodych.pl oraz u A. Cieplickiej, nauczyciela plastyki

 • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Dnia 26 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę  uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowany przez Annę Rachwał oraz Piotra Przyczynę . Wszystkich zebranych serdecznie powitał  dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie pan Ryszard Zakrzewski, który podkreślił fakt, że ta uroczystość wpisuje się w rocznicowe obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Uczniowie klas gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowali szkic historyczny, w którym przedstawili genezę i najważniejsze cele tego doniosłego dla Polaków  dokumentu. Przedstawiona żywa lekcja historii  przybliżyła przełomowe fakty związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek.

  Patriotyczna akademia rozpoczęła się  wspólnym odśpiewaniem Państwowego Hymnu. Szczególnie wzruszjącym momentem byla recytacja wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" w wykonaniu uczennicy klasy drugiej SP Antoniny Tarnowskiej. Godnym podkreślenia jest fakt, że młoda recytatorka ubrana była w piękny, tradycyjny, krakowski strój podkreślający narodowy charakter uroczystości. Następnie starsi uczniowie przedstawili krótki wykład historyczny, wzbogacony wierszami i piosenkami patriotycznymi oraz prezentacją graficzną obrazującą twórców i treść Ustawy Zasadniczej.

  Nasi wychowankowie mieli okazję błysnąć swym kunsztem recytatorskim i muzycznym. Na wyróżnienie zasługuje również uczennica klasy 7SP Martyna Sostek, która popisowo wykonała utwór pt. "Ojczyzno ma". 

  Szkolną uroczystość zaszczycił swą obecnością pan Marek Żyliński, burmistrz miasta i gminy Zalewo, który podziękował młodzieży za wzruszający występ oraz nauczycielom za wkład pracy w przygotowanie wychowanków.

  Zdjęcia 

   

   

   

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze

  W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”. Konkurs dotyczył znajomości treści powieści Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Etap szkolny wyłonił dwie drużyny:

  klasy VI-VII szkoły podstawowej

  • Kinga Grochowska
  • Agata Janicka
  • Zuzanna Mariańska

  Klasy II-III gimnazjum

  • Kaja Makar
  • Emilia Markiewicz
  • Ilona Zagrobelna

   

  Po dogrywce dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły bardzo dobre czwarte miejsce. Tym samym pokonały czternaście zespołów reprezentujących szkoły z całego powiatu iławskiego. Finalistki konkursu wykazały się wnikliwą, szczegółową i precyzyjną wiedzą z lektury. Pani Borkowska, która objęła pieczę nad uczennicami przygotowującymi się do konkursu, podkreśla, że jest zadowolona z wyniku dziewcząt. Pewien niedosyt, który zawsze towarzyszy zdobywcom czwartego miejsca, uczniowie zaspokoją już jesienią podczas kolejnych zmagań w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze.

 • Konkurs Recytatorski pod hasłem „Spotkania z poezją”

  Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbyły się po raz XXXVI eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego:

  Antonina Tarnowska (klasa II, wychowawczyni – pani Danuta Gradys)

  Sara Bartoszewska (klasa III, wychowawczyni – pani Maria Potorska)

  Natalia Cieplicka i Wiktoria Dąbkowska (klasa V, wychowawczyni – pani Kamila Borkowska)

  W wydarzeniu w Zalewie wzięło udział aż 21 uczniów z całej gminy. Jury w składzie: Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Irena Kupczyńska – wieloletnia bibliotekarka M-GBP w Zalewie oraz Hanna Bobek – mgr filologii polskiej, miało niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja jednak wyłoniła najlepszych. Mamy wśród nich uczennicę Zespołu Szkół w Borecznie. Brawo, Tosiu! Antonina Tarnowska będzie reprezentowała Gminę Zalewo w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 18 maja 2018 roku w Kinoteatrze w Iławie. Będziemy trzymać kciuki za naszą utalentowaną, młodą koleżankę. Dziękujemy wychowawcom i szkolnemu logopedzie, pani Teresie Jakubiec, za rzetelne i profesjonalne przygotowanie dziewcząt do występu, a także wszystkim dzieciom, które wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Zapraszamy w przyszłym roku. Znów będziemy się bawić swoim głosem i poezją.

  Zdjęcia z wydarzenia wkrótce będzie można obejrzeć w galerii.

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III zmierzyli się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. To już 11. edycja sprawdzianu, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku próbe te podjęli uczniowie z klasey p. Marii Potorskiej.

  Sprawdzian składał się z dwóch części, języka polskiego i matematyki, i jest podsumowaniem osiągnięć uczniów w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej. Analiza wyników pozwoli nauczycielowi sformułować ocenę opisową oraz wnioski do dalszej pracy z uczniami na kolejnym etapie edukacyjnym

 • Wycieczka do Olsztyna

  Dnia 25.04.2018r. dzieci z klas 0-I wraz z opiekunami: M. Szymańską i S. Gawryś uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wycieczki była wizyta w multikinie. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę pt. „ Piotruś królik”. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w kinie. Droga powrotna do szkoły minęła w miłej i radosnej atmosferze z jednym przystankiem na posiłek - w McDonaldzie w Ostródzie. Przed szkołą na dzieci czekali stęsknieni rodzice. To był bardzo dobry dzień, pełen atrakcji i miłych wrażeń.

 • Czerwone krzesło - niezwykła lekcja plastyki

  Niezwykła lekcja plastyki miała miejsce 25 kwietnia 2018 roku. Najpierw uczniowie klasy V zabawili się w szkolnych tropicieli magii i znaleźli stare, nikomu niepotrzebne, zniszczone, drewniane krzesło. Następnie tchnęli w nie życie, malując je na czerwono, by stało się jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie chcieli, by nabrało czarodziejskiej mocy, jak magiczne krzesło z powieści Andrzeja Maleszki. Na lekcji języka polskiego dzieci napisały instrukcję obsługi tego magicznego przedmiotu, a później wszyscy, którzy mieli na to ochotę, testowali moc czerwonego krzesła. Można jeszcze spróbować spełnić swe marzenia, zasiadając na magicznym krześle, które obecnie ustawione jest w sali polonistycznej. Serdecznie zapraszamy, choć już wiadomo, że niektóre życzenia bywają dość kontrowersyjne!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Czerwone krzesło - niezwykła lekcja plastyki

 • "Dzień sałatkowy"

  W piątek 27.04.2018r na długiej przerwie uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Szczypskiej zorganizowali "Dzień sałatkowy" promujący zdrowe odżywianie. Wszyscy chętni delektowali się specjałami zdrowej kuchni. Do akcji włączyła sie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy włączyli się w naszą akcję.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii dzień sałatkowy.

   

 • Diecezjalny Konkurs Religijny

  24 kwietnia 2018r uczennica klasy piątej SP Natalia Cieplicka   reprezentowała naszą szkołę w finale

  XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej – Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech – Patroni Diecezji Elbląskiej

   

 • UZYSKAŁA TYTUŁ FINALISTY

  JUSTYNA KOPCZYŃSKA , uczennica klasy 3 Gimnazjum w Borecznie uzyskała tytuł finalisty w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Przygotowywała ją pani Irena Wółkiewicz.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Egzaminy

  W dniach 18, 19, 20 kwietnia uczniowie klasy III Gimnazjum przystępują do egzaminu podobnie jak ponad 349 000 uczniów z całej Polski. 18 kwietnia br. uczniowie piszą egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W drugim dniu, 19 kwietnia, młodzież rozwiązywać będzie zadania z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z kolei piątek to zmagania z językiem obcym.  U nas w szkole gimnazjaliści zmierzą się z testem z języka niemieckiego i języka angielskiego. Życzymy powodzenia!

  Wyniki dostępne będą 15 czerwca i stanowić będą jedno z kryteriów przyjęcia do szkoły sredniej.

 • Ogłoszenie

  Znalezione obrazy dla zapytania chór szkolny

  Ogłoszenie

   

  Zapraszamy chętnych

  do zgłaszania się do chóru szkolnego

  Zapisy w świetlicy

  u pani Anny Rachwał

  Naszym celem będzie poznawanie piosenek patriotycznych

 • "Śpiąca Królewna"

  W piątek 13 kwietnia 2018r w świetlicy szkolnej miała miejsce realizacja projektu edukacyjnego z plastyki. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Anny Cieplickiej przygotowali widowisko teatralne „Śpiąca królewna”. Wykonali piękne dekoracje, kostiumy i rekwizyty. Wyuczyli się swych ról na pamięć i zaprezentowali się zgromadzonej widowni, którą stanowili uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. Spektakl wzbudził szczere zainteresowanie młodych widzów i gorący aplauz na zakończenie.

  Uczniowie klasy siódmej uczyli się trudnej sztuki współpracy w grupie. Cel został osiągnięty, a przy okazji zainteresowano młodą publiczność tematyką baśniową i czytelnictwem.

  Oto obsada aktorska:

  Król -Wojciech Mazanowski
  Królowa - Martyna Sostek
  Królewna - Weronika Burlińska
  Rycerz - Wojcech Komosiński
  Dobra Wróżka Melodia - Zuzanna Mariańska

  Zła Wróżka Odelia - Agata Janicka
  Flora - Monika Bojarun
  Aura - Kinga Grochowska
  Dworzanin Mateusz Liwenda

  Kucharz - Patryk Brodowski
  Kuchcik I - Konrad Hofman
  Kuchcik II- Maciej Łąka
  Narrator - Ilona Zagrobelna
  Staruszka Kamila Mielniczek

  Zdjęcia ze spektaklu
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć