Nawigacja

 • Projekt EduStarter

  Projekt EduStarter

  Projekt EduStarter - Obrazek 1 W Zespole Szkół w Borecznie realizowany jest projekt oświatowy "EduStarter – inspiracje, kompetencje i rozwój". Celem projektu jest podniesienie oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój umiejętności uczniów naszych szkół.

       Projekt edukacyjny jest realizowany w bieżącym (2018/2019) i przyszłym roku szkolnym (2019/2020). W tym czasie w szkole będą prowadzone dodatkowe zajęcia edukacyjne zarówno dla uczniów, którzy potrzebują wsparcia w nauce, jak również zajęcia dla uczniów zdolnych, dzięki którym będą oni mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Nauczyciele naszej szkoły prowadzą różnego rodzaju koła zainteresowań – plastyczne, przyrodnicze, teatralne, dziennikarskie, szachowe, konstrukcyjne, matematyczne oraz z języka angielskiego Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie będą zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności.

        Nauczyciele będą się uczyli nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu, prowadzenia zajęć metodą eksperymentu, poznają aktywne metody nauczania.

      Rodzice, którzy również uczestniczą w projekcie, uzyskają pomoc i informacje psychologa, będą uczyć się od psychologów, jak z wzajemną empatią i w sposób partnerski porozumiewać się z własnym dzieckiem, jak reagować na emocje wieku dojrzewania, jak budować i utrzymywać więź rodzicielską, jak podejmować trafne decyzje wychowawcze oraz jak postępować w przypadku konfliktów z dzieckiem. Rodzice będą uczestniczyć w takich blokach tematycznych jak: „Wychować i nie zwariować”, „Zrozumieć swoje dziecko”, „Dyscyplina bez przemocy”, „Dziecko, a nowe media”, „Jak motywować i rozwijać pasje dziecka”, „Wyznaczamy cele i ustalamy granice swojemu dziecku”.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

        Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 117 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.

  Uroczystość przygotowali uczniowie z przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej pod okiem wychowawczyń: Magdaleny Szymańskiej, Marii Potorskiej, Sylwii Gawryś oraz Danuty Gradys.

         Zaproszeni goście – babcie i dziadkowie – z zachwytem obejrzeli występy najmłodszych: śpiewy, tańce oraz recytacje wierszy.

         Po zakończeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej.

         Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z wydarzenia w galerii Dzień Babci i Dziadka.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Obrazek 1 

  13 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym, już XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze: Martyna z klasy VIII oraz Karolina z klasy III G, a także Wiktoria z Boreczna pod opieką pani Anny Rachwał, kwestowały na terenie Boreczna. Wolontariuszki w swoje puszki zebrały pokaźną sumę: Martyna 744,12 zł, Wiktoria 288,63 zł, Karolina 28 zł. Łączna suma z puszek wyniosła 1060,75 zł. Bardzo dziękujemy mieszkańcom za serdeczność i hojność!

  Kilka dni wcześniej z przeprowadzonej wcześniej na terenie szkoły zbiórki zgromadzono 515,50 zł. Zebrane fundusze zostały przekazane na ręce Szefa Sztabu, pani Fryderyki Małachowskiej, w sztabie WOŚP w Zalewie

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

   

 • Konkurs na zimowo-świąteczny wystrój klas

  Konkurs na zimowo-świąteczny wystrój klas

  Konkurs na zimowo-świąteczny wystrój klas - Obrazek 1 Ostatni tydzień przed świętami wszystkie klasy poświęciły na dekorowanie swoich sal, gazetek i tablic. Dzięki ich pracy w klasach i na korytarzach, powstały dekoracje, choinki, ozdoby świąteczne, a oglądając je można było poczuć klimat świąteczny.

  Większość uczniów pracowała nad dekoracjami z wielkim zaangażowaniem a oceny dokonywało pięcioosobowe jury. Oto wyniki konkursu na zimowo-świąteczny wystrój klas:

  I miejsce - klasa VII B

  II miejsce - klasa VIII

  III miejsce - klasa V

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wychowawców i uczniów.

  Nagrody zostaną wręczone 10 stycznia 2019 r. (czwartek) na godzinach wychowawczych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Konkurs na wystrój klas.

 • Rocznica Unii Lubelskiej - gazetka

  Rocznica Unii Lubelskiej - gazetka

  Rocznica Unii Lubelskiej - gazetka - Obrazek 1 

      W tym roku obchodzimy 450. rocznicę uchwalenia Unii Lubelskiej. Z tej okazji nauczyciel historii, p. Piotr Przyczyna wspólnie z wychowawcą klasy VII b, Dorotą Julluk, przygotowali na korytarzu szkolnym okolicznościową gazetkę obrazującą powody, okoliczności i skutki połączenia w 1569 roku dwóch państw, a mianowicie Polski i Litwy. W wyniku tego wydarzenia powstało mocarstwo zwane Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Była to najtrwalsza unia w dziejach Europy, która przetrwała ponad 200 lat. Niektóre postanowienia polsko-litewskie, np. brak ceł, swobodny przepływ ludzi i towarów oraz wspólny parlament, mają wpływ na kształt dzisiejszej Unii Europejskiej.

   

  Zapraszamy do obejrzenia gazetki w galerii 450-lecie Unii Lubelskiej.

 • Informacja

  Od 2 stycznia 2019 roku posiłek na stołówce szkolnej będzie się składał tylko z obiadu. Nie będzie tzw. śniadań z bułką.

   

  Podstawa prawna: Monitor Polski z dnia 19 października 2018 r., Poz. 1007, Uchwał nr 140 Rady Ministrów z dnia 15 października 2018 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023.

 • Zimowa przerwa świąteczna

   Zimowa przerwa świąteczna - Obrazek 1 W roku szkolnym 2018/2019 zimowa przerwa świąteczna trwa od 22 grudnia (sobota) do 31 grudnia (poniedziałek). Pierwszy dzień nauki szkolnej w 2019 roku to 2 stycznia (środa).

 • Jasełka 21 grudnia 2018 r.

  Jasełka 21 grudnia 2018 r.

  Jasełka 21 grudnia 2018 r. - Obrazek 1 Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania i życzeń. W trakcie tegorocznego spotkania wigilijnego wszyscy zaśpiewali kilka kolęd. Następnie zostały ogłoszone oficjalne wyniki „Konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową”.  W dalszej części zebrani mogli podziwiać aktorów we współczesnej adaptacji  jasełek. W biblijne postacie wcielili się uczniowie u boku swych nauczycieli i wychowawców. Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami.

       Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę „Oj Maluśki, Maluśki” przy gitarowym akompaniamencie.

           Następnie uczniowie i wychowawcy rozeszli się do klas na wigilijne spotkania klasowe.

  Z przemówienia powitalnego:

       „Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, koleżanki i koledzy nauczyciele, czcigodny Księże Proboszczu! Witam wszystkich przybyłych na dzisiejszą szkolną uroczystość!

  Jesteśmy w szczególnym czasie radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. To czas wewnętrznej przemiany, ale też czas robienia generalnych porządków, strojenia choinek, czas przygotowywania wigilijnych potraw, śpiewania kolęd.
       Trzeba pamiętać, że nie zawsze tak było. Żeby swobodnie kultywować rodzinne tradycje, obrzędy, zwyczaje potrzebujemy siebie nawzajem, potrzebujemy rodzinnego kraju.

       W tym roku, jak wszyscy wiemy, mamy setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Szczególnie dużo mówiło się o patriotyzmie, o walce o niepodległość. Ale patriotyzm to nie tylko walka o wolność. Patriotyzm dziś to szacunek dla własnej tradycji, dla wiary. Patriotyzm to solidne, uczciwe wypełnianie swych obowiązków.

       Życzymy wszystkim dobrych, pogodnych, zdrowych Świąt! Obyśmy byli życzliwi dla siebie nawzajem. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie szczęśliwy dla wszystkich. Przekażcie pozdrowienia swym Bliskim w Waszych domach”!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Jasełka.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

  Kiermasz bożonarodzeniowy

  Kiermasz bożonarodzeniowy - Obrazek 1 19 grudnia 2018 r. odbył się szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Ozdoby świąteczne wykonane zostały przez uczniów, rodziców, nauczycieli na zajęciach technicznych, plastycznych, świetlicowych. Na specjalnie przygotowanym stoisku w świetlicy szkolnej znalazły się: wianki z szyszek, lampiony, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, świece i słodkości, które były sprzedawane na długiej przerwie. Pomysłowe i kolorowe ozdoby wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, rodziców i nauczycieli. Szczególne podziękowania dla Pań: Wioletty Sostek, Doroty Chlewickiej i Joli Tarnowskiej za przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych i świec oraz pomoc w organizacji kiermaszu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Kiermasz bożonarodzeniowy.

 • Konkurs plastyczny "Na najpiękniejszą ozdobę choinkową"

  Konkurs plastyczny "Na najpiękniejszą ozdobę choinkową" - Obrazek 1 Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Na najpiękniejszą ozdobę choinkową”.

  W tym roku udział wzięły osoby z różnych klas: od I klasy szkoły podstawowej aż po uczniów klasy ósmej. Zaangażowali się członkowie koła plastycznego

      Bombki wykonane były różnymi technikami i przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Uczestnicy zasługują na pochwałę za ich zaangażowanie, pomysłowość, staranne wykonanie prac. Szczególnie cenne jest to, że przy wykonaniu ozdób uczniowie korzystali ze wskazówek bliskich osób ze swoich rodzin: Mamy, Babci.

       Komisja Konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Nie było łatwo wytypować najlepszą pracę dlatego postanowiliśmy przyznać dwa równorzędne miejsca I i II. Jedno trzecie oraz kilka wyróżnień. Każdy z uczestników otrzymał za udział: dyplom i upominek,

  Wyniki konkursu:

  Emilia Ziarek I miejsce

  Nikola Ozimkiewicz I miejsce

  Aleksandra Cieplicka II miejsce

  Oliwia Chlewicka II miejsce

  Zuzanna Mariańska III miejsce

  Maksymilian Mariański wyróżnienie

  Weronika Burlińska wyróżnienie

  Monika Rybak wyróżnienie

  Klaudia Kuba wyróżnienie

  Adrian Hofman

  Natalia Cieplicka

  Maja Piętka

  Martyna Długińska

  Błażej Remiszewski

  Antonina Tarnowska

  Nikola Szarecka

       Pomysłowość młodych twórców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, Wszystkie prace były ciekawe. Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach, czytajcie uważnie ogłoszenia, które zamieszczamy na gazetkach na korytarzu.

   

 • Rocznica wprowadzenia stanu wojennego - gazetka

  Rocznica wprowadzenia stanu wojennego - gazetka

  Rocznica wprowadzenia stanu wojennego - gazetka - Obrazek 1 Aby przybliżyć uczniom dramatyczne wydarzenia sprzed 37 lat, które miały miejsce w naszym kraju, na szkolnym korytarzu można obejrzeć gazetkę. Dowiemy się z niej, dlaczego w 1981 roku władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zdecydowały się na wprowadzenie stanu wojennego oraz jakie były konsekwencje tej decyzji. Musimy pamiętać, że to właśnie w wyniku działań ówczesnych organów represyjnych życie, w imię Ojczyzny, straciło około kilkudziesięciu Polaków. Cześć Ich pamięci!

       Gazetkę przygotował nauczyciel historii, pan Piotr Przyczyna.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć gazetki w galerii Rocznica wprowadzenia stanu wojennego - gazetka.

 • Wycieczka do teatru

  Wycieczka do teatru

   Wycieczka do teatru - Obrazek 1 W dniu 13 grudnia odbyła się wycieczka do Elbląga. Czterdzieścioro uczniów naszej szkoły miało okazję obejrzeć przedstawienie teatralne oparte na utworze Karola Dickensa „Opowieść  wigilijna”. Spektakl w sposób atrakcyjny wizualnie przedstawiał losy londyńskiego dusigrosza, Ebenezera Scrooge’a. Dopiero sen w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia obudził w nim sumienie i skłonił do zmiany postępowania. Pod wpływem wspomnień z dzieciństwa postanowił stać się lepszym człowiekiem i skupić się nie na gromadzeniu majątku, ale na dobrych uczynkach. Młodzież uczestnicząca w  spektaklu uległa świątecznemu nastrojowi i z pewnością głębiej zastanowiła się nad sensem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Wycieczkę zorganizowała p. Monika Szczypska, a opiekunami byli p. Anna Cieplicka, p. Kamila Borkowska, p. Kamila Martyka i p. Piotr Przyczyna.

        Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z wydarzenia w galerii Wyjazd do teatru.

 • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

  Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

  Mikołajkowy turniej tenisa stołowego - Obrazek 1 6 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Borecznie odbył się szkolny mikołajkowy turniej tenisa stołowego. Udział wzięli dziewczęta i chłopcy z klas V, VI, VII, VIII i IIIG.

     Celem turnieju były popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży, wpojenie zasad fair play oraz integracja uczniów naszej szkoły. Świąteczna atmosfera podczas turnieju udzieliła się wszystkim obecnym.

   

  Klasyfikacja końcowa:

  Dziewczęta

  I miejsce: Karolina Buczkowska – klasa IIIG

  II miejsce: Kamila Mielniczek – klasa VIII

  III miejsce: Martyna Sostek klasa – VIII

  Chłopcy

  I miejsce: Rafał Liwenda – klasa VIII

  II miejsce: Konrad Liwenda – klasa IIIG

  III miejsce: Kacper Szarecki – klasa IIIG

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Mikołajkowy turniej tenisa stołowego.

 • Wywiadówka

  12 grudnia 2018 roku (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami.

   

  Serdecznie zapraszamy rodziców oraz opiekunów

 • Andrzejki

  Andrzejki

  Andrzejki - Obrazek 1 Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole 28 listopada 2018 roku w godzinach od 15:30 do 18:30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły wspaniałe przeboje. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby i wróżyli sobie nawzajem. Przedstawiciele Rady Rodziców zadbali o przekąski i napoje, a pan Jan Bartosiewicz zatroszczył się o wspaniałą oprawę muzyczną i świetlną, dzięki którym wszyscy się bawili. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i jej sprawny przebieg. Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane.

     Za pomoc przy organizacji imprezy i aktywny udział dziękują organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, Iwoną Bartoszewską.

        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Andrzejki.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1W dniu 26 listopada w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, wykonały misiowe maski, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowo-naśladowcza „Niedźwiadek” oraz zabawy z chustą klanza. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się Misiowa Fotobudka, dzięki której każdy przedszkolak mógł chociaż na chwilę wcielić się w rolę pluszowego misia. Na zakończenie świętowania tego wyjątkowego dnia, każde z dzieci otrzymało Order Przyjaciela Pluszowego Misia, który z dumą nosiło przez resztę dnia. Dzisiejsze wydarzenia wywołały u dzieci wiele uśmiechów i radości.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Dzień Pluszowego Misia.

   

 • "Na straganie"

  "Na straganie"

         "Na straganie" - Obrazek 1 „Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy…” – każde dziecko, jak i dorosły znają wiersz Jana Brzechwy i wartości jakie z niego płyną. Warzywa i owoce to nieodzowny element diety każdego człowieka. W piramidzie żywienia stanowią jedno z najważniejszych pięter, dlatego już od najmłodszych lat wpajane jest dzieciom jakie wpływ maja na nasze zdrowie. Aby przybliżyć tę tematykę, w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”, dzieci z przedszkola pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Szymańskiej zaprosiły kolegów i koleżanki ze szkoły oraz rodziców i nauczycieli na inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Przedstawienie odbyło się 15 listopada 2018 r. na sali gimnastycznej. Przygotowania trwały od kilku tygodni, a mali aktorzy bez wytchnienia i z uśmiechem na twarzy ćwiczyli swoje role. Dzieci przebrane były za: Szczypiorek (Daniel), Koper (Szymon), Kalarepę (Karolinka), Seler (Antoś), Buraka (Fabian), Fasolę (Zuzia), Brukselkę (Dominik), Cebulę (Laura), Groch (Dominik), Pietruszkę (Alan), Marchewkę (Lenka) oraz Kapustę (Maja).
          W dniu występu wszyscy byli podekscytowani. Odbyła się próba generalna i po obiedzie wyruszyliśmy zmierzyć się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Pani Magda powitała wszystkich przybyłych gości i oddała głos narratorom – Szymonowi i Wojtkowi. Rozbrzmiały słowa: „Na straganie w dzień targowy…”. Widzowie z zaciekawieniem słuchali aktorów.
          Przedstawienie udało się idealnie. Aktorzy z roześmianymi buziami ukłonili się, po czym otrzymali gromkie brawa od publiczności.

          Tego samego dnia, w ramach programu „Trzymaj formę”, odbył się kiermasz sałatek zorganizowany przez panią Monikę Szczypską. Sałatki wykonane zostały przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły i prezentowały się znakomicie na pięknych, drewnianych straganach wykonanych przez naszego konserwatora, pana Jana Bartosiewicza. Dzięki akcjom takim jak ta, dzieci z naszej szkoły wiedzą, jak ważne są zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna w codziennym życiu.

          Dziękujemy bardzo rodzicom za ich zaangażowanie w tak ważnym przedsięwzięciu i uczestniczenie w życiu szkolnym swoich pociech.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z wydarzenia w galerii "Na straganie".

 • Obchody stulecia odzyskania niepodległości

  Obchody stulecia odzyskania niepodległości

  Obchody stulecia odzyskania niepodległości - Obrazek 1 Sto lat temu Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Było to możliwe dzięki patriotycznej postawie Polaków, którzy pod przywództwem Józefa Piłsudskiego w 1918 roku zdołali wywalczyć wolność. 11 listopada tegoż roku Rada Regencyjna, pełniąca tymczasowo rządy na polskich ziemiach, przekazała władzę nad polskim wojskiem Józefowi Piłsudskiemu i ten fakt uznawany jest za początek Niepodległości.

      Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Borecznie 9 listopada był dniem wolnym od tradycyjnych zajęć edukacyjnych i poświęconym w całości świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości.

       O godzinie 8.00 rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie, pod kierunkiem wychowawców, wybrane piosenki patriotyczne. Jury po niełatwych obradach wyłoniło cztery najlepiej wykonane pieśni. Czwarte miejsce zdobyła klasa VII b śpiewając „Dziewczynę z granatem”, trzecią lokatę zajęła klasa III szkoły podstawowej z piosenką „Jak szło wojsko raz ulicą raz, dwa, trzy”, na drugiej pozycji uplasowała się klasa VIII z utworem „Miasto” z filmu „Miasto 44”. Konkurs wygrała klasa VII a wykonując brawurowo piosenkę „Polska flaga” oraz „Pamiętaj”.

       O godzinie 9.30 odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod tytułem „Wielcy Polacy”. Wykorzystując nowoczesną formę quizu młodzież odpowiadała na pytania dotyczące życia i osiągnięć wybitnych Polaków. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny złożone z czterech przedstawicieli klas VII a, VII b, VIII i III gimnazjum. Turniej wzbudził ogromne emocje, ponieważ wyniki poszczególnych klas ukazywały się na bieżąco na ekranie po każdej odpowiedzi. Losy konkursu ważyły się do ostatnich pytań. Ostatecznie, z nieznaczną przewagą, konkurs wygrała klasa III gimnazjum.

       Główna część obchodów rozpoczęła się od powitania przez pana dyrektora szkoły Ryszarda Zakrzewskiego gości reprezentujących gminne instytucje samorządowo-kulturalne oraz odśpiewania o godzinie 11.11 czterech zwrotek Hymnu Narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”, podobnie jak w całej Polsce we wszystkich szkołach uczyniło prawie 5 milionów uczniów. Następnie społeczność szkolna wraz z gośćmi przeszła na hol szkolny, aby uczestniczyć w odsłonięciu tablicy pamiątkowej wykonanej z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pan Dyrektor wspólnie z przedstawicielami rodziców i uczniów odsłonił tablicę, złożył pod nią kwiaty, a ksiądz senior parafii w Borecznie dokonał jej poświęcenia.

       Część artystyczna składała się z Apelu Patriotów. Uczniowie klas III gimnazjum i VIII zaprezentowali sylwetki stu Polaków najbardziej zasłużonych dla Ojczyzny, począwszy od Mieszka I, poprzez przedstawicieli wszystkich epok historycznych, aż do postaci współczesnych ze Świętym Janem Pawłem II. Wizerunki 100 patriotów można było zobaczyć na scenie, która z tej okazji zamieniła się w swoistą galerię postaci. Biogramy patriotów były wzbogacone pieśniami patriotycznymi, które wykonali zwycięzcy Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach:

  Festiwal Piosenki Patriotycznej 

  100 lat Niepodległej - apel

 • Aktywna Tablica

  Aktywna Tablica - Obrazek 1 W ramach programu Aktywna Tablica nasza szkoła została wyposażana w dwie tablice interaktywne o przekątnej obrazu 100'.

 • Kiermasz dla Huberta

  Kiermasz dla Huberta

  Kiermasz dla Huberta - Obrazek 1 Dnia 25 X 2018 roku odbył się kiermasz słodkości zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Panią Iwonę Bartoszewska oraz uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego, który miał na celu uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Huberta Mazura. Od godziny 10:20 do 11:20 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego trwali na stanowisku, sprzedając ciasta i muffinki. W akcję włączyło się bardzo wiele osób, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującego dziecka). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy zostaną one przekazane Fundacji Bezpieczna Przyszłość.

  Wszystkim uczniom przygotowującym kiermasz, nauczycielom jak i rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast i muffinek jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Kiermasz dla Huberta.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
  boreczno@interia.pl
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć