Nawigacja

 • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

   Dnia 14 lutego 2018r odbyła się w Olsztynie Olimpiada Języka Niemieckiego. 

  Przeznaczona  była dla uczniów wykazujących się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Z naszej szkoły wzięły udział w konkursie 2 uczennice Kaja Makar i Justyna Kopczyńska z kl .3G.  

  W pisemnym etapie szkolnym zdobyły:Kaja- 92%, Justyna-86%.

   

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki.

 • Konkurs Wiedzy Religijnej

  15.02.2018

  15 lutego 2018r. odbył się szkolny etap XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej "Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech - Patroni Diecezji Elbląskiej" w kategoriach - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Uczennica klasy piątej Natalia C. zwyciężyła w kategorii uczniów Szkoły Podstawowej i uzyskała prawo startu w etapie diecezjalnym w Elblągu. W kategorii Gimnazjum najlepsza była Justyna K. z klasy III Gimnazjum i ona reprezentować nas będzie na etapie diecezjalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Cyrk przyjechał!

  14.02.2018

  W dzisiejszym dniu do naszej szkoły zawitali goście z cyrku "Szok". Zaprezentowali uczniom i nauczycielom przygotowany specjalnie na tę okazję efektowny pokaz. Elementy ekwilibrystyki, iluzji, żonglerki i występ klauna wywołały zachwyt wśród obecnych. Ponadto wszyscy uczniowie mieli okazję podziwiać z bliska tresowanego węża. Niektórzy z nich odważyli się nawet go pogłaskać. Po godzinnym przedstawieniu uczniowie i nauczyciele w dobrych humorach wrócili do klas.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cyrk przyjechał!.

 • "Tłusty Czwartek" z pączkami i goframi

  13.02.2018

     W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Na przerwach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali wszystkich pysznymi goframi z cukrem pudrem, bitą śmietaną i owocami.

  Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Tłusty Czwartek" w Szkole w Borecznie.

 • Choinka szkolna 2018

      Choinka szkolna na zakończenie I semestru nauki jest w każdym roku szkolnym jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów, szczególnie młodszych klas.

  Już kilka dni wcześniej, pod osobistym kierunkiem pana Dyrektora, w każdej wolnej chwili trwały przygotowania z udziałem nauczycieli i uczniów, podkreślić trzeba duży wkład pań: Moniki Szczypskiej, Anny Rachwał, Iwony Brtoszewskiej. Gromadzono elementy dekoracji, zasłony na okna, siatki maskujące, plakaty i kolorowe balony. Pieczono ciasta, w dalekiej Laponii św. Mikołaj ze swymi pomocnikami pakował słodkości do paczek.

  W sobotę 20. 01. 2018 r. rozpoczął się wielki bal karnawałowy. Do sali balowej przybywali licznie bohaterowie baśni, bajek i filmów. Wśród nich spotkać było można znakomite grono księżniczek, batmanów, czarodziejek, wróżek, żołnierzy, policjantów, piratów, kucyków pony, motyli, niedźwiedzi, indian i kowbojów; trudno wymienić wszystkich. Oprawą muzyczną pokierował pan Jan Bartosiewicz, (DJ Johnny), który bardzo umiejętnie dysponował muzyką do tańca i nagłośnieniem w turniejach i zabawach. Pierwsze pląsy i konkursy poprowadziła pani Anna Małecka, nasza wyjątkowa wróżka i wodzirej, roztaczająca wokół aurę niesamowitej baśniowej zabawy. Później odbyło się kilka konkursów prowadzonych przez panie nauczycielki z klas młodszych oraz opiekunki świetlicy szkolnej.

      Najważniejszy z konkursów to oczywiście wybór Króla i Królowej Balu. Dominującym kryterium miał być kostium W tym roku głosowali uczniowie, nauczyciele i rodzice z rady rodziców. Po przeliczeniu głosów okazało się, że tytuł Króla Balu zdobył Mariusz Ziarek, a Królową Balu została wybrana Oliwia Homza.

  W trakcie imprezy biesiadowano w kawiarence, sprawnie obsługiwanej przez panie: Wiolettę Sostek, Ewę Cieplicką, Dorotę Chlewicką i Jolantę Tarnowską. Zgłodniali mogli przekąsić jedno z wielu przepysznych ciast, przygotowanych rodzicielskim trudem, spragnieni mogli napić się kawy, herbaty lub chłodnych napojów.

  Do bawiącej się dziatwy przybył jeszcze jeden, wyjątkowy gość, najbardziej wyczekiwany, Mikołaj. .

  Po wszystkich atrakcjach tego dnia Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznej choinki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Choinka szkolna 2018

 • Turniej tenisa stołowego

  W środę 17 stycznia 2018r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców klas VII szkoły podstawowej i  II-III gimnazjum.  Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem spotkania było popularyzowanie tenisa stołowego  oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów. Do rywalizacji stanęli uczniowie z Boreczna i Zalewa. 


  Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
  I MIEJSCE KAROLINA BUCZKOWSKA 
  II MIEJSCE DOMINIKA GAŁĘZA
  III MIEJSCE PATRYCJA CHUDZIK 

  Klasyfikacja końcowa chłopców:


  I MIEJSCE ROCCO DE ROSA
  II MIEJSCE BARTOSZ BIAŁKOWSKI
  III MIEJSCE MACIEJ WRONA

 • Dzień Babci i Dziadka

     W kalendarzu imprez szkolnych na stałe zagościł Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość tę przygotowują najmłodsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Jako pierwsi wystąpili podopieczni pani Magdy Szymańskiej. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i rewelacyjnie zatańczyli „krakowiaka”. Po nich zaprezentowały się dzieci z klasy pierwszej pod kierunkiem pani Sylwii Gawryś, następnie wychowankowie pani Danuty Gradys z klasy drugiej i najstarsze w nauczaniu zintegrowanym dzieci z klasy trzeciej przygotowane przez panią Marię Potorską.

      Bardzo zmotywowane, maksymalnie skoncentrowane wnuczęta przedstawiły piękną inscenizację dla swoich licznie przybyłych Babć i Dziadków. Z drugiej strony wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane pociechy. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Seniorzy są najmilszymi odbiorcami dziecięcych występów. Przy tak pozytywnym nastawieniu wszystkich osób biorących udział w święcie sukces murowany.

     Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Dzień Babci i Dziadka

 • Wyjazd do teatru

  17 stycznia 2018 r. uczniowie z klas V-VII naszej szkoły gościli w Centrum Kultury w Ostródzie. Mieli tam możliwość obejrzenia spektaklu  pt. „Mity” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Inscenizacja była bardzo ciekawie skomponowana, poszczególne sceny uzupełnione były piosenkami i projekcjami filmowymi nawiązującymi do chóru antycznego. Świetna gra aktorska i atrakcyjna oprawa sprawiały, że młodzież szkolna w atrakcyjny sposób  mogła uzupełnić wiedzę dotyczącą mitologii greckiej, a w szczególności  poznać losy Prometeusza, Heraklesa, Eurydyki i Narcyza. Po przedstawieniu uczniowie w dobrych humorach wrócili do szkoły. Z uwagi na bardzo udany występ, czekamy na kolejną propozycję teatru krakowskiego.

 • Zabawa choinkowa

  Zapraszamy do udziału w Zabawie choinkowej, która odbędzie się 20 stycznia 2018 w naszej szkole. W programie imprezy przewidujemy między innymi:

  • Wybory Królowej i Króla Balu - zwycięzcy otrzymają nagrody. Przebrania będą mile widziane.
  • Zabawy i konkursy poprowadzone przez animatora, w czasie których uczniowie będą mogli otrzymać drobne upominki.
  • Wizyta świętego Mikołaja z prezentami.
  • Zabawa taneczno-muzyczna poprowadzona przez DJa.

   

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

  14 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym, już XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Wolontariusze: Kaja Makar i Jakub Sztenderski z klasy III Gimnazjum pod opieką pani Anny Rachwał, również wolontariuszki z wieloletnim doświadczeniem, kwestowali na terenie Boreczna.
  Kaja zebrała 176 zł 87 gr, Jakub 158 zł i 60 gr, a pani Ania 102 zł.  Bardzo dziękujemy mieszkańcom za serdeczność i hojność!

  Kilka dni wcześniej podczas zorganizowanego kiermaszu zdrowej żywności uczniowie uzbierali 230 zł. Natomiast z przeprowadzonej wcześniej na terenie szkoły zbiórki zgromadzno 422 zł 10 gr.
  Wszystkie zebrane fundusze, o łącznej wysokości 652 zł 10 gr., zostały przekazane do sztabu WOŚP w Zalewie. Naszymi uczniom towarzyszyli tam p. Ania Rachwał, p. Irena Wółkiewicz oraz pan dyrektor Ryszard Zakrzewski.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zdjęć WOŚP 2018.

 • Ferie zimowe

  Zgodnie z  Kalendarzem ferii zimowych w roku szkolnym 2017/2018 Ministerstwa Edukacji Narodowej ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim, a zatem i w naszej szkole, odbędą się w terminie 22 stycznia – 4 lutego 2018 r.

  O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN

   

  telefony alarmowe: 

  997 - policja, 998 - straż pożarna, 999 -pogotowie ratunkowe

  Bezpieczne ferie

  Informacja ze strony Policji

  KGP

  Bezpieczne ferie 2018

  22 stycznia rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie.  Ostrzegamy przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski - szczęśliwe i zadowolone - wróciły do szkoły.

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest sprawą priorytetową. 

  Zasady postępowania

  - wyjeżdżając na zorganizowany wypoczynek nie zabierać z domu wartościowych przedmiotów ani większej gotówki ze względu na ryzyko kradzieży;

  - nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich żadnych prezentów, słodyczy, napojów etc;

  - nie oddalać się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna.

  Dzieciom pozostającym w domu przypomnamy 

  o konieczności zamykania drzwi na klucz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych.

  o tym, aby nie bawić się ogniem, prądem i wodą,

  korzystając z internetu nie podawać swoich danych,

  nie wysyłać zdjęć,

  pamiętajmy aby nie opowiadać nowym znajomym z sieci o zasobności rodziców.

  Przestrzegamy, żeby w czasie zabaw na śniegu nie zjeżdżać na sankach w miejscach położonych blisko drogi lub zbiorników wodnych,

  nie dopinać sanek do samochodów,

  na łyżwach jeździć tylko na wyznaczonych lodowiskach,

  jeżdżąc na nartach wybierać stoki dostosowane do własnych umiejętności.

   

   

 • Kiermasz zdrowej żywności

  10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowej żywności w ramach projektu „Trzymaj formę”. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli kupić zdrowe kanapki, sałatki, muffinki marchewkowe i ciastka owsiane. Wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem co można zobaczyć na zdjęciach.
  Dziękujemy za aktywne uczestnictwo rodzicom, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy wspomogli nas w tak ważnym przedsięwzięciu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Kiermasz zdrowej żywności.

 • Choinka szkolna

  Informujemy, że Choinka szkolna odbędzie się dnia 20 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00 - 14:00. Szczegółowe informacje w sprawie dowozów zostaną podane w późniejszym terminie.

 • Zebranie z rodzicami

  Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek 18 stycznia 2018 r. O godzinie 16:00 na stołówce szkolnej rozpocznie sie zebranie ogólne, po którym rodzice spotkają się z wychowawcami klas.

 • Przerwa świąteczno-noworoczna

  Drodzy rodzice i uczniowie: informujemy, że przerwa świąteczno-noworoczna potrwa od 23 grudnia do 1 stycznia. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2018 roku. Uczniowie: pamiętajcie o zeszytach i podręcznikach. ;-)

 • Szkolne kolędowanie

  Dnia 19 grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie wzięli udział w szkolnym kolędowaniu. Samorząd uczniowski pod opieką pana Roberta Jędrzejaka odwiedził Dom Seniora w Iławie. Uczniowie zaśpiewali kilka kolęd i złożyli mieszkańcom najlepsze życzenia i wręczyli im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

  Młodzież odwiedziła również iławskie schronisko dla zwierząt. Uczniowie dostarczyli do schroniska 93 kg. karmy dla zwierząt.
  Opiekun samorządu kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy pomogli w realizacji powyższych wydarzeń – panu dyrektorowi Ryszardowi Zakrzewskiemu za zorganizowanie transportu, paniom ze świetlicy za przygotowanie kart świątecznych z życzeniami i stroików, wychowawcom za mobilizowanie do zbiórki karmy oraz uczniom za udział w świątecznym projekcie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii kolędowanie.

 • Jasełka

  Jasełka

  W dniu 21 grudnia uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili społeczności szkolnej oraz zebranym rodzicom i gościom jasełka bożonarodzeniowe.

  Aktorzy przygotowywali się do tego przedstawienia przez dłuższy czas, ucząc się obszernych ról na pamięć. Musieli też sami wykonać  stroje i potrzebne rekwizyty.

  Scenografią zajęły się Panie prowadzące zajęcia na świetlicy przy dużym udziale Pana Dyrektora, który zadbał o świerki i oświetlenie dekoracji.

  Jasełka zostały poprzedzone śpiewem kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitar, na których grali ks. Proboszcz wraz z nauczycielem informatyki. Wszyscy zebrani bardzo aktywnie włączyli się w śpiew.

  Tego dnia zostały wręczone przez nauczycielkę plastyki nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę w dwóch grupach wiekowych.

  W młodszej grupie wiekowej

  I miejsce Karina K.

  II miejsce –

  III miejsce Filip W.

  W starszej grupie wiekowej:

  I miejsce Natalia C.

  II miejsce Hanna L.

  III miejsce Karol Sz.

  Prace konkursowe były wykonane bardzo starannie przy zastosowaniu różnorodnych technik. Wzbudzały zachwyt Komisji konkursowej i wszystkich oglądających. Można było podziwiać je na choince ustawionej przed sceną w sali gimnastycznej. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom i upominek.

  Zabraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: "Śpiewajmy i grajmy Mu..."

 • Międzynarodowy dzień herbaty

  Międzynarodowy Dzień Herbaty nie jest w Polsce jeszcze powszechnie znany. Ma on za to na świecie już ponad dekadę tradycji. Wydarzenie to wywodzi się z krajów, które produkują herbatę: Bangladeszu, Nepalu, Wietnamu, Indonezji, Kenii, Malawi, Malezji, Ugandy, Indii i Tanzanii.

  W piątek 15 grudnia w naszej szkole na długiej przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gimnazjum postanowili przybliżyć to święto społeczności szkolnej. Uczniowie klasy III g: Kaja Makar, Justyna Kopczyńska, Dominika Gałęza, Jakub Sztenderski, Rocco De Rosa i Dawid Długiński pod czujnym okiem nauczycieli p. Ani Rachwał i p. Iwony Bartoszewskiej (które czuwały nad bezpieczeństwem) parzyli wyśmienitą herbatę i częstowali nią nauczycieli oraz uczniów. W holu szkoły unosił się aromat przepysznej herbaty z cytryną, pomarańczą oraz goździkami.

  Pierwszy Międzynarodowy Dzień Herbaty świętowano w Nowym Delhi 15 grudnia 2005 roku, a kolejny w Sri Lance rok później.

  Dziś, pijąc swoją ulubioną herbatę warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła zanim trafiła na nasz stół. A z pewnością była długa i ciekawa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Międzynarodowy dzień herbaty.

 • Tomek Sawyer na koszulkach :)

  W dniu 13 listopada 2017 r. uczniowie klasy V w dość nietypowy sposób podsumowali pracę nad lekturą „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Najpierw na lekcji języka polskiego dzieci przygotowały projekty koszulek. Uwzględniły w nich elementy świata przedstawionego, najciekawsze przygody głównego bohatera, odpowiednie cytaty i własne opinie o książce. Następnie na lekcji plastyki, pod okiem pani Anny Cieplickiej, uczniowie przenieśli swoje pomysły na białe bluzeczki. Efekt ich pracy był zaskakujący. Uczniowie paradujący po szkole w koszulkach z ilustracjami i hasłami promującymi czytelnictwo wzbudzali ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród starszych kolegów. Koszulki autorstwa uczniów klasy V można obejrzeć w galerii:Tomek Sawyer na koszulkach :).

 • "Opowieść wigilijna" na lekcji języka polskiego

  Czy wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie poczuli już ducha Świąt Bożego Narodzenia? Tego dokładnie nie wiemy, ale jedno jest pewne. Uczniowie klasy VII przeżyli niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni z Ebenezerem Scrooge’em, głównym bohaterem „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Uczniowie na lekcji języka polskiego zebrali materiały potrzebne do przygotowania plakatów dotyczących niesamowitej wizyty trzech duchów w domu skąpego i zgorzkniałego kupca – Scrooge’a. Następnie, pod okiem pani Anny Rachwał, dzieci starannie wykonały swoje prace, korzystając z pomocy uzdolnionej plastycznie wychowawczyni świetlicy. Duchy: Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Tegorocznych oraz Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia nauczyły bohatera książki na nowo patrzeć na świat, śmiać się i cieszyć z obecności bliskich osób. Niech słowa przemienionego Ebenezera Scrooge’a staną się dla nas mottem na nadchodzące święta i na każde kolejne Boże Narodzenie: „Czuć będę odtąd Boże Narodzenie i czynić dobrze nie tylko w tym dniu jednym, ale przez wszystkie dni całego roku. Będę pamiętał przeszłość, będę żył myślą o przyszłości”. Życzymy wszystkim magicznych, obfitych w dobroć i miłość Świąt Bożego Narodzenia. Efekty pracy uczniów można zobaczyć w galerii:  Opowieść wigilijna.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć