Nawigacja

 • Obchody stulecia odzyskania niepodległości

  Obchody stulecia odzyskania niepodległości

  Obchody stulecia odzyskania niepodległości - Obrazek 1 Sto lat temu Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Było to możliwe dzięki patriotycznej postawie Polaków, którzy pod przywództwem Józefa Piłsudskiego w 1918 roku zdołali wywalczyć wolność. 11 listopada tegoż roku Rada Regencyjna, pełniąca tymczasowo rządy na polskich ziemiach, przekazała władzę nad polskim wojskiem Józefowi Piłsudskiemu i ten fakt uznawany jest za początek Niepodległości.

      Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Borecznie 9 listopada był dniem wolnym od tradycyjnych zajęć edukacyjnych i poświęconym w całości świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości.

       O godzinie 8.00 rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie, pod kierunkiem wychowawców, wybrane piosenki patriotyczne. Jury po niełatwych obradach wyłoniło cztery najlepiej wykonane pieśni. Czwarte miejsce zdobyła klasa VII b śpiewając „Dziewczynę z granatem”, trzecią lokatę zajęła klasa III szkoły podstawowej z piosenką „Jak szło wojsko raz ulicą raz, dwa, trzy”, na drugiej pozycji uplasowała się klasa VIII z utworem „Miasto” z filmu „Miasto 44”. Konkurs wygrała klasa VII a wykonując brawurowo piosenkę „Polska flaga” oraz „Pamiętaj”.

       O godzinie 9.30 odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod tytułem „Wielcy Polacy”. Wykorzystując nowoczesną formę quizu młodzież odpowiadała na pytania dotyczące życia i osiągnięć wybitnych Polaków. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny złożone z czterech przedstawicieli klas VII a, VII b, VIII i III gimnazjum. Turniej wzbudził ogromne emocje, ponieważ wyniki poszczególnych klas ukazywały się na bieżąco na ekranie po każdej odpowiedzi. Losy konkursu ważyły się do ostatnich pytań. Ostatecznie, z nieznaczną przewagą, konkurs wygrała klasa III gimnazjum.

       Główna część obchodów rozpoczęła się od powitania przez pana dyrektora szkoły Ryszarda Zakrzewskiego gości reprezentujących gminne instytucje samorządowo-kulturalne oraz odśpiewania o godzinie 11.11 czterech zwrotek Hymnu Narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”, podobnie jak w całej Polsce we wszystkich szkołach uczyniło prawie 5 milionów uczniów. Następnie społeczność szkolna wraz z gośćmi przeszła na hol szkolny, aby uczestniczyć w odsłonięciu tablicy pamiątkowej wykonanej z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pan Dyrektor wspólnie z przedstawicielami rodziców i uczniów odsłonił tablicę, złożył pod nią kwiaty, a ksiądz senior parafii w Borecznie dokonał jej poświęcenia.

       Część artystyczna składała się z Apelu Patriotów. Uczniowie klas III gimnazjum i VIII zaprezentowali sylwetki stu Polaków najbardziej zasłużonych dla Ojczyzny, począwszy od Mieszka I, poprzez przedstawicieli wszystkich epok historycznych, aż do postaci współczesnych ze Świętym Janem Pawłem II. Wizerunki 100 patriotów można było zobaczyć na scenie, która z tej okazji zamieniła się w swoistą galerię postaci. Biogramy patriotów były wzbogacone pieśniami patriotycznymi, które wykonali zwycięzcy Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach:

  Festiwal Piosenki Patriotycznej 

  100 lat Niepodległej - apel

 • Aktywna Tablica

  Aktywna Tablica - Obrazek 1 W ramach programu Aktywna Tablica nasza szkoła została wyposażana w dwie tablice interaktywne o przekątnej obrazu 100'.

 • Kiermasz dla Huberta

  Kiermasz dla Huberta

  Kiermasz dla Huberta - Obrazek 1 Dnia 25 X 2018 roku odbył się kiermasz słodkości zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Panią Iwonę Bartoszewska oraz uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego, który miał na celu uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Huberta Mazura. Od godziny 10:20 do 11:20 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego trwali na stanowisku, sprzedając ciasta i muffinki. W akcję włączyło się bardzo wiele osób, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującego dziecka). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy zostaną one przekazane Fundacji Bezpieczna Przyszłość.

  Wszystkim uczniom przygotowującym kiermasz, nauczycielom jak i rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast i muffinek jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Kiermasz dla Huberta.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1 7 listopada 2018 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. W części ogólnej, która odbędzie się na stołówce szkolnej, przedstawiciel sanepidu z Iławy przeprowadzi prelekcję na temat programu „Trzymaj formę”. Po jej zakończeniu wychowawcy spotkają się z rodzicami uczniów w klasach.

   

 • Kiermasz dla Huberta

  Kiermasz dla Huberta - Obrazek 1 

  OGŁOSZENIE

  DNIA 25.10.2018 r. (CZWARTEK) OD 10:25 DO 11:20 ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ CIAST DLA HUBERTA MAZURA.

  ZEBRANE PIENIĄDZE ZOSTANĄ PRZEKAZANE

  NA REHABILITACJĘ CHŁOPCA.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW DO AKTYWNEGO WSPARCIA AKCJI.

   

  ORGANIZATORZY:

   SAMORZĄD UCZNIOWSKI ORAZ NAUCZYCIELE

   

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Podziękowania - Obrazek 1 W imieniu opiekuna Szkolnego Koła PCK składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Boreczna, Urowa, Murawek, Jaśkowa, Międzychodu i Gubławek oraz uczniom i pracownikom Zespołu Szkół w Borecznie za szczodrość podczas kwesty przeprowadzonej we wrześniu przez Szkolne Koło PCK. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 501,70 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Do mieszkańców pozostałych miejscowości nie udało się dotrzeć ze względu na małą liczbę kwestujących, ale zrozumienie i serdeczność, z jaką przyjmujecie ich Państwo w swoich domach na pewno zainspiruje wielu do uczestniczenia w tego typu zbiórkach w przyszłości.

  Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy.

   

   

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Nauczycielom
   i wszystkim Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.

  Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze
  do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

  Życzę zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów,
  z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.

   

                                                   Z wyrazami szacunku

                                                Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie

                                                Ryszard Zakrzewski

   

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej - Obrazek 1 Dnia 12.10.2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części oficjalnej pan dyrektor, Ryszard Zakrzewski powitał społeczność szkolną oraz przybyłych gości. Nastepnie wręczył Nagrody Dyrektora pracownikom szkoły, którzy wyróżnili się w swojej pracy w poprzednim roku szkolnym. W imieniu Burmistrza Zalewa, p. Marka Żylińskiego Nagrody Burmistrza wręczyła pani dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Elżbieta Blonkowska. W części artystycznej ten wyjątkowy dzień słowem, śpiewem i tańcem uświetnili uczniowie z klas II, III, IV, V i VIII pod kierunkiem p. Sylwii Gawryś. Wychowankowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o ich dobro.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • Witamy w szkole - Ślubowanie klasy I

  Witamy w szkole - Ślubowanie klasy I

  Witamy w szkole - Ślubowanie klasy I - Obrazek 1 12 października 2018 r. o godzinie 9.00 odbył się uroczysty apel z okazji Ślubowania klasy I. Na uroczystość licznie przybyli rodzice pierwszaków oraz klasy 0, II i III z wychowawcami.

       Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i powitaniu przez dyrektora, p. Ryszarda Zakrzewskiego, najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w części artystycznej, do której przygotowywali się pod okiem swojej wychowawczyni, p. Marii Potorskiej. Następnie w obecności wszystkich zgromadzonych złożyli uroczyste ślubowanie. Ponadto dyrektor dokonał uroczystego aktu pasowania na ucznia Zespołu Szkół w Borecznie. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały piękne dyplomy i upominki przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z klas II i III.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Ślubowanie klasy I.

 • Czytamy "Pana Tadeusza"

  Czytamy "Pana Tadeusza"

  Czytamy "Pana Tadeusza" - Obrazek 1 We czwartek 11 października uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII wzięli udział w spotkaniu czytelniczym poświęconym naszej narodowej epopei. Młodzież mogła zapoznać się z wybranymi fragmentami "Pana Tadeusza". Głośne czytanie rozpoczęli uczniowie od przedstawienia  "Ważnej Sędziego nauki o grzeczności". Następnie Panie nauczycielki - polonistki, Hanna Bobek i Kamila Borkowska zaprezentowały "Podkomorzego uwagi" oraz "smakowity" fragment o bigosie, a Pan bibliotekarz Piotr Przyczyna rozdział "Matecznik" opisujący piękno litewskich puszcz. Na spotkaniu obecny był również Pan dyrektor Ryszard Zakrzewski podkreślając walory i zalety jednej z najpiękniejszych polskich książek. 

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Czytamy "Pana Tadeusza".

   

 • Głośne czytanie "Dziadów"

  Głośne czytanie "Dziadów"

  Głośne czytanie "Dziadów" - Obrazek 1W środę 10 października 2018 roku uczniowie klasy VIIa i VIIb odczytali z podziałem na role II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dzieci przygotowały na tę okazję specjalną scenografię. Był pięknie nakryty stół. Mrok sali rozświetlał blask świec. Nie zabrakło także „jadła i napitku”. Chór powtarzał z przejęciem:

  „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

  Co to będzie, co to będzie”.

  Guślarz, w rolę którego wcieliła się Oliwia Jurewicz, dzierżąc w ręku krucyfiks, przywoływał kolejne duchy. Starzec, Wiktor Wiśniewski, wtórował kapłanowi w prowadzeniu ceremonii. Zgodnie z treścią dramatu na początku pojawiły się:

  Józio – Konrad Hofman;

  Rózia – Dominika Zagrobelna; następnie ukazało się

  Widmo Złego Pana – Szymon Piotrowski oraz

  Chór Ptaków Nocnych – Kruk – Bartosz Zienkiewicz i Sowa – Patrycja Kozakiewicz.

  Ostatnią zjawą przybyłą na uroczystość dziadów był duch pasterki, Zosi, czyli Wiktoria Mądrzyńska. Fragmenty tekstu wygłosiła także Angelika Bojarska. Głośne czytanie II cz. „Dziadów” okazało się na tyle udanym przedsięwzięciem, że pani Kamila Borkowska, nauczycielka języka polskiego, już zaczęła przygotowania do wystawienia dramatu Adama Mickiewicza na szkolnej scenie. Wkrótce gotowy będzie scenariusz sztuki. Wszystkich już dziś zapraszamy na casting.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Głośne czytanie "Dziadów".

   

   

 • Janusz Chomontek: żonglerka

  Janusz Chomontek: żonglerka

  Janusz Chomontek: żonglerka - Obrazek 1Janusz Chomontek polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek, zawitał do naszej szkoły.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Janusz Chomontek: żonglerka.

   

 • Polska - moja Ojczyzna

  Polska - moja Ojczyzna

  Polska - moja Ojczyzna - Obrazek 1 We wtorek 9 października 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Polska – moja Ojczyzna”. Podczas tej niezwykłej lekcji patriotyzmu, przeprowadzonej przez przedstawicieli agencji szkolno-przedszkolnej LUPUS, uczniowie klas 0-5 mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie sąsiadów Polski, najważniejsze surowce naturalne wydobywane w naszym kraju oraz symbole narodowe. Poznali również sylwetki najwybitniejszych Polaków. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy Młodego Patrioty oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w kostiumach polskich lotników z Dywizjonu 303.

  Dzięki takiej formie przekazu uczniowie na pewno zapamiętają tę lekcję na długo.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Polska - moja Ojczyzna.

   

 • Wycieczka do planetarium

  Wycieczka do planetarium

  Wycieczka do planetarium - Obrazek 1W piątek 5 października uczniowie z klas IV – V pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do planetarium w Olsztynie na projekcję seansu „Nasz Wszechświat”. Film „Nasz Wszechświat” to kosmiczna podróż, którą zaczynamy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej, w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Jednocześnie uczniowie mogli uczestniczyć w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy. Młodzież była bardzo zaciekawiona pokazem. Po tej niezwykłej lekcji astronomii uczniowie pojechali do Multikina na projekcję filmu pt. „Mała stopa”. Wszyscy wrócili we wspaniałych nastrojach.

   

 • Głośne czytanie

  Głośne czytanie
  04.10.2018

  Głośne czytanie - Obrazek 1O tym, jak ważne jest czytanie i jakie funkcje edukacyjne i wychowawcze spełnia książka w życiu każdego człowieka, nie trzeba wiele mówić. Jednak czytanie czytaniu nie jest równe. Wiele zależy od interpretacji głosowej tekstu, od tempa czytania, przestrzegania znaków interpunkcyjnych, właściwego akcentowania wyrazów.  Aby pięknie uczcić obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, nasza społeczność szkolna spotkała się 4 października 2018 roku na sali gimnastycznej, gdzie nauczyciele przeczytali fragment noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”. Uczniowie wygłosili z pamięci "Inwokację" Adama Mickiewicza, a gimnazjaliści przedstawili najmłodszym bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Być może takie głośne czytanie stanie się tradycją w Zespole Szkół w Borecznie, bo przecież: „Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco).

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Głośne czytanie. Dodatkowa galeria zdjęć

   

 • Wycieczka do Olsztyna

  Wycieczka do Olsztyna

  Wycieczka do Olsztyna - Obrazek 1W środę 3 października uczniowie z klas 0 – III pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Multikina w Olsztynie na projekcję filmu pt. „Mała stopa”. Jest to przygodowa animacja przedstawiająca legendę o bystrym, młodym Yeti, który znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej „Małej Stopie” przynoszą mu sławę i dają realne szanse na zdobycie serca dziewczyny jego marzeń. Jednocześnie wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały bajkę. Co chwilę słychać było śmiech i odgłosy zachwytu.

  Dla młodszych dzieci wyjazd do kina to nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, rozwijanie procesów myślowych - rozumienie przedstawianych w filmie wartości – odwagi, przyjaźni oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

  W drodze powrotnej grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds.

  Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii: Wycieczka do Olsztyna "Mała Stopa".

   

 • Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

  Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

  Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa - Obrazek 1 27 września 2018 roku odbyły się XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa. Wzięło w nich udział ponad dwustu zawodników. Byli to uczniowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach, Zalewie, Miłomłynie, Idzbarku oraz w Borecznie. W ten sposób Szkoła z Boreczna, gospodarz imprezy, propagowała sport wśród młodzieży, zdrowy tryb życia oraz zasady fair play towarzyszące rywalizacji.

  - Dzieci już nie mogły się doczekać tego biegu - mówi Monika Szczypska, nauczycielka wychowania fizycznego w Borecznie. - Zawody organizowane są od 14 lat i cieszą się ogromną popularnością. W tym czasie mobilizujemy całą społeczność szkolną, która bardzo chętnie włącza się w organizację biegów.

  Ceremonię wręczania medali i pucharów uświetnili swą obecnością: Burmistrz Zalewa, Marek Żyliński oraz z-ca Przewodniczącej Rady Miejskiej, Edward Całka wraz z Dyrektorem Szkoły w Borecznie, Ryszardem Zakrzewskim.

  Organizatorzy dziękują sponsorom za nagrody i pomoc w przygotowaniu tego dużego  przedsięwzięcia. Bez nich nie byłoby drewna na ognisko, gorącej i aromatycznej herbaty, mleka, bułek oraz nagród rzeczowych. Wspomogły nas instytucje, firmy, osoby prywatne: Burmistrz Zalewa, Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie, Pan Leszek Lubiejewski, właściciel firmy Dolux-M z Boreczna, radny gminy, Pan Andrzej Małachowski oraz osoby anonimowe. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

   

  KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

  Grupa starsza dziewcząt (klasa VII, VIII, IIIG):

  I miejsce Dominika Zagrobelna

  III miejsce Weronika Burlińska

  Grupa starsza chłopców (klasa VII, VIII, IIIG):

  I miejsce Kacper Szarecki

  KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

  II miejsce BORECZNO grupa młodsza chłopców (klasa IV, V, VI)

  I miejsce BORECZNO grupa starsza dziewcząt (klasa VII, VIII, IIIG)

  I miejsce BORECZNO grupa starsza chłopców (klasa VII, VIII, IIIG)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w galerii Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

 • "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek

  "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek

    "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek - Obrazek 1"Pomaganie dzieciom w powrocie do zdrowia, ich osiągnięcia, pierwsze słowa i samodzielne kroki dają bezcenne uczucie radości i satysfakcji." Słowa te pochodzą ze strony internetowej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

      Wszyscy możemy pomóc!. Ogłaszamy zbiórkę nakrętek od plastikowych butelek, do 17 czerwca 2019r (poniedziałek). Zostaną one przekazane na rzecz Fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", środki ze zbiórki mają wspomóc zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do przynoszenia nakrętek! Koordynatorem akcji jest pani Magda Szymańska.

   

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018 - Obrazek 120 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 20 września.  Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach, doświadczeniach . Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki rzucały piłeczkami do celu, bawiły się kolorowymi rolkami, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały medal super przedszkolaka oraz dyplomy.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

   

 • Święto pieczonego ziemniaka

  Święto pieczonego ziemniaka

  Święto pieczonego ziemniaka - Obrazek 1Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. W środę 19 września dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I- III obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy pięknej i bardzo słonecznej pogodzie zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski. W popiele piekły się ziemniaki. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii Święto pieczonego ziemniaka.

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć