Nawigacja

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy, że  w zakładce Podręczniki 2018/2019 umieszczony jest wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. 

 • "Zdążyć z pomocą"

        "Pomaganie dzieciom w powrocie do zdrowia, ich osiągnięcia, pierwsze słowa i samodzielne kroki dają bezcenne uczucie radości i satysfakcji." Słowa te pochodzą ze strony internetowej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

      Wszyscy możemy pomóc!. Ogłaszamy zbiórkę nakrętek od plastikowych butelek, do 20 czerwca 2018r (środa). Zostaną one przekazane na rzecz Fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", środki ze zbiórki mają wspomóc zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do przynoszenia nakrętek! Koordynatorem akcji jest pani Magda Szymańska.

 • Dzień projektów 2018

  13 czerwca 2018  w naszej szkole odbył się dzień projektów. Jak co roku uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili rezultaty swojej pracy nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym. Przez cały rok szkolny pod okiem opiekunów, p. Kamili Borkowskiej, Jarosława Szymańskiego, Roberta Jędrzejaka i wychowawcy klasy, p. Wojciecha Pachniewskiego, uczniowie pracowali nad ciekawymi zagadnieniami, które bardzo często wykraczały poza materiał omawiany podczas zajęć lekcyjnych. Tematy projektów nawiązywały do różnych dziedzin, począwszy od geografii (historii polskich podróżników i odkrywców), przez przyrodę (budowa i zastosowanie silnika Sterlinga) po język angielski (znaczenie języków obcych w życiu codziennym) i język polski (historia i sposoby tworzenia bajek). Co ważne, prezentacje miały w dużej części charakter praktyczny, co mogło zaciekawić zebranych widzów - uczniów klas młodszych.

  Tematy projektów realizowanych przez uczniów zostaną umieszczone na świadectwie ukończenia gimnazjum, a zaangażowanie w pracę znajdzie swoje odzwierciedlenie w ocenie zachowania uczniów.

  Prezentację zaszczycił swoją obecnością dyrektor szkoły, p. Ryszard Zakrzewski.

  Niestety w związku z reformą edukacji była to ostatnia edycja dnia projektów w tej formie. Nie znaczy to jednak, że uczniowie nie będą pracować tą metodą. Nauczyciele chętnie włączaja ja do swoich zajęć. Już wkrótce prezentacje uczniów umieszczone zostaną na szkolnej stronie internetowej w zakładce Prace uczniów i nauczycieli.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Dzień projektów gimnazjalnych.

 • "Szkolny piknik"

     Zgodnie z propozycjami członków Rady Rodziców dnia 19 czerwca 2018 r. (wtorek, godz. 9.00) organizujemy "szkolny piknik".  Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy do współpracy. W trakcie imprezy nie zabraknie przekąsek, napojów i nowalijek. Przewidziano zabawy dla najmłodszych. Zachęcamy wszystkich do wsparcia i aktywnego udziału!

   

 • Dobry Start

  Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.

  Dziś, 11 czerwca br. zainaugurowano akcję informacyjną rządowego programu „Dobry Start”. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowały wspólny list do dyrektorów szkół, w którym zwróciły się z prośbą o aktywne włączenie się do działań informacyjnych dotyczących programu „Dobry Start".

   

     Więcej informacji w zakładce informacje dla Rodziców

 • Przedszkolada

  8 czerwca w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się XI Dziecięcy Festiwal "Przedszkolada" i Wybory Bajkowej Małej Miss. W przeglądzie udział wzięło 7 dziecięcych grup. Na scenie zaprezentowało się 114 dzieci w tańcu i piosence. Dzieci tańczyły, śpiewały na scenie i przy tym wszystkim dobrze się bawiły. Dzieci z Zespołu Szkół w Borecznie zaprezentowały dwa tańce do piosenek „ Wymarzona” i „ Toca Toca”. Na scenie wystąpili: Wiktoria Kmita, Kornelia Klimowicz, Maja Bedra, Aleksandra Słomińska, Małgorzata Grzywna, Konstanty Tarnowski, Sebastian Gromelski, Kuba Gromelski, Alan Chrzanowski i Mateusz Sokołowski. Wszystkie grupy zostały wyróżnione i nagrodzone pięknymi medalami oraz upominkami wręczanymi przez Burmistrza Marka Żylińskiego.

  O tytuł Bajkowej Małej Miss rywalizowało 15 dziewczynek w wieku 6-7 lat. Z naszej szkoły o tytuł Miss walczyły: Kornelia Klimowicz, Maja, Bedra, Małgorzata Grzywna i Aleksandra Słomińska. Wszystkie dziewczynki otrzymały pamiątkowe szarfy oraz upominki.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Przedszkolada 2018.

 • Wycieczka do Gdańska

  Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie klas II g, VI b i VII pod opieką p. Wojciecha Pachniewskiego i p. Piotra Przyczyny wzięli udział w wycieczce do Gdańska.

  Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. W tym nowoczesnym obiekcie uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią tego największego konfliktu zbrojnego naszych czasów, począwszy od początków powstania totalitaryzmów, przez działania wojenne, propagandę, do  skutków wojny i czasów zburzenia Żelaznej Kurtyny. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć filmy oraz posłuchać relacji świadków i uczestników tych tragicznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Podziwiali również wierną kopię ulicy z lat trzydziestych XX wieku, którą odtworzono w najdrobniejszych szczegółach, takich jak witryny sklepowe i towary na półkach.

  Drugą część dnia uczestnicy wycieczki spędzili w pokojach  „Escaperooms”, w których musieli rozwikłać tajemnice pewnych wydarzeń oraz zmierzyć się z zagadkami  tematycznymi. Aby wydostać się z pomieszczeń, musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, inteligencją, a przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie.

  W drodze powrotnej młodzież pod wpływem emocji żywo dyskutowała o wydarzeniach tego dnia.

 • Żeglarski i nie tylko Dzień Dziecka nad Jeziorem Ewingi

  Kolejny raz uczestniczyliśmy w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów Żeglarskiego Dnia Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie. Podziwialiśmy sprawność strażaków i ratowników WOPR. Można było obejrzeć wyposazenie pojazdów bojowych straży pożarnej oraz radiowozu policyjnego. Dzięki uprzejmości sponsorów dzieci otrzymały wiele upominków. Można było zaopatrzyć się w koszulki, baloniki, wydawnictwa promocyjne WOPR. Obecni byli pracownicy Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, którzy służyli informacjami i kolorowymi wydawnictwami. Doprawdy trudno wymienić wszystkie atrakcje: pływanie na dostępnym sprzęcie wodnym, malowanie twarzy, tworzenie graffiti, laserowy paintball, przejażdżki na rolkach i nartorolkach, wspólne tańczenie zumby, dmuchane zjeżdżalnie, hydronetka, rozgrywki palanta, kule wodne i obsługa strażackiej hydronetki.

  Miło spędzony czas będziemy długo wspominać. Do zobaczenia za rok :-)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w galerii Dzień Dziecka 2018.

 • Święto Mamy i Taty

     25 maja 2018r obchodziliśmy w naszej szkole Święto Mamy I Taty.

    Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego zaprosili do szkoły rodziców. Pod kierunkiem wychowawców: Magdy Szymańskiej, Sylwii Gawryś, Danuty Gradys, Marii Potorskiej wychowankowie przygotowali piękne występy. Miłość i wdzięczność dla rodziców dzieci wyraziły recytacją utworów poetyckich, śpiewem, tańcem oraz grą na instrumentach. Występy dzieci spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności - naszych kochanych rodziców. Na wielu twarzach można było dostrzec łzy wzruszenia.

  Po przedstawieniu dzieci składały swym opiekunom życzenia wręczając własnoręcznie wykonane laurki oraz upominki. Pani Anna Rachwał wykonała dekorację, która nawiązywała do treści wiersza zaprezentowanego przez uczennicę kl. II Tosię Tarnowską.

  Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do galerii Dzień Matki_2018.

 • Festiwal Piosenki Niemieckiej w Ostródzie

      Martyna Sostek, uczennica klasy VII zajęła 2 miejsce w kategorii solistów w Festiwalu Piosenki Niemieckiej  w Ostródzie, który odbył się 25 maja 2018 r. "Cieszę się ogromnie - mówi Martyna - ten sukces indywidualny bardzo mnie uradował ale też i kompletnie zaskoczył:  pierwszy raz wzięłam udział w takim festiwalu i jestem w gronie laureatów! Obecnie przygotowuję się do udziału w Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Ostródzie. To będzie poważne wyzwanie ale i wielka szansa."  Do sukcesu Martyny przyczyniła się nauczycielka języka niemieckiego, pani Irena Wółkiewicz.

  foto

 • Wycieczka do Krakowa

  W dniach 21-24 maja 2018 r. uczniowie z klas V i VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy VI b, p. Dorota Julluk. Uczniom w charakterze opiekunów towarzyszyli nauczyciele: p. Piotr Przyczyna i p. Irena Wółkiewicz. W Krakowie, do którego uczniowie dojechali pociągiem, mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, życiorysami wybitnych Polaków oraz wieloma zabytkami o wielkiej wartości artystycznej. Zwiedzanie miasta Kraka zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Lotnictwa z największą kolekcją samolotów w Polsce. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali słynne Sukiennice, wieżę ratuszową, kościół Mariacki oraz pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, które posiada imponujący zbiór dzieł malarskich, między innymi Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Adama Chmielowskiego. Na wzgórzu wawelskim uczestnicy podziwiali renesansowy dziedziniec  zamku królewskiego oraz katedrę, w której dokonywano koronacji polskich królów. Grupa miała także okazję spotkać legendarnego smoka, u stóp którego zrobiła wiele pamiątkowych zdjęć. W drodze do schroniska młodzieżowego codziennie podziwialiśmy krakowskie kopce – symbole walki o wolność. Przepiękna pogoda umożliwiła nam również podziwianie panoramy Krakowa oraz Ogrodu Jordanowskiego. W odległy  dla uczniów świat średniowiecza przenieśliśmy się podczas odwiedzin podziemi rynku krakowskiego. Jednak największą atrakcja wycieczkową okazał się park wodny, który dostarczył okazji do relaksu i zabawy. Świetnie bawiliśmy się tez w krakowskim zoo, które zajmuje powierzchnię 20 ha i jest domem dla 260 gatunków zwierząt. Bardzo dobrze wspominamy również noclegi w Schronisku Młodzieżowym „Oleandry”, gdzie pod troskliwym okiem pani Ireny uczniowie przygotowywali posiłki, bawili się oraz zorganizowali „zieloną noc”. Na koniec wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że wycieczka do Krakowa była wspaniałym wypoczynkiem urozmaiconym ciekawymi lekcjami historii Polski i patriotyzmu, które przeprowadził p. Piotr Przyczyna. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął ślad w naszych sercach i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

  Chcielibyśmy jeszcze tam wrócić!!!

  Zapraszamy na fotorelację w galerii Wycieczka do Krakowa.

 • Konkurs przyrodniczy w Dobrzykach

  23 maja uczniowie klasy III wzięli udział w gminnym konkursie przyrodniczym klas trzecich pod hasłem "Sowy - nocni łowcy". Konkurs odbył się jak co roku w szkole w Dobrzykach a organizatorami byli Zespół Szkół w Dobrzykach i Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z Jerzwałdu.

  W ramach przygotowań do konkursu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji multimedialnej prowadzonej przez panią Alinę Rodziewicz z parku w Jerzwałdzie. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni, p. Marii Potorskiej, wykonały też plakat przedstawiający wybrany gatunek sów. Każde dziecko wykonało też pracę plastyczną pt. "Życie sów".

  W konkursie wiedzy o sowach naszą szkołę reprezentowali: Sara Bartoszewska, Maciej Wierciński i Nikola Oziemkiewicz. Uczniowie zajęli IV miejsce. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła praca Nikoli Oziemkiewicz, a wyróżnienia za swoje prace otrzymali Oliwia Chlewicka i Olek Lewicki.

  Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni, ponieważ otrzymali nagrody - dyplomy i książki przyrodnicze. W szkole w Dobrzykach zostali równiez miło przyjęci kiełbaską z grilla, a przede wszystkim konkurs umożliwił im zdobycie wiedzy o pożytecznych i mądrych sowach.

 • Informacja dla rodziców uczniów klas VII i II gimnazjum

  18.05.2018 r. Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

  Pani Minister podkreśliła, że w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów reformy edukacji, na rok szkolny 2019/2020 o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

  Minister Anna Zalewska zaznaczyła w liście, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Minister edukacji przypominała, że absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

  Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.

  Obie te grupy zrealizują odrębne programy nauczania.

  Szkoły i samorządy przygotowują się do rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby sal lekcyjnych.

  Postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

   • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
   • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
   • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum z wyróżnieniem,
   • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

  W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami ze strony rodziców i uczniów, MEN przypomina, że do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz kuratorzy oświaty. We wszystkich kuratoriach od 1 września br. zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum będą mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Ponadto pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 można od września br. kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

  MEN przypomina, że ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje w gestii samorządu i odbywa się po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

  Pełna treść listu (do pobrania)

 • Turniej piłki siatkowej w Dobrzykach

  Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki siatkowej w Dobrzykach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Byli bezkonkurencyjni i pokonali drużyny z Dobrzyk i Bart.

  Skład zwycięskiej drużyny:

  Rocco De Rosa - klasa III g

  Piotr Lewicki - klasa III g

  Dawid Długiński - klasa III g

  Jakub Wierciński - klasa II g

  Jakub Szczur - klasa II g

  Kacper Szarecki - klasa II g

  Konrad Liwenda - klasa II g

  Rafał Liwenda - klasa II g

  Gratulujemy!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii: zdjęcia

 • Biegi przełajowe w Miłomłynie

  Dnia 17 maja 2018 r odbyły się biegi przełajowe w Miłomłynie. Organizator zapewnił uczestnikom kiełbaski, które można było upiec przy ognisku, pączki i napoje oraz medale dla najlepszych biegaczy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, zajmując wysokie miejsca w każdej kategorii.

  Klasyfikacja:

  Dziewczęta - szkoła podstawowa (4-6)

  1. Dominika Zagrobelna - klasa VI b

  3. Angelika Bojarska - klasa VI a

  6. Wiktoria Mądrzyńska - klasa VI a

  9. Julia Wóciak - klasa VI a

  Dziewczęta - szkoła podstawowa (klasa 7)

  1. Weronika Burlińska

  Dziewczęta - gimnazjum

  1. Dominika Gałęza - klasa III

  3. Patrycja Chudzik - klasa III

   

  Chłopcy - szkoła podstawowa (4-6)

  4. Wiktor Wiśniewski - klasa VI b

  8. Kacper Taciak - klasa VI a

  9. Diminik Zambrzycki - klasa VI a

  Chłopcy - gimnazjum

  1. Rocco De Rosa - klasa III g

  2. Kacper Szarecki - klasa II g

  6. Jakub Wierciński - klasa II g

  8. Rafał Liwenda - klasa II g

  9. Jakub Frańczuk - klasa III g

  Gratulujemy!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii: zdjęcia

 • WYGRALI KONKURS I W NAGRODĘ POJADĄ DO NIEMIEC!

  Kaja Makar, Zuzanna Kryger i Jakub Wierciński znaleźli się wśród najlepszych w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Niemczech, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu. Cała trójka odniosła sukces i odebrała nagrody w sobotę 12 maja 2018r.

  Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz

  Uczniowie wykonali prace pisemne na temat najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynku w Niemczech.

  Przed komisją egzaminacyjną składającą się z rodowitych Niemców uczniowie recytowali wiersze i odpowiadali na zadawane pytania. W rezultacie Kaja zajęła 2 miejsce a Zuzia i Kuba-3.

  W nagrodę wypoczywać będą na 8 dniowej wycieczce w SUHL w środkowej Turyngii podczas tegorocznych wakacji.

  "Warto brać udział w takim konkursie- mówi Kaja, która już po raz drugi wygrała wycieczkę - to przede wszystkim praktyczna nauka języka niemieckiego, integracja z młodzieżą niemiecką i czeską, wspólne zabawy, zwiedzanie i dalsza kontynuacja znajomości”.

   

  Gratulujemy i życzymy miłego pobytu w Niemczech!

  Zdjęcie uczniów z organizatorami i dziennikarzami 1 2

   

 • "Lubię śpiewać polskie piosenki"

  Uczennica klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Borecznie Martyna Sostek zajęła III miejsce w konkursie wokalnym "Lubię śpiewać polskie piosenki". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

  Dyplom

 • Program edukacyjny "Polska moja Ojczyzna"

     W środę 9 maja 2018r uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Borecznie uczestniczyli w programie "Polska moja Ojczyzna". W bardzo przystępny i dla dzieci atrakcyjny sposób utrwalali wiadomości dotyczące polskich symboli narodowych, geografii i historii. Uczniowie wykazali się aktywnością i sporą wiedzą o Polsce. Bezbłędnie śpiewali hymn i recytowali "Katechizm polskiego dziecka", mimo że czynili to bez wcześniejszego przygotowania. W drugiej części wszyscy chętni mogli skorzystać z okazji aby zrobić sobie zdjęcia w mundurach  polskich żołnierzy, sanitariuszek, powstańców.

  Była to kolejna lekcja patriotyzmu w roku obchodów stulecia niepodległości.

  Relacja fotograficzna: Mały Patriota

                            Certyfikat

 • "Wiosna nie tylko zielona"

  Gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym "WIOSNA NIE JEST TYLKO ZIELONA" zorganizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Warunkiem udziału było namalowanie pracy we wszystkich barwach z wyjatkiem zieleni. Dwie nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: 

  Dominika Gałęza II miejsce w kategorii gimnazjum Dominika.pdf
  Kaja Makar III miejsce również w kategorii gimnazjum

  Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych pomysłów w orginalnym ujęciu wiosny.

  Zachęcamy do udziału w kolejnym, ogólnopolskim  konkursie plastycznym "Ratujemy klimat". Wiecej informacji na stronie internetowej www.oczamimlodych.pl oraz u A. Cieplickiej, nauczyciela plastyki

 • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Dnia 26 kwietnia odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę  uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowany przez Annę Rachwał oraz Piotra Przyczynę . Wszystkich zebranych serdecznie powitał  dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie pan Ryszard Zakrzewski, który podkreślił fakt, że ta uroczystość wpisuje się w rocznicowe obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Uczniowie klas gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowali szkic historyczny, w którym przedstawili genezę i najważniejsze cele tego doniosłego dla Polaków  dokumentu. Przedstawiona żywa lekcja historii  przybliżyła przełomowe fakty związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek.

  Patriotyczna akademia rozpoczęła się  wspólnym odśpiewaniem Państwowego Hymnu. Szczególnie wzruszjącym momentem byla recytacja wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" w wykonaniu uczennicy klasy drugiej SP Antoniny Tarnowskiej. Godnym podkreślenia jest fakt, że młoda recytatorka ubrana była w piękny, tradycyjny, krakowski strój podkreślający narodowy charakter uroczystości. Następnie starsi uczniowie przedstawili krótki wykład historyczny, wzbogacony wierszami i piosenkami patriotycznymi oraz prezentacją graficzną obrazującą twórców i treść Ustawy Zasadniczej.

  Nasi wychowankowie mieli okazję błysnąć swym kunsztem recytatorskim i muzycznym. Na wyróżnienie zasługuje również uczennica klasy 7SP Martyna Sostek, która popisowo wykonała utwór pt. "Ojczyzno ma". 

  Szkolną uroczystość zaszczycił swą obecnością pan Marek Żyliński, burmistrz miasta i gminy Zalewo, który podziękował młodzieży za wzruszający występ oraz nauczycielom za wkład pracy w przygotowanie wychowanków.

  Zdjęcia 

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć