Nawigacja

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Nauczycielom
   i wszystkim Pracownikom Oświaty składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.

  Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze
  do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

  Życzę zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów,
  z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.

   

                                                   Z wyrazami szacunku

                                                Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie

                                                Ryszard Zakrzewski

   

 • Czytamy "Pana Tadeusza"

  Czytamy "Pana Tadeusza"

  Czytamy "Pana Tadeusza" - Obrazek 1 We czwartek 11 października uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII wzięli udział w spotkaniu czytelniczym poświęconym naszej narodowej epopei. Młodzież mogła zapoznać się z wybranymi fragmentami "Pana Tadeusza". Głośne czytanie rozpoczęli uczniowie od przedstawienia  "Ważnej Sędziego nauki o grzeczności". Następnie Panie nauczycielki - polonistki, Hanna Bobek i Kamila Borkowska zaprezentowały "Podkomorzego uwagi" oraz "smakowity" fragment o bigosie, a Pan bibliotekarz Piotr Przyczyna rozdział "Matecznik" opisujący piękno litewskich puszcz. Na spotkaniu obecny był również Pan dyrektor Ryszard Zakrzewski podkreślając walory i zalety jednej z najpiękniejszych polskich książek. 

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Czytamy "Pana Tadeusza".

   

 • Głośne czytanie "Dziadów"

  Głośne czytanie "Dziadów"

  Głośne czytanie "Dziadów" - Obrazek 1W środę 10 października 2018 roku uczniowie klasy VIIa i VIIb odczytali z podziałem na role II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dzieci przygotowały na tę okazję specjalną scenografię. Był pięknie nakryty stół. Mrok sali rozświetlał blask świec. Nie zabrakło także „jadła i napitku”. Chór powtarzał z przejęciem:

  „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

  Co to będzie, co to będzie”.

  Guślarz, w rolę którego wcieliła się Oliwia Jurewicz, dzierżąc w ręku krucyfiks, przywoływał kolejne duchy. Starzec, Wiktor Wiśniewski, wtórował kapłanowi w prowadzeniu ceremonii. Zgodnie z treścią dramatu na początku pojawiły się:

  Józio – Konrad Hofman;

  Rózia – Dominika Zagrobelna; następnie ukazało się

  Widmo Złego Pana – Szymon Piotrowski oraz

  Chór Ptaków Nocnych – Kruk – Bartosz Zienkiewicz i Sowa – Patrycja Kozakiewicz.

  Ostatnią zjawą przybyłą na uroczystość dziadów był duch pasterki, Zosi, czyli Wiktoria Mądrzyńska. Fragmenty tekstu wygłosiła także Angelika Bojarska. Głośne czytanie II cz. „Dziadów” okazało się na tyle udanym przedsięwzięciem, że pani Kamila Borkowska, nauczycielka języka polskiego, już zaczęła przygotowania do wystawienia dramatu Adama Mickiewicza na szkolnej scenie. Wkrótce gotowy będzie scenariusz sztuki. Wszystkich już dziś zapraszamy na casting.

  Zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia można obejrzeć w galerii Głośne czytanie "Dziadów".

   

   

 • Janusz Chomontek: żonglerka

  Janusz Chomontek: żonglerka

  Janusz Chomontek: żonglerka - Obrazek 1Janusz Chomontek polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek, zawitał do naszej szkoły.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Janusz Chomontek: żonglerka.

   

 • Polska - moja Ojczyzna

  Polska - moja Ojczyzna

  Polska - moja Ojczyzna - Obrazek 1 We wtorek 9 października 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Polska – moja Ojczyzna”. Podczas tej niezwykłej lekcji patriotyzmu, przeprowadzonej przez przedstawicieli agencji szkolno-przedszkolnej LUPUS, uczniowie klas 0-5 mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie sąsiadów Polski, najważniejsze surowce naturalne wydobywane w naszym kraju oraz symbole narodowe. Poznali również sylwetki najwybitniejszych Polaków. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy Młodego Patrioty oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w kostiumach polskich lotników z Dywizjonu 303.

  Dzięki takiej formie przekazu uczniowie na pewno zapamiętają tę lekcję na długo.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Polska - moja Ojczyzna.

   

 • Wycieczka do planetarium

  Wycieczka do planetarium

  Wycieczka do planetarium - Obrazek 1W piątek 5 października uczniowie z klas IV – V pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do planetarium w Olsztynie na projekcję seansu „Nasz Wszechświat”. Film „Nasz Wszechświat” to kosmiczna podróż, którą zaczynamy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej, w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Jednocześnie uczniowie mogli uczestniczyć w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy. Młodzież była bardzo zaciekawiona pokazem. Po tej niezwykłej lekcji astronomii uczniowie pojechali do Multikina na projekcję filmu pt. „Mała stopa”. Wszyscy wrócili we wspaniałych nastrojach.

   

 • Głośne czytanie

  Głośne czytanie
  04.10.2018

  Głośne czytanie - Obrazek 1O tym, jak ważne jest czytanie i jakie funkcje edukacyjne i wychowawcze spełnia książka w życiu każdego człowieka, nie trzeba wiele mówić. Jednak czytanie czytaniu nie jest równe. Wiele zależy od interpretacji głosowej tekstu, od tempa czytania, przestrzegania znaków interpunkcyjnych, właściwego akcentowania wyrazów.  Aby pięknie uczcić obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, nasza społeczność szkolna spotkała się 4 października 2018 roku na sali gimnastycznej, gdzie nauczyciele przeczytali fragment noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”. Uczniowie wygłosili z pamięci "Inwokację" Adama Mickiewicza, a gimnazjaliści przedstawili najmłodszym bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Być może takie głośne czytanie stanie się tradycją w Zespole Szkół w Borecznie, bo przecież: „Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco).

  Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w galerii Głośne czytanie.

 • Wycieczka do Olsztyna

  Wycieczka do Olsztyna

  Wycieczka do Olsztyna - Obrazek 1W środę 3 października uczniowie z klas 0 – III pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Multikina w Olsztynie na projekcję filmu pt. „Mała stopa”. Jest to przygodowa animacja przedstawiająca legendę o bystrym, młodym Yeti, który znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej „Małej Stopie” przynoszą mu sławę i dają realne szanse na zdobycie serca dziewczyny jego marzeń. Jednocześnie wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały bajkę. Co chwilę słychać było śmiech i odgłosy zachwytu.

  Dla młodszych dzieci wyjazd do kina to nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, rozwijanie procesów myślowych - rozumienie przedstawianych w filmie wartości – odwagi, przyjaźni oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

  W drodze powrotnej grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds.

  Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii: Wycieczka do Olsztyna "Mała Stopa".

   

 • Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

  Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

  Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa - Obrazek 1 27 września 2018 roku odbyły się XIV Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa. Wzięło w nich udział ponad dwustu zawodników. Byli to uczniowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach, Zalewie, Miłomłynie, Idzbarku oraz w Borecznie. W ten sposób Szkoła z Boreczna, gospodarz imprezy, propagowała sport wśród młodzieży, zdrowy tryb życia oraz zasady fair play towarzyszące rywalizacji.

  - Dzieci już nie mogły się doczekać tego biegu - mówi Monika Szczypska, nauczycielka wychowania fizycznego w Borecznie. - Zawody organizowane są od 14 lat i cieszą się ogromną popularnością. W tym czasie mobilizujemy całą społeczność szkolną, która bardzo chętnie włącza się w organizację biegów.

  Ceremonię wręczania medali i pucharów uświetnili swą obecnością: Burmistrz Zalewa, Marek Żyliński oraz z-ca Przewodniczącej Rady Miejskiej, Edward Całka wraz z Dyrektorem Szkoły w Borecznie, Ryszardem Zakrzewskim.

  Organizatorzy dziękują sponsorom za nagrody i pomoc w przygotowaniu tego dużego  przedsięwzięcia. Bez nich nie byłoby drewna na ognisko, gorącej i aromatycznej herbaty, mleka, bułek oraz nagród rzeczowych. Wspomogły nas instytucje, firmy, osoby prywatne: Burmistrz Zalewa, Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie, Pan Leszek Lubiejewski, właściciel firmy Dolux-M z Boreczna, radny gminy, Pan Andrzej Małachowski oraz osoby anonimowe. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

   

  KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

  Grupa starsza dziewcząt (klasa VII, VIII, IIIG):

  I miejsce Dominika Zagrobelna

  III miejsce Weronika Burlińska

  Grupa starsza chłopców (klasa VII, VIII, IIIG):

  I miejsce Kacper Szarecki

  KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

  II miejsce BORECZNO grupa młodsza chłopców (klasa IV, V, VI)

  I miejsce BORECZNO grupa starsza dziewcząt (klasa VII, VIII, IIIG)

  I miejsce BORECZNO grupa starsza chłopców (klasa VII, VIII, IIIG)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w galerii Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

 • "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek

  "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek

    "Zdążyć z pomocą" - zbiórka nakrętek - Obrazek 1"Pomaganie dzieciom w powrocie do zdrowia, ich osiągnięcia, pierwsze słowa i samodzielne kroki dają bezcenne uczucie radości i satysfakcji." Słowa te pochodzą ze strony internetowej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

      Wszyscy możemy pomóc!. Ogłaszamy zbiórkę nakrętek od plastikowych butelek, do 17 czerwca 2019r (poniedziałek). Zostaną one przekazane na rzecz Fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", środki ze zbiórki mają wspomóc zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do przynoszenia nakrętek! Koordynatorem akcji jest pani Magda Szymańska.

   

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

  Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018 - Obrazek 120 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 20 września.  Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach, doświadczeniach . Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki rzucały piłeczkami do celu, bawiły się kolorowymi rolkami, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały medal super przedszkolaka oraz dyplomy.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

   

 • Święto pieczonego ziemniaka

  Święto pieczonego ziemniaka

  Święto pieczonego ziemniaka - Obrazek 1Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. W środę 19 września dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I- III obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy pięknej i bardzo słonecznej pogodzie zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski. W popiele piekły się ziemniaki. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii Święto pieczonego ziemniaka.

   

   

   

 • Dywizjon 303 - Wycieczka do Olsztyna

  Dywizjon 303 - Wycieczka do Olsztyna - Obrazek 119 września uczniowie naszej szkoły z klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbyli wycieczkę do kina w Olsztynie, aby obejrzeć film "Dywizjon 303-Prawdziwa historia". Młodzież poprzez filmową lekcję miała możliwość naocznego poznania historii wyjątkowej formacji w dziejach lotnictwa. Polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku dzięki odwadze, zawziętości, solidarności, sokolemu wzrokowi oraz intuicji lotniczej okazali się najlepszymi na świecie. Spośród alianckich dywizjonów, to im udało się zestrzelić najwięcej niemieckich maszyn. Dzięki temu bohaterskiemu osiągnięciu Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Kazimierz Daszewski, Antoni Łokuciewski i inni piloci Dywizjonu 303 na stałe wpisali chwalebne karty dla Polski w Wielkiej Księdze Historii Lotnictwa.

  Zwiastun filmu:

   

 • 17 września 1939

  17 września 1939

  17 września 1939 - Obrazek 1 Z okazji rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. na tablicy na szkolnym korytarzu możemy podziwiać okolicznościową gazetkę, ilustrującą przyczyny, przebieg i skutki tego wydarzenia. Dzięki niej uczniowie mogą zapoznać się z tym ważnym faktem z dziejów naszego kraju.

 • Mały Festiwal Filmowy w Zalewie

  Mały Festiwal Filmowy w Zalewie - Obrazek 1W środę 5 września 2018 uczniowie klas VIII i III G wzięli udział w Małym Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja".  Organizatorami wydarzenia były Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie oraz Urząd Miejski w Zalewie. Uczniowie z opiekunami udali się do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, gdzie wzięli udział w projekcji filmy "Dwa światy". Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, jak wygląda codzienne życie osób niepełnosprawnych, ich radości, smutki i problemy, które napotykają każdego dnia.

  Uczniowie byli niezwykle poruszeni filmem i tematyką festiwalu.

  Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym ważnym przedsięwzięciu.

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się 3 września o godzinie 8:00 mszą św. w kościele w Borecznie. Od razu po mszy św. odbędzie się apel na sali gimnastycznej, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami.

  Przywozy dzieci odbywać się według zwykłego harmonogramu, tj:

   

  6:55 - Gubławki               

  7.00 - Wieprz 

  7.05 - Karpowo

  7:10 - Boreczno

  7.35 - Murawki                                                                

   7.40  - Urowo

  7.45 - Duba

  7.50 - Huta Wielka

   

  7.15 - Surbajny

  7.20 - Międzychód

  7.30 - Rudnia

  7.40 - Śliwa

  7.45 - Boreczno

   

  6.35 - Jaśkowo

  6.40 - Janiki Wielkie

  6.50 - Janiki Małe

  7.15 Wielowieś

   

 • Harmonogram egzaminów poprawkowych 2017/2018

  Harmonogram egzaminów poprawkowych

  w Zespole Szkół w Borecznie

  w roku szkolnym 2017/2018

  Przedmiot

  Uczniowie
  z klasy

  Ilość
  uczniów

  Numer sali 
  egzaminu
  pisemnego

  Numer sali
  egzaminu
  ustnego

  Termin

  Język polski

  6a, 6b

  3

  3

  3

  Poniedziałek
  27.08.2018

  godz.9.00

  Matematyka

  IIG

  1

  1

  1

  Poniedziałek
  27.08.2018

  godz.9.00

  Język angielskiego

  6b

  2

  3

  3

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Język niemiecki

  6a

  1

  3

  3

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Historia

  IIG

  1

  1

  1

  Wtorek
  28.08.2018

  godz.9.00

  Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie: Ryszard Zakrzewski

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

      Tablica

  Ogłoszenie - Obrazek 1 Z okazji 100-lecia Niepodległości pragniemy wykonać pamiątkową tablicę. Wszysctkich chętnych, którzy chcieliby i mogli wspomóc nas w tym dziele zapraszamy do pomocy. Kto ma zbędny złom mosiężny może przynieść go do szkoły. Z metalu tego artysta plastyk wykona wspomnianą tablicę. Zachęcamy do akcji zbierania środków na ten szczytny cel!

 • Koniec roku szkolnego
  27.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koniec roku szkolnego.

 • Pierwszy dzień wakacji!

  Pierwszy dzień wakacji!

      Pierwszy dzień wakacji! - Obrazek 1 Podobnie jak w całej  Polsce tradycją u nas jest świętowanie zakończenia roku szkolnego. W bieżącym  roku uroczystość ta przypadła 22 czerwca. Już o godzinie 8.00  społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnej Mszy Świętej. Potem odbył się  ostatni  apel szkolny z udziałem wszystkich uczniów oraz grona pedagogicznego. Dyrektor szkoły Ryszard Zakrzewski w krótkich słowach podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za naukę i działania podejmowane w minionym roku szkolnym na rzecz szkoły oraz życzył dobrych bezpiecznych wakacji.  Po przemówieniu Dyrektora najlepszym uczniom rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Szczególnie wielkie brawa otrzymali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, dla których to był ostatni dzień w murach naszej szkoły.

  Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa i ostatnie wskazówki co do bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Rok szkolny 2017/2018 przeszedł do historii, ale nie ma powodów do smutku. Dziś zaczęły się upragnione wakacje!

    Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku opublikowanym na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć