Nawigacja

 • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

  Z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych” w dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klasy szóstej wyjechali w ramach „żywej” lekcji historii do pobliskiego Miłomłyna. Celem wycieczkowych zajęć było uczczenie pamięci Danuty Siedzikówny – sanitariuszki V Brygady Wileńskiej Armii Krajowej oraz zapoznanie się z pięknymi, ale i tragicznymi losami jej życia. Na miejscu pamięci, pod pomnikiem „Inki” delegacja uczniów z Panem Dyrektorem Zespołu Szkół w Borecznie Ryszardem Zakrzewskim oddała hołd bohaterce składając kwiaty oraz zapalając znicze. W czasie podróży autokarem nauczyciel historii Piotr Przyczyna opowiadał o szczęśliwym domu rodzinnym Danusi w Puszczy Białowieskiej, utracie rodziców na początku II wojny światowej, patriotycznej postawie „Inki” w oddziale partyzanckim, okolicznościach aresztowania, okrutnym śledztwie, kończąc na sfingowanym procesie, zakończonym sądowym mordem.  Gdy wracaliśmy do szkoły z krótkiej, ale jakże ideowej eskapady młodzież wyraziła zdecydowana aprobatę uczestniczenia w kolejnych wycieczkowych lekcjach.  A okazja do kolejnych będzie, chociażby w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Zapraszamy do fotorelacji z imprezy w galerii Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

 • Turniej piłki siatkowej

  Dnia  lutego  20 lutego 2018 w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej piłki siatkowej „czwórek”. Na turniej przybyły drużyny ze szkół w Bartach i Dobrzykach. Turniej odbywał się w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze. Zwycięskie drużyny nagrodzono medalami i „pucharami” w postaci obrazów. Gratulujemy zwycięzcom!

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce: Boreczno

  2. miejsce: Dobrzyki 2

  3. miejsce: Dobrzyki 1

  4. miejsce: Barty

   

  Zapraszamy do fotorelacji z imprezy w galerii Turniej piłki siatkowej.

 • Wyjazd pod hasłem: „Warto się uczyć”!

  Dnia 20 lutego 2018 dzieci z klasy V Zespołu Szkół w Borecznie pojechały na bezpłatną wycieczkę do Ostródy. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za ich osiągnięcia w nauce. Klasa zdobyła najlepszą średnią w szkole w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

  Najpierw nasi prymusi udali się do parku trampolin „Jumping Zone”, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbyła się rozgrzewka. Uczniowie aktywnie spędzili czas, podskakując, wykonując salta, nurkując w basenie z gąbkami, grając w piłkę nożną, zbijaka, siatkówkę, chodząc po równoważni. Na twarzach dzieci widoczne były uśmiechy i pozytywne zmęczenie.

  Kolejną atrakcją była wizyta w ostródzkim Muzeum. Nasi erudyci obejrzeli tam wystawę o templariuszach. Wysłuchali wykładu na temat historii zakonu i wzięli udział w warsztatach pisma średniowiecznego. Każdy miał okazję, choć na chwilę, stać się skrybą i zapisać swoje imię średniowieczną czcionką, używając do tego stalówki i atramentu.

  Powrót do szkoły, z przerwą na zdrowe jedzenie , minął w fantastycznej atmosferze. Uczniowie klasy V są zmotywowani do dalszej nauki. Już myślą o następnej wycieczce w ramach nagrody za najlepsze wyniki w nauce po semestrze drugim. Prymusi wraz z wychowawcą, panią Kamilą Borkowską, rzucają wszystkim klasom wyzwanie, by spróbowały pobić średnią klasy V – 3,98.

  „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

  Stefan Żeromski

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w galerii Wyjazd "Warto się uczyć!".

 • Konkurs Wiedzy Religijnej

  15.02.2018

  15 lutego 2018r. odbył się szkolny etap XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej "Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech - Patroni Diecezji Elbląskiej" w kategoriach - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Uczennica klasy piątej Natalia C. zwyciężyła w kategorii uczniów Szkoły Podstawowej i uzyskała prawo startu w etapie diecezjalnym w Elblągu. W kategorii Gimnazjum najlepsza była Justyna K. z klasy III Gimnazjum i ona reprezentować nas będzie na etapie diecezjalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Kiermasz walentynkowy

  Dnia 14 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Walentynkowy, którego organizatorami były nauczycielki świetlicy oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

  Uczennice sprzedawały ciasteczka: muffiny, donaty, upieczone przez mamy i nauczycielki, za co bardzo dziękujemy. Zakupić można było również balony i kartki walentynkowe.

  Kiermasz połączony był także z pocztą walentynkową. Podczas trwania akcji uczniowie mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej swoje kartki z życzeniami dla Walentynki/Walentego. Było ich mnóstwo. Wielu z nas w tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała, ile dla nas znaczy.

  Zapraszamy do fotorelacji z imprezy w galerii Kiermasz Walentynkowy

 • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

   Dnia 14 lutego 2018r odbyła się w Olsztynie Olimpiada Języka Niemieckiego. 

  Przeznaczona  była dla uczniów wykazujących się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Z naszej szkoły wzięły udział w konkursie 2 uczennice Kaja Makar i Justyna Kopczyńska z kl .3G.  

  W pisemnym etapie szkolnym zdobyły:Kaja- 92%, Justyna-86%.

   

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki.

 • Cyrk przyjechał!

  14.02.2018

  W dzisiejszym dniu do naszej szkoły zawitali goście z cyrku "Szok". Zaprezentowali uczniom i nauczycielom przygotowany specjalnie na tę okazję efektowny pokaz. Elementy ekwilibrystyki, iluzji, żonglerki i występ klauna wywołały zachwyt wśród obecnych. Ponadto wszyscy uczniowie mieli okazję podziwiać z bliska tresowanego węża. Niektórzy z nich odważyli się nawet go pogłaskać. Po godzinnym przedstawieniu uczniowie i nauczyciele w dobrych humorach wrócili do klas.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Cyrk przyjechał!.

 • "Tłusty Czwartek" z pączkami i goframi

  13.02.2018

     W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Na przerwach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali wszystkich pysznymi goframi z cukrem pudrem, bitą śmietaną i owocami.

  Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii "Tłusty Czwartek" w Szkole w Borecznie.

 • Choinka szkolna 2018

      Choinka szkolna na zakończenie I semestru nauki jest w każdym roku szkolnym jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów, szczególnie młodszych klas.

  Już kilka dni wcześniej, pod osobistym kierunkiem pana Dyrektora, w każdej wolnej chwili trwały przygotowania z udziałem nauczycieli i uczniów, podkreślić trzeba duży wkład pań: Moniki Szczypskiej, Anny Rachwał, Iwony Brtoszewskiej. Gromadzono elementy dekoracji, zasłony na okna, siatki maskujące, plakaty i kolorowe balony. Pieczono ciasta, w dalekiej Laponii św. Mikołaj ze swymi pomocnikami pakował słodkości do paczek.

  W sobotę 20. 01. 2018 r. rozpoczął się wielki bal karnawałowy. Do sali balowej przybywali licznie bohaterowie baśni, bajek i filmów. Wśród nich spotkać było można znakomite grono księżniczek, batmanów, czarodziejek, wróżek, żołnierzy, policjantów, piratów, kucyków pony, motyli, niedźwiedzi, indian i kowbojów; trudno wymienić wszystkich. Oprawą muzyczną pokierował pan Jan Bartosiewicz, (DJ Johnny), który bardzo umiejętnie dysponował muzyką do tańca i nagłośnieniem w turniejach i zabawach. Pierwsze pląsy i konkursy poprowadziła pani Anna Małecka, nasza wyjątkowa wróżka i wodzirej, roztaczająca wokół aurę niesamowitej baśniowej zabawy. Później odbyło się kilka konkursów prowadzonych przez panie nauczycielki z klas młodszych oraz opiekunki świetlicy szkolnej.

      Najważniejszy z konkursów to oczywiście wybór Króla i Królowej Balu. Dominującym kryterium miał być kostium W tym roku głosowali uczniowie, nauczyciele i rodzice z rady rodziców. Po przeliczeniu głosów okazało się, że tytuł Króla Balu zdobył Mariusz Ziarek, a Królową Balu została wybrana Oliwia Homza.

  W trakcie imprezy biesiadowano w kawiarence, sprawnie obsługiwanej przez panie: Wiolettę Sostek, Ewę Cieplicką, Dorotę Chlewicką i Jolantę Tarnowską. Zgłodniali mogli przekąsić jedno z wielu przepysznych ciast, przygotowanych rodzicielskim trudem, spragnieni mogli napić się kawy, herbaty lub chłodnych napojów.

  Do bawiącej się dziatwy przybył jeszcze jeden, wyjątkowy gość, najbardziej wyczekiwany, Mikołaj. .

  Po wszystkich atrakcjach tego dnia Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznej choinki szkolnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Choinka szkolna 2018

 • Turniej tenisa stołowego

  W środę 17 stycznia 2018r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców klas VII szkoły podstawowej i  II-III gimnazjum.  Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem spotkania było popularyzowanie tenisa stołowego  oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów. Do rywalizacji stanęli uczniowie z Boreczna i Zalewa. 


  Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
  I MIEJSCE KAROLINA BUCZKOWSKA 
  II MIEJSCE DOMINIKA GAŁĘZA
  III MIEJSCE PATRYCJA CHUDZIK 

  Klasyfikacja końcowa chłopców:


  I MIEJSCE ROCCO DE ROSA
  II MIEJSCE BARTOSZ BIAŁKOWSKI
  III MIEJSCE MACIEJ WRONA

 • Dzień Babci i Dziadka

     W kalendarzu imprez szkolnych na stałe zagościł Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość tę przygotowują najmłodsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Jako pierwsi wystąpili podopieczni pani Magdy Szymańskiej. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i rewelacyjnie zatańczyli „krakowiaka”. Po nich zaprezentowały się dzieci z klasy pierwszej pod kierunkiem pani Sylwii Gawryś, następnie wychowankowie pani Danuty Gradys z klasy drugiej i najstarsze w nauczaniu zintegrowanym dzieci z klasy trzeciej przygotowane przez panią Marię Potorską.

      Bardzo zmotywowane, maksymalnie skoncentrowane wnuczęta przedstawiły piękną inscenizację dla swoich licznie przybyłych Babć i Dziadków. Z drugiej strony wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane pociechy. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Seniorzy są najmilszymi odbiorcami dziecięcych występów. Przy tak pozytywnym nastawieniu wszystkich osób biorących udział w święcie sukces murowany.

     Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Dzień Babci i Dziadka

 • Wyjazd do teatru

  17 stycznia 2018 r. uczniowie z klas V-VII naszej szkoły gościli w Centrum Kultury w Ostródzie. Mieli tam możliwość obejrzenia spektaklu  pt. „Mity” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Inscenizacja była bardzo ciekawie skomponowana, poszczególne sceny uzupełnione były piosenkami i projekcjami filmowymi nawiązującymi do chóru antycznego. Świetna gra aktorska i atrakcyjna oprawa sprawiały, że młodzież szkolna w atrakcyjny sposób  mogła uzupełnić wiedzę dotyczącą mitologii greckiej, a w szczególności  poznać losy Prometeusza, Heraklesa, Eurydyki i Narcyza. Po przedstawieniu uczniowie w dobrych humorach wrócili do szkoły. Z uwagi na bardzo udany występ, czekamy na kolejną propozycję teatru krakowskiego.

 • Zabawa choinkowa

  Zapraszamy do udziału w Zabawie choinkowej, która odbędzie się 20 stycznia 2018 w naszej szkole. W programie imprezy przewidujemy między innymi:

  • Wybory Królowej i Króla Balu - zwycięzcy otrzymają nagrody. Przebrania będą mile widziane.
  • Zabawy i konkursy poprowadzone przez animatora, w czasie których uczniowie będą mogli otrzymać drobne upominki.
  • Wizyta świętego Mikołaja z prezentami.
  • Zabawa taneczno-muzyczna poprowadzona przez DJa.

   

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

  14 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym, już XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Wolontariusze: Kaja Makar i Jakub Sztenderski z klasy III Gimnazjum pod opieką pani Anny Rachwał, również wolontariuszki z wieloletnim doświadczeniem, kwestowali na terenie Boreczna.
  Kaja zebrała 176 zł 87 gr, Jakub 158 zł i 60 gr, a pani Ania 102 zł.  Bardzo dziękujemy mieszkańcom za serdeczność i hojność!

  Kilka dni wcześniej podczas zorganizowanego kiermaszu zdrowej żywności uczniowie uzbierali 230 zł. Natomiast z przeprowadzonej wcześniej na terenie szkoły zbiórki zgromadzno 422 zł 10 gr.
  Wszystkie zebrane fundusze, o łącznej wysokości 652 zł 10 gr., zostały przekazane do sztabu WOŚP w Zalewie. Naszymi uczniom towarzyszyli tam p. Ania Rachwał, p. Irena Wółkiewicz oraz pan dyrektor Ryszard Zakrzewski.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii WOŚP 2018.

 • Ferie zimowe

  Zgodnie z  Kalendarzem ferii zimowych w roku szkolnym 2017/2018 Ministerstwa Edukacji Narodowej ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim, a zatem i w naszej szkole, odbędą się w terminie 22 stycznia – 4 lutego 2018 r.

  O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN

   

  telefony alarmowe: 

  997 - policja, 998 - straż pożarna, 999 -pogotowie ratunkowe

  Bezpieczne ferie

  Informacja ze strony Policji

  KGP

  Bezpieczne ferie 2018

  22 stycznia rozpoczną się ferie zimowe w naszym województwie.  Ostrzegamy przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski - szczęśliwe i zadowolone - wróciły do szkoły.

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest sprawą priorytetową. 

  Zasady postępowania

  - wyjeżdżając na zorganizowany wypoczynek nie zabierać z domu wartościowych przedmiotów ani większej gotówki ze względu na ryzyko kradzieży;

  - nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich żadnych prezentów, słodyczy, napojów etc;

  - nie oddalać się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna.

  Dzieciom pozostającym w domu przypomnamy 

  o konieczności zamykania drzwi na klucz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych.

  o tym, aby nie bawić się ogniem, prądem i wodą,

  korzystając z internetu nie podawać swoich danych,

  nie wysyłać zdjęć,

  pamiętajmy aby nie opowiadać nowym znajomym z sieci o zasobności rodziców.

  Przestrzegamy, żeby w czasie zabaw na śniegu nie zjeżdżać na sankach w miejscach położonych blisko drogi lub zbiorników wodnych,

  nie dopinać sanek do samochodów,

  na łyżwach jeździć tylko na wyznaczonych lodowiskach,

  jeżdżąc na nartach wybierać stoki dostosowane do własnych umiejętności.

   

   

 • Kiermasz zdrowej żywności

  10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz zdrowej żywności w ramach projektu „Trzymaj formę”. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli kupić zdrowe kanapki, sałatki, muffinki marchewkowe i ciastka owsiane. Wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem co można zobaczyć na zdjęciach.
  Dziękujemy za aktywne uczestnictwo rodzicom, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy wspomogli nas w tak ważnym przedsięwzięciu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Kiermasz zdrowej żywności.

 • Choinka szkolna

  Informujemy, że Choinka szkolna odbędzie się dnia 20 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00 - 14:00. Szczegółowe informacje w sprawie dowozów zostaną podane w późniejszym terminie.

 • Zebranie z rodzicami

  Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek 18 stycznia 2018 r. O godzinie 16:00 na stołówce szkolnej rozpocznie sie zebranie ogólne, po którym rodzice spotkają się z wychowawcami klas.

 • Przerwa świąteczno-noworoczna

  Drodzy rodzice i uczniowie: informujemy, że przerwa świąteczno-noworoczna potrwa od 23 grudnia do 1 stycznia. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2018 roku. Uczniowie: pamiętajcie o zeszytach i podręcznikach. ;-)

 • Szkolne kolędowanie

  Dnia 19 grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie wzięli udział w szkolnym kolędowaniu. Samorząd uczniowski pod opieką pana Roberta Jędrzejaka odwiedził Dom Seniora w Iławie. Uczniowie zaśpiewali kilka kolęd i złożyli mieszkańcom najlepsze życzenia i wręczyli im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

  Młodzież odwiedziła również iławskie schronisko dla zwierząt. Uczniowie dostarczyli do schroniska 93 kg. karmy dla zwierząt.
  Opiekun samorządu kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy pomogli w realizacji powyższych wydarzeń – panu dyrektorowi Ryszardowi Zakrzewskiemu za zorganizowanie transportu, paniom ze świetlicy za przygotowanie kart świątecznych z życzeniami i stroików, wychowawcom za mobilizowanie do zbiórki karmy oraz uczniom za udział w świątecznym projekcie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii kolędowanie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć