• Regulamin

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BORECZNIE

I. PRAWA I WARUNKI KORZYSTANIA

1. Z biblioteki mogą korzystać bezpośrednio wszyscy uczniowie , nauczyciele i pracownicy szkoły.

2. Biblioteka udostępnia zbiory w roku szkolnym od września do maja.

3. Każdy uczeń lub osoba wypożyczająca obowiązani są zaznajomić się z regulaminem biblioteki szkolnej i godzinami jej otwarcia.

4. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych przez siebie książek.

5. Z końcem maja każdego roku szkolnego wszystkie książki wypożyczone z biblioteki powinny być zwrócone.

6. W bibliotece należy zachować ciszę i porządek.

7. Uczeń korzysta z komputera jako dodatkowego źródła informacji (internet) pod kierunkiem nauczyciela - bibliotekarza.

II. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

1. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.

2. Nie można książek wypożyczonych przekazywać osobom innym.

3. Jednorazowo można wypożyczyć 2-3 książki, w szczególnych sytuacjach więcej.

4. Książki wypożycza się na okres 3-4 tygodni. W wyjątkowych wypadkach termin może być wydłużony, po uprzednim zgłoszeniu bibliotekarzowi.

5. Prośbę czytelnika o zarezerwowanie potrzebnej książki uwzględnia się w kolejności zamówień.

6. O ile czytelnik nie zgłosi się po zarezerwowaną książkę w oznaczonym terminie, bibliotekarz może ją wypożyczyć innemu czytelnikowi.

7. Nie wypożycza się encyklopedii, słowników i drogich książek. Są to wydawnictwa znajdujące się w księgozbiorze podręcznym i korzystać z nich można tylko na miejscu.

8. Niektóre wydawnictwa zbioru podręcznego mogą być wypożyczane do domu pod koniec pracy biblioteki szkolnej, pod warunkiem, że zostaną zwrócone następnego dnia przed lekcjami.

III. POSZANOWANIE KSIĄŻEK

1. Książki, czasopisma i inne dokumenty biblioteczne należy szanować. Zauważone usterki lub zniszczenia należy zgłosić bibliotekarzowi.

2. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki czytelnik obowiązany jest do odkupienia takiej samej książki. Jeżeli nie jest to możliwe, powinien dostarczyć inną książkę wskazaną przez bibliotekarza.

3. Czytelnik powinien wypożyczoną książkę szanować i obchodzić się z nią jak z przyjacielem.