Nawigacja

2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013

Archiwum

2010/2011

 

  Wyprawka szkolna  
 

Od dnia 22 sierpnia do 31 sierpnia można składać wnioski u pedagoga szkolnego. Druk wniosku można pobrać w szkole (lub wydrukować wniosek.pdf). Dodatkowe dokumenty które będą potrzebne to zaświadczenie o wysokości dochodów przypadających na jednego członka w rodzinie oraz faktura VAT za zakupione podręczniki. 

Pomoc jest udzielana uczniom klas I-III szkoły podstawowej, uczniom klasy III gimnazjum oraz uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 
     
  Zakończenie roku szkolnego  
 

            Dnia 22.06.2011r. w Zespole Szkół w Borecznie odbędzie się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego. Rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Borecznie. Następnie odbędzie się uroczysty apel. Potem wychowawcy wręczą świadectwa uczniom poszczególnych klas.

 
     
  Pożegnanie klasy III gimnazjum  
 

W dniu 21.06.2011r. od godziny 16.00 – 21.00 odbędzie się wieczorek pożegnalny klasy III gimnazjum.
W tym roku mury naszej szkoły opuszczą:

 1. Kamil Błoński    
 2. Ilona Ewa Gadomska   
 3. Patrycja Górna
 4. Karol Ismer
 5. Anna Kalman    
 6. Paulina Magda Kirszanowska     .
 7. Dagmara Klein    
 8. Weronika Lemańska    
 9. Marlena  Lewicka    
 10. Anna Majewska    
 11. Maciej Mielniczek    
 12. Anna Maria  Olszewska    
 13. Patrycja Piekarska    
 14. Wojciech Potorski    
 15. Patrycja Puszko    
 16. Patryk Puszko    
 17. Natalia Sabatowska    
 18. Aleksandra Strzelecka    
 19. Monika Truszkowska    
 20. Katarzyna Wojciechowska    
 21. Sandra Wójciak    
 22. Kamila  Zambrzycka

Wychowawcą był Pan Jarosław Szymański

 

 
     
  List otwarty dla rodziców i opiekunów prawnych nauczycieli, od Rzecznika Praw Dziecka.  
 

LIST OTWARTY

DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI

 

            Z ogromnym niepokojem odnotowuję, że pogryzienia dzieci przez psy stają się coraz poważniejszym problemem społecznym. Środki masowego przekazu stale donoszą o nowych, tragicznych w skutkach zdarzeniach. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na ten problem i zapewnienie dzieciom należytej opieki.

          Szczególną ostrożność należy zachować zawsze - i w domu i poza nim - w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia ze zwierzęciem, którego nie znamy. Dobrze jest przestrzec dziecko przed zbliżaniem się do obcych psów, nawet jeśli na pozór nie wyglądają groźnie, Proszę pamiętać także, że możemy oczekiwać od właścicieli psów, aby były one wyprowadzane na spacer na smyczy i w kagańcu oraz pełnej odpowiedzialności za skutki zachowania swoich podopiecznych. Mamy prawo również zawiadomić straż miejską lub policję, gdy - w naszej ocenie - jakiekolwiek zwierzę stanowi zagrożenie dla otoczenia.


          Oczywiście podejmując działania zmierzające do ochrony dzieci przed agresją zwierząt, dobrze jest mieć na uwadze, że większość psów jest przyjaźnie nastawiona do człowieka. Można podać wiele przykładów wspaniałych rezultatów dogoterapii, opowiedzieć cudowne historie o psach-przewodnikach osób niewidomych czy psach-ratownikach z wielkim oddaniem ratujących ludzi przysypanych przez lawiny. Obecność w domu odpowiednio ułożonego zwierzaka jest też zwykle ogromną radością dla dziecka, które opiekując się nim, zdobywa pierwsze doświadczenia, na czym polega odpowiedzialność za drugą istotę. Jednak odpowiedzialny dorosły przewiduje sytuacje zagrożenia i nieustannie chroni swoje dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami.

  Proszę pamiętać, że pies, który ma być towarzyszem dziecięcych zabaw powinien być odpowiednio dobrany (jeśli chodzi o rasę" i ułożony. Warto więc, zanim zdecydują się Państwo na zakup pupila Waszego dziecka, zdobyć na ten temat odpowiednią wiedzę, a może nawet skorzystać z rady lekarza weterynarii czy pracownika Związku Krynologicznego. Proszę także pamiętać, że pies, jak każda żywa istota wymaga poświęcenia mu odpowiedniej ilości czasu i uwagi by nauczył się odczytywać nasze oczekiwania, poprawnie współpracować i - zwyczajnie - miał szansę zaprzyjaźnić się z nim. Jeśli odpowiednio go wychowamy (można tutaj skorzystać z pomocy specjalistów od szkolenia psów), z pewnością będzie najwierniejszym przyjacielem naszego dziecka, a nie zagrożeniem dla niego.
       Jestem przekonany, że gdyby ludzie dorośli wykazali odpowiednią dozę rozsądku i wyobraźni w postępowaniu ze zwierzętami, większości tych wypadków udałoby się uniknąć. Dziecko jest dobrym nadrzędnym, za które odpowiedzialność ponosi zawsze i wyłącznie dorosły. W każdej więc sytuacji musimy wykazywać się troską i rozwagą, a wtedy nasze dzieci będą bezpieczne.

 
     
  Festiwal  
 

Dnia 10 czerwca 2011r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Festiwalu Piosenki Niemieckiej, który odbył się na zamku w Ostródzie.

Był to konkurs o  wysokiej randze, zorganizowany przez Mniejszość Niemiecką  w Ostródzie i sponsorowany przez Konsulat Republiki Federalnej Niemiec. Na scenie wystąpiło 170 wykonawców; między innymi z Olsztyna, Kwidzyna, Olsztynka, Lidzbarka Warmińskiego.

Nas reprezentował zespół  w składzie:

Natalia Kurowska - solistka

Ola Śliwka – gitara elektryczna

Karolina Pawlak – gitara elektryczna

Kamil Mizgier – perkusja

Wyżej wymienieni uczniowie zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym.

 
     
  Międzynarodowy Dzień Dziecka i Sportu 2011 r.  
 

Pierwszego czerwca 2011 roku w Międzynarodowy Dzień Dziecka i Sportu w Zespole Szkół w Borecznie odbyły się zawody w różnych konkurencjach nie tylko sportowych, ale i rozrywkowych. W piękną słoneczną pogodę na boisku szkolnym panie z klas I-III przeprowadziły zawody dla najmłodszych. Szkoda, iż zabrakło uczniów z zerówki; one także chętnie wzięłyby udział.

Równolegle na sali gimnastycznej odbywał się show pod jakże wymowną nazwą „Mam Talent”, w którym jury (Mieczysław Goździalski jako Kuba Wojewódzki, Anna Rachwał w roli Małgorzaty Foremniak, Beata Kozdryk wcieliła się w postać Agnieszki Chylińskiej)  oceniali pokazy uczniów (śpiew i akrobatyka).

Oto uczniowie z największą ilością zgromadzonych punktów:

 1. Zosia Niesiobędzka,
 2. Patrycja Puszko,
 3. Paulina Kurowska.

Rywalizacja była na różnym poziomie, ale tu chodziło o dobrą zabawę, więc tak naprawdę wygranymi byli wszyscy, którzy odważyli się wystąpić przed publicznością. Dla nich wielkie brawa!

W następnej części została odczytana krótka informacja na temat programu „Trzymaj formę” pilotowanego przez panią Brygidę Żabkiewicz, potem  został przedstawiony pokaz z gimnastyki korekcyjnej, który przygotował nauczyciel wychowania fizycznego, a wykonawczyniami były uczennice z klasy II gimnazjum:

 1. Natalia Kurowska.
 2. Patrycja Rawińska.
 3. Karolina Błońska.
 4. Paulina Błońska.
 5. Aleksandra Śliwka.
 6. Ewelina Żłób.
 7. Dorota Żołądkiewicz.

Po pokazie była wystawiona zdrowa żywność, można było posmakować wypieków domowych, smacznych kanapek i koreczków. Palce lizać.

W ostatniej części programu odbył się turniej piłki siatkowej. Wystąpiły w nim reprezentacje klas gimnazjalnych. Obowiązywał system „każdy z każdym”. Wszystkie swoje mecze wygrała klasa pierwsza gimnazjum. Gratulacje!

 

W międzyczasie można było zjeść pieczoną kiełbaskę z ogniska, które przygotował  pan Andrzej Grandys. Panie: Zofia Ździebko, Urszula Skurzewska oraz Bogumiła Horba czuwały nad tym, aby każdy otrzymał porcję kiełbaski, bułeczkę, oranżadę i na deser pysznego loda. Na boisku gościło OSP z Boreczna. Można było zobaczyć jak wygląda samochód straży od środka. Strażacy urządzili mały pokaz wodny, za który bardzo dziękujemy. Nad całością czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Monika Szczypska oraz Ryszard Zakrzewski.

Album fotograficzny.

 
     
  Trzymaj Formę 2011 r.  
 

W okresie od 01.03.2011 do 31.05.2011 w naszej szkole realizowaliśmy program profilaktyczny Trzymaj formę metodą projektu pt. “Mierz,ćwicz, licz a będziesz zdrowy”

Adresatami programu byli  uczniowie kl  II gimnazjum i ich rodzice.

Nauczyciele wspierający realizację  projektu to:

 • p. Iwona Bartoszewska opiekun świetlicy
 • p. Jarosław Szymański nauczyciel techniki
 • p. Piotr Przyczyna      -nauczyciel zajęć artystycznych
 • p. Ryszard Zakrzewski - nauczyciel wychowania fizycznego
 • p. Anna Rachwał  - pedagog
 • p. Sławomir Cieplicki    - nauczyciel informatyki
 • p. Danuta Gradys - opiekun PCK
 • p. Marzena Trukawka  - pielęgniarka szkolna

Koordynatorem szkolnym była    Brygida Żabkiewicz

Realizacja programu oparta  na metodzie projektu, umożliwiła uczniom wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami  opracowanie własnych  sposobów i form propagowania zasad zdrowego stylu życia, zarówno w szkole, jak i w swojej rodzinie.

Niezwykle ważnym elementem programu była możliwość bezpośredniego zaangażowania rodziców w jego realizację oraz aktywizacja uczniów.

 

UCZNIOWIE PRZY WSPARCIU NAUCZYCIELI ZREALIZOWALI NASTĘPUJĄCE ZADANIA

 • Akcje plakatowe dotyczące zdrowego odżywiania się oraz potrzeby aktywności fizycznej     

2. Gazetki szkolne  promując zdrowie i gazetki PCK

3.  Ulotki 

4. Układanie jadłospisów

5.  Ankiety 

6. Nauka obliczania BMI przez uczniów 

7. Wykonanie plakatów

8. Pokaz ćwiczeń gimnastycznych

9. Wiersze o zdrowiu, hasła i slogany

10. Udział w szkolnym i rejonowym konkursie promocji zdrowia

11. Etykiety na produktach - czytanie i interpretacja

12. Przygotowanie degustacji potraw

13. Prezentacja multimedialna dla Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Iławie

W imieniu uczniów klasy II Daria Lewicka i Ola Taciak  podziękowały: nauczycielom, rodzicom, pani pielęgniarce i Panu Dyrektorowi za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.  Potem odbył się pokaz ćwiczeń gimnastycznych i  degustacja zdrowych kanapek oraz ciasta marchewkowego. 

 
     
  Przegląd Dorobku artystycznego dzieci i młodzieży w MGOK w Zalewie.  
 

W dniu 26.05. 2011r w MGOK w Zalewie odbył się Przegląd dorobku artystycznego.

Nasi uczniowie:

1.Kaja Makar

2. Paulina Kurowska

3. Zofia Niesiobędzka

4. Karolina Nowosielska

5. Karolina Zyska

6. Katarzyna Prociak

7. Paulina Gałązka

zaśpiewały takie utwory: „ Nie daj się”, „Lalka”, „Sing Sing”.

Dwie uczennice Kaja Makar i Paulina Kurowska zakwalifikowały się do występu w tegorocznych dniach Zalewa na scenie zalewskiego amfiteatru.

Dyrektor Andrzej Nowicki otrzymał statuetkę za krzewienie kultury w naszej szkole.

Wszystkie uczestniczki przeglądu przygotował nauczyciel muzyki Paweł Szalkowski.

 
     
  Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu  
 

25 maja 2011r. uczennice klasy II gimnazjum uczestniczyły w finale Powiatowego Konkursu wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Iławie. Reprezentantki naszej szkoły: Paulina Makar, Patrycja Rawińska oraz Dorota Żołądkiewicz w turnieju drużynowym wywalczyły III miejsce.
Opiekunem naszej reprezentacji był pan Piotr Przyczyna, nauczyciel języka polskiego.

 
     
  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku U-10  
 

W środę 25 maja 2011 roku w Iławie na „Orliku” odbył się turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" dziewcząt U-10. Była to druga runda rozgrywek powiatowych oraz kwalifikacje do turnieju wojewódzkiego. Nasze zawodniczki stoczyły zaciętą rywalizację z drużyną z Rudzienic. O awansie decydowały rzuty karne. Ponieważ mecz jak i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. Na nasze nieszczęście drużyna przeciwna lepiej wykonywała tzw. jedenastki i awansowała do dalszej rundy rozgrywek.

SP Rudzienice - SP Boreczno   1:1    dogr. 2:2    karne 5:3

 

Skład drużyny:

 1. Jędrzejowska Aleksandra,
 2. Rawińska Sandra,
 3. Maj Justyna,
 4. Radecka Aleksandra,
 5. Bether Kamila,
 6. Wiśniewska Aleksandra,
 7. Wojciechoska Julita,
 8. Tolksdorf Weronika.

Album fotograficzny.

 
     
  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.  
 

W poniedziałek 16 maja w Zalewie na „Orliku” odbył się turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dziewcząt i chłopców. W grupie chłopców były cztery drużyny ze wszystkich szkół z gminy Zalewo. Zawodnikom z Boreczna nie udało się awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce. Dziewczynki natomiast pokonały swoje rywalki i awansowały do dalszej rundy rozgrywek, która odbędzie się w Iławie 25.05.2011 roku. Opiekunem grupy był Ryszard Zakrzewski.

Album fotograficzny.

 
     
  VIII Festiwal Piosenki Niemieckiej w Zalewie.  
 

VIII Festiwal Piosenki Niemieckiej w Zalewie – wywiad ze sposnsorem Festiwalu Panem  Leszkiem Lubiejewskim

 

 

13 maja 2011 r. w Centrum Kultury w Zalewie odbył się VIII Festiwali Piosenki Niemieckiej.  Pomysłodawczynią tej imprezy jest nauczycielka języka niemieckiego – Irena Wółkiewicz. Dwa pierwsze festiwale odbyły się w Zespole Szkół w Borecznie.  Z uwagi na rosnąca popularność imprezy, została ona przeniesiona do GOK-u w Zalewie.

W Festiwalu wzięło udział  28 zespołów m.in. z Iławy,  Ostródy,  z Nowego Miasta Lubawskiego, z Dąbrówna, Boreczna, Zalewa oraz  Dobrzyk.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął zespół wokalny z Boreczna: solistka – Zofia Niesiobędzka, chór: Paulina Kurowska, Paulina Gałązka, Karolina Nowosielska.

W kategorii gimnazjum  wyróżnienie zdobył Kamil Jesionka uczeń naszej szkoły, śpiewając piosenkę „Keine Grenzen”

„Taki konkurs to zarówno świetny sposób na rozśpiewanie dzieci i  młodzieży, ale też motywacja do nauki języka niemieckiego i poznania kultury krajów niemieckojęzycznych” – mówi Pani Wółkiewicz

Laureaci konkursu wystąpią na festiwalu zorganizowanym przez Mniejszość Niemiecką w dniu 10.06.2011 na Zamku w Ostródzie.

 W Ostródzie wystąpi również zespół z naszej szkoły, który  podczas VII Festiwalu Piosenki Niemieckiej najbardziej podobał się publiczności : solistka Natalia Kurowska, gitary elektryczne: Aleksandra Śliwka, Karolina Pawlak; perkusja: Kamil Mizgier.

Dzięki uprzejmości właściciela firmy Dolux – M w Borecznie Pana Leszka Lubiejewskiego, sponsora nagród dla laureatów, możliwa jest dalsza organizacja festiwalu.

Krzysztof  Ługiewicz: Dlaczego wspiera Pan ten festiwal i od ilu lat go Pan sponsoruje?

Leszek Lubiejewski: Festiwal sponsoruję od 7 lat. Myślę, że ta impreza to dobra zabawa dla dzieci i młodzieży.

Krzysztof  Ługiewicz: Czy tylko o zabawę tu chodzi?

Leszek Lubiejewski: Chodzi o dobrą zabawę, a jeżeli rozrywka idzie w parze ze szlifowaniem języka to czego chcieć więcej?

Krzysztof  Ługiewicz: Pani Wółkiewicz mówi, że jest w Borecznie czlowiek, któremu nie jest obojętny los dzieci i mlodziezy. Co nauczycielka chciała przez to powiedzieć?

Leszek Lubiejewski:Co roku Pani Irena zwraca się do mnie prosząc o wsparcie, a ja tej pomocy udzielam, gdyż uważam za słuszne motywowanie dzieci do nauki języków obcych.

Krzysztof  Ługiewicz: Jakie argumenty trzeba podać, aby pozyskać sponsora?

Leszek Lubiejewski: Pani Wółkiewicz podaje dobre argumenty i robi to z usmiechem na twarzy. Nie powinno być dla nikogo tajemncą, że „kluczową kartą przetargową” dla ucznia w przyszłości jest znajomość języków obcych.

Krzysztof  Ługiewicz:To prawda. Języki obce to paszport do wielu krajów. Dziękuję Panu za rozmowę.

Leszek Lubiejewski: Dziękuję  również za rozmowę.

 
     
  WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR 2011 r.  
 

Dnia 07. maja 2011roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji akcji WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR pod hasłem „ Czysty las wokół nas”. Uczniowie wspólnie z nauczycielami sprzątali własne miejscowości. W galerii umieszczono zdjęcia ze sprzątania miejscowości Boreczno i Międzychód.

 
     
  Kostytucja 3-go Maja 2011 r.  
 

Witaj majowa jutrzenko...

6 maja miał miejsce w naszej szkole uroczysty apel z okazji 220 rocznicy uchwalenia Kostytucji 3-go Maja. Uczniowie klas I-III Gimnzajum w Borecznie oraz klasy VI SP, pod kierunkiem pani Anny Rachwał i Mieczysława Goździalskiego zaprezentowali wiersze i piosenki poswięcone tej doniosłej uroczystości.Najstarsi uczniowie przedstawili też informacje o historii i okolicznościach towarzyszących uchwaleniu pierwszej w Europie konstytucji,

 

 
     
  Coca Cola Cup 2011 r.  
 

W Zalewie na „Orliku 2012” 15.04.2011 r. odbył się eliminacyjny turniej piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział dziewczęta ze szkoły z Miłomłyna, Ostródy oraz Boreczna. Obowiązywał system każdy z każdym. Bezpośredni awans uzyskała szkoła z Ostródy. Nasze zawodniczki z jednym zwycięstwem zajęły drugie miejsce, a ostatnie gimnazjum z Miłomłyna. Rywalizacja była zacięta; szczególnie dramatyczny przebieg miał mecz z Ostródą. Pozostaje mały niedosyt bo dziewczyny bardzo dzielnie walczyły ale nie zdobyły pierwszego miejsca. Cały turniej zorganizowała pani Monika Szczypska, a zawody sędziował Ryszard Zakrzewski.

Skład drużyny:

 1. Żłób Ewelina
 2. Żołądkiewicz Dorota
 3. Śliwka Aleksandra
 4. Rawińska Patrycja
 5. Huk Paulina
 6. Błońska Paulina
 7. Błońska Karolina
 8. Kurowska Natalia
 9. Tarnawska Zuzanna
 10. Jędrzejewska Katarzyna

 

 
     
  Kiermasz Wielkanocny  
 

Piękne pisanki, zajączki, papierowe kwiatki, wszystkie te rzeczy można było zobaczyć na kiermaszu zorganizowanym w ramach zajęć świetlicy szkolnej. Odbyło się to wszystko dzięki zaangażowaniu Iwony Bartoszewskiej, Anny Rachwał i Sylwii Gawryś.

 
     
  konkurs plastyczny  
 

Dnia 7 lutego 2011r zostal rozstrzygnięty konkurs z profilaktyki uzależnień zorganizowany przez nauczycieli - panią Iwonę Bartoszewską i Annę Rachwał.
  Uczniowie w swoich pracach przedstawili skutki nadużywania alkoholu, papierosów, narkotyków.
Prace były wykonane w świetlicy szkolnej podczas zajęć plastycznych. Uczniowie w swoich pracach wykorzystali różne techniki plastyczne takie malarstwo (farby plakatowe), rysunek
(pastele, węgiel, ołówek).

Osoby nagrodzone:
SP
I - Zofia Niesiobędzka kl. VI,
II - Lidia Wojciechowska kl. V, Karolina Gałązka kl VI,
III - Maciej Śmigielski kl.V,

Gimnazjum
I - Rafał Bojarski kl. I,
II - Krzysztof Majewski kl. I,
Natalia Sabatowska kl. III,

 

Osoby wyróżnione:

Monika Żarnowska kl. IV, Marta Taciak kl. VI, Katarzyna Borowa kl. V, Klaudia Rykaczewska kl. VI,
Marlena Błońska kl. VI, Karolina Nowosielska kl. VI, Paulina Kurowska kl. VI.


Osoby te otrzymały atrakcyjne nagrody za swoje prace.

 
     
  700 lat Boreczna  
 

W sobotę 22 stycznia 2011 roku odbyła się niecodzienna uroczystość. Nasza szkoła zyskała kolejną część olbrzymiego jak na warunki wiejskie kompleksu szkolnego. Mieścić się tu będzie nowa kuchnia, stołówka, gabinet dyrektora, sekretariat, pomieszczenia dla pracowników obsługi.

Dodatkową atrakcją tego dnia była impreza zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Zalewskiej z okazji 700-nej rocznicy lokacji wsi Boreczno.

  Na początku miało miejsce poświęcenie nowego obiektu dokonane przez ks. proboszcza Pawła Kuracha. Potem prelekcja Seweryna Szczepańskiego  o historii Boreczna, a zwłaszcza o dokumencie lokacyjnym i pierwszych wiekach istnienia tej miejscowości, pierwotnie zwanej Snellenwaltem

Uczestnicy mogli też wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu  pianisty Macieja Markiewicza. 

Licznie przybyli goście  mogli też otrzymać pamiątkowe „Zapiski Zalewskie” w całości poświęcone historii Boreczna i jego mieszkańców. Większą część zamieszczonych tam  tekstów zredagował Bernard Król, jest tam również wspomniany już wcześniej tekst referatu Seweryna Szczepańskiego.

Oprócz strawy duchowej organizatorzy zafundowali zebranym smakowite ciasta oraz przepyszny tort.

 

 

 

 
     
  ,,Akcja Dokarmiania Zwierząt Zimą 2011  
 

Po raz drugi 19.02.2011  zotała zorganizowana przez Panią Annę Rachwał i Iwonę Bartoszewską akcja dokarmiania zwierząt. Dzieci przyniosły dużo pożywienia dla zwierzyny leśnej. Dzień był bardzo mroźny i słoneczny a pokrywa śnieżna bardzo gruba, zatem wysiłek uczestników akcji zasługuje na uznanie. Dziękujemy wszystkim uczniom! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 
     
  Kiermasz świąteczny  
 

Kolejny raz panie opiekujące się świetlicą szkolną zorganizowały Kiermasz ozdób świątecznych. .

 
     
  ELIMINACJE SZKOLNE MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNEJ  
 

;Dnia 15.02.2011r odbyły się eliminacje szkolne XVI Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej. W eliminacjach udział wzięło 22  uczniów z klasy V i VI  Szkoły Podstawowej, uczniowie przygotowywali się samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela przyrody Brygidy Żabkiewicz. 

Najwyższą ilość punktów uzyskali uczniowie z klasy szóstej:

1. Paulina Gałązka

2. Karolina Nowosielska

3. Piotr Pogorzelski

4. Karolina Zyska  

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w etapie gminnym.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i zachęcam do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.

Brygida Żabkiewicz

 

 
     
  Ferie 2011  
 

FERIE ZIMOWE 2011 NA SPORTOWO

 

I tydzień ferii zimowych:

 

 • Poniedziałek godz. 10.00-13.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP
 • Wtorek godz. 10.00-13.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum
 • Środa godz. 10.00-13.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP
 • Czwartek godz. 10.00-13.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum

 

Opiekun: Ryszard Zakrzewski

  

II tydzień ferii zimowych:

 

 • poniedziałek godz. 10.30-12.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP

godz. 12.00-13.30: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum 

 • wtorek godz. 10.30-12.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP

                  godz. 12.00-13.30: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum 

 • środa godz. 10.30-12.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP

                  godz. 12.00-13.30: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum 

 • czwartek godz. 10.30-12.00: zajęcia prowadzone są dla uczniów SP

     godz. 12.00-13.30: zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum 

 

Opiekun: Monika Szczypska

Album fotograficzny.

 
     
  CHOINKA 2011  
 

CHOINKA 2011-WYWIAD Z GOSPODARZEM IMPREZY PANIĄ WÓŁKIEWICZ- tygodnik „ECHO” Nr 05

 

Dnia  22.01.2011 w Zespole Szkół  Borecznie odbyła się Choinka Noworoczna. Organizatorami imprezy byli: Dyrekcja, Rada Rodziców oraz nauczycielki: Irena Wółkiewicz i  Beata Kozdryk. Nauczycielki przygotowaly ciekawą częsć artystyczną i konkurs śpiewania. Podczas imprezy choinkowej przeprowadziliśmy rozmowę z Panię Ireną Wółkiewicz – nauczycielką języka niemieckiego a dziś pełniacą rolę gospodarza choinki.

 

Krzysztof Ługiewicz: Od ilu lat przygotowuje Pani imprezę Choinkową i skąd pomysł na tego typu imprezę?

 

Irena Wółkiewicz: Choinkę w Zespole Szkół prowadzę już od 15 lat, w tym roku  pozwolilam uczniom na twórczość . To oni przedstawili pomysły, ja tylko odpowiednio ich ukierunkowałam. Próby odbywały się do ostatniego dnia, było trochę nerwowo- uśmiecha się Pani Wółkiewicz.

 

 

Krzysztof Ługiewicz: Wiem, że choinka w Borecznie to nie tylko dobra zabawa. Co uczniowie chcieli przez to powiedzieć?

 

Irena Wółkiewicz: Uważam, że choinka odbyła się według wytyczonego celu: przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem. Gdyby nie motywowanie dzieci przez ich rodziców i  ich pomoc w organizacji, choinka nie wypadłaby na tak wysokim poziomie. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, tym, którzy nas wspierali.

 

 

Krzysztof Ługiewicz: Widziałem, że podczas tej imprezy nie tylko dzieci się dobrze bawily?

 

Irena Wółkiewicz:  Co roku są z nami  rodzice, absolwenci, nauczyciele – emeryci, babcie i dziadkowie.Nasze spotkanie ma charakter integracyjny, ale organizujemy je dla najmłodszych.

 

 

Krzysztof Ługiewicz: Jakie opinie docieraly już po imprezie, co na gościach zrobiło największe wrażenie?

 

Irena Wółkiewicz: Najmniejsze dzieci, które przybyły na choinkę w przebraniach,  cieszyły się z wizyty Mikołaja i prezentów. Spośród przebranych dzieci wybrano króla i królową Choinki Szkolnej. Zostali nimi : Wiktoria Rachwał oraz Vinzenco Piras. Całą zabawę od strony muzycznej poprowadził nauczyciel muzyki – Pan Paweł Szalkowski.Gościnnie wystapila też jego córka Alicja Szalkowska, która zagrała na pianinie dwa utwory Chopina i Bacha. Wszystkim impreza choinkowa dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Krzysztof Ługiewicz: Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia za rok.

Irena Wółkiewicz: Dziękuję również i zapraszam.

 
     
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2011 R.

09 stycznia 2011 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnym, już 19 Finale WOŚP. Wolontariuszki Ola Śliwka, Natalia Kurowska i Paulina Makar z klasy II Gimnazjum pod opieką nauczyciela  Anny Rachwał kwestowały na terenie Boreczna.  Bardzo dzękujemy mieszkańcom za serdeczność i  hojność!  Wolontariuszki  zebrały: Ola –124,70 zł, Natalia - 62 zł, Paulina – 131 zł. Wcześniej uczennice zebrały pieniążki w szkole i ogółem ZS w Borecznie przekazał kwotę 162,30 zł. Wszystkie zgromadzone fundusze zostały przekazane w Sztabie WOŚP w Zalewie.

Zachęcamy  do obejrzenia zdjęć zamieszczonych  w albumie fotograficznym.

 
     
  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2010  
 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

Dnia 7 grudnia 2010 r. odbył się kiermasz przygotowany przez nauczycieli świetlicy panią Iwonkę Bartoszewską i Sylwię Gawryś  wraz z uczniami.

Na kiermaszu można było posiąść rzeczy wykonane własnoręcznie przez uczniów:

-         choinki z szyszek

-         choinki z makaronu

-         choinki z ryżu

-         choinki z siana

-         bombki z kordonka

-         bombki z kaszy gryczanej

-         szyszki na patyku

-         kartki świąteczne

-         oraz wiele innych ciekawych dekoracji bożo-narodzeniowych.

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. .

Podziękowanie dla  uczennic klasy II G Natalii Kurowskiej  i Eweliny Żłób oraz Dagmarze Klein III G za pomoc w prowadzeniu kiermaszu.

 
     
  Akcja dokarmianie zwierząt 2010  
 

Dnia 4.XII.2010 r.  została zorganizowana akcja (DOKARMIANIE ZWIERZĄT ZIMĄ) .

O godzinie 10:00 nasi uczniowie: Wiktoria Rachwał kl I, Jakub Łąka  kl. IV, Darian Długiński kl. IV,   Filip Walaszczyk kl. IV, Aldona Betcher kl. V, Ola Rudaś kl. VI, Patrycja Jobczyk kl. VI,  Klaudia Rykaczewska kl. VI, Kacper Walasczyk kl. II G, wraz z nauczycielami Anną Rachwał, Iwoną Bartoszewską i Sylwią Gawryś wyruszyli spod szkoły w kierunku leśniczówki ,, PIEKŁO”,  gdzie znajdował się najbliższy paśnik, koła łowieckiego ,,SŁONKA”. Dzieci miały przygotowane pokarmy dla zwierząt: siano, buraki, marchew, obierki, zboże, suchy chleb, słoninkę, jabłka oraz gotową karmę dla ptaków podarowaną przez  leśniczego Pana Pawła Jesionkę.

            Na miejsc na dzieci czekała miła niespodzianka – ognisko z kiełbaskami, gorąca herbata z miodem i cytryną, przygotowane przez wiceprezesa Koła Łowieckiego Pana Krzysztofa Gawrysia.

            Uczniowie wysłuchali przygotowanej przez Pana Gawrysia pogadanki na temat dokarmiania zwierząt, gatunków zwierząt żyjących w naszych lasach, roli myśliwego.

Dzieci miały okazję podglądać zwierzynę przez profesjonalną myśliwską lornetkę.

Uczniowie wraz z nauczycielkami z uśmiechem na twarzy wróciły bezpiecznie do domów.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi  za przygotowanie niespodzianki.

 
     
  Święto Niepodległości  
 

Kolejny apel w tym roku szkolnym, tym razem z okazji 11 LISTOPADA przygotował nauczyciel historii pan Mieczysław Goździelski oraz pani Iwona Wolny - nauczycielka nauczania zintegrowanego. Z uwagą wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Kilka zdjęć z tej imprezy zamieszczonych zostało w albumie fotograficznym.

 
     
  Międzywojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej  
 

Dnia 05.11.2010r w nowomiejskim centrum kultury odbył się III Między Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie:

Kl.VI.

 1. Zofia Niesiobędzka
 2. Karolina Nowosielska
 3. Paulina Kurowska
 4. Karolina Zyska
 5. Paulina Gałązka
 6. Katarzyna Prociak

 

Kl. II Gimnazjum

 1. Paulina Makar
 2. Patrycja Rawińska
 3. Natalia Kurowska
 4. Ola Śliwka

Trzeba przyznać, że solidnie przygotowani uczniowie przez pana Pawła Szalkowskiego po raz kolejny udowodnili, że potrafią pięknie zaśpiewać  pieśni patriotyczne takie jak ,, Przybyli Ułani’’i ,, Pałacyk Michla’’ i otrzymali dyplomy za udział.

Nasi uczniowie podkreślili, że warto brać udział w takich występach, bo jak stwierdzili to ważna lekcja patriotyzmu i promocja naszej szkoły.

 
     
  Turniej piłki siatkowej.  
 

OGŁOSZENIE

Zapraszamy chętnych do zgłaszania drużyn do turnieju piłki siatkowej 3*3 (trójek) gimnazjum dziewcząt i chłopców.

Drużyny należy zgłaszać do 05.11.2010 (piątek) do nauczycieli wychowania fizycznego.

W zgłoszeniu powinno znajdować się:

 • Nazwa drużyny,
 • Skład (imię i nazwisko) maksymalnie cztery osoby,

Dane proszę dostarczyć w wersji wydrukowanej!!!

 

REGULAMIN

 • Ilość zawodników: 3+1 rezerwowy,
 • Czas gry: 2*5 minut,
 • Mecze będą się rozgrywać na długich przerwach,
 • Drużyny mogą być koedukacyjne z rożnych klas,
 • Punktacja:

- 2 punkty za wygrany mecz,

- 1 punkty za remis,

- 0 punktów za porażkę.

Termin rozgrywek będzie podany po zgłoszeniu wszystkich drużyn!!!

 
     
  DNI SŁODKOŚCI  
 

  W dniach 25 i 26 X.2010 w naszej szkole odbyły się ,,DNI SŁODKOŚCI"  zorganizowane przez SU Gimnazjum i świetlicę szkolną. Przepyszne ciasta, babeczki,  upiekły uczennice. Łakocie cieszyły się dużym powodzeniem, zniknęły w mig.

 
     
  Gminny Turniej Tenisa Stołowego.  
 

24.10.2010 roku w Borecznie odbył się gminny turniej eliminacyjny w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjum. Następny etap gier odbędzie się w Rożentalu 28.10.2010 roku. Celem zawodów było propagowanie tej szlachetnej dyscypliny, którą ze świetlic na światło dzienne wyciągnął nasz najlepszy tenisista, nieodżałowany Andrzej Grubba. Na zawodach nie pojawiła się żadna szkoła z Gminy Zalewo co z wielkim rozczarowaniem przyjęli uczniowie Boreczna.

Oto kolejność po turnieju:

Dziewczyny Szkoła Podstawowa:

 1. Kurowska Paulina.
 2. Gurgielewicz Monika.
 3. Danielczyk Natalia.

Chłopcy Szkoła Podstawowa:

 1. Prądzyński Karol.
 2. Potorski Wojciech.
 3. Damiński Patryk.

Dziewczyny Gimnazjum:

 1. Kurowska Natalia.
 2. Wójciak Sandra.
 3. Kalman Anna.

Chłopcy Gimnazjum:

 1. Sankiewicz Patryk.
 2. Gradys Mariusz.
 3. Potorski Wojciech.

Zawody zorganizowali i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z Boreczna. Statuetki ufundował LZS „Olimp”.

Album fotograficzny.

 
     
  Biegi przełajowe Ostróda 2010 r.  
 

W czwartek 18 października 2010 roku w Ostródzie odbyły się powiatowe biegi przełajowe pod patronatem Ludowych Zespołów Sportowych. Naszą szkołę reprezentowało dziesięciu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Oto wyniki:

Szkoła Podstawowa:

 1. Zuzia Tarnawska: 6 miejsce na 29 uczestników (1000 m)
 2. Karolina Kirszanowska: 14 miejsce na 29 uczestników (1000 m)
 3. Weronika Zalman: 19 miejsce na 53 uczestników (800 m)
 4. Łukasz Waszajło: 26 miejsce na 70 uczestników, (800 m)

Gimnazjum:

 1. Karol Kirszanowski: 6 miejsce na 62 uczestników (1500 m)
 2. Mariusz Gradys: 9 miejsce na 37 uczestników (1000 m)
 3. Patryk Puszko: 39 miejsce na 62 uczestników (1500 m)
 4. Izaak Wojciechowski: 42 miejsce na 62 uczestników (1500 m)
 5. Dorota Żołądkiewicz: 22 miejsce na 47 uczestników (1000 m)
 6. Patrycja Rawińska: 23 miejsce na 47 uczestników (1000 m)

W biegach uczestniczyła szkoła z Dobrzyk i jako Gmina Zalewo zajęliśmy siódme miejsce na 12  gmin. Jako gimnazjum wywalczyliśmy ósme miejsce na 20 szkół. Wynik mógł być lepszy gdyby była możliwość wyjechania większą ilością zawodników.

Wyjazd sponsorował Ludowy Zespół Sportowy „Olimp”.

 
     
  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole  
 

   W piątek 15 października świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie klasy VI SP oraz II Gim. pod kierunkiem p. Sylwii Gawryś i Sławomira Cieplickiego przedstawili krótki program artystyczny poświęcony szkole i pedagogom. Następnie miało miejsce ślubowanie uczniów klasy I. Po ślubowaniu uczniowie klasy I SP zaprezentowali swój występ złożony z wierszy i piosenek. Największy aplauz wzbudzili trzej uczniowie klasy pierwszej swoim pokazem tanecznym. Oprócz obecnych nauczycieli przybyli na tę uroczystość nauczyciele seniorzy,  którzy pracowali w szkole w Borecznie i inyych szkołach z naszego obecnego obwodu szkolnego.

 
     
  Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa.  
 

28.09.2010 roku odbyły się biegi przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa na „Hubertówce”. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Boreczna oraz Urząd Miasta Zalewo, który ufundował medale oraz statuetki. W zawodach uczestniczyły szkoły z Zalewa, Dobrzyk, Boreczna oraz szkoły z sąsiedniej gminy: Miłomłyna i Bynowa. Liczba zawodników była imponująca ok. 160 uczestników. Wszyscy po ukończeniu biegu mogli liczyć na kubek gorącej herbaty. Można też było upiec kiełbaskę oraz ogrzać się przy ognisku.

Wyniki może nie są najważniejsze liczy się dobre samopoczucie oraz dobrze wykonana praca. Co było widać na twarzach uczniów. Warto nadmienić iż z naszej szkoły najlepiej wypadł Karol Kirszanowski, który w kategorii chłopców gimnazjalnych wygrał z niespotykaną łatwością. Trzeba też wspomnieć, że na drugim miejscu uplasował w kategori chłopców szkół podstawowych Łukasz Waszajło. Brawo!!!

Album fotograficzny.

 
     
  Zawody w Pasłęku.  
 

23.09.2010 roku w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne Ludowych Zespołów Sportowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny gimnazjum dziewcząt i chłopców. Rywalizowali oni w następujących konkurencjach 400 i 800 m, skok w dal, pchnięcie kulą, 100 m oraz sztafeta 4x100m. Wyjazd na zawody sponsorował LZS Olimp z Zalewa.

Skład drużyn:

 1. Sandra Wójciak,
 2. Dorota Żołądkiewicz,
 3. Karolina Kirszanowska,
 4. Patrycja Rawińska.

 

 1. Patryk Puszko,
 2. Czarek Dwornicki,
 3. Wojtek Potorski,
 4. Karol Kirszanowski.
 
     
  INAUGURACJA  
 

1 września 2010 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 
     
   

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
  boreczno@interia.pl
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć