Sport w szkole

2012/2013

I

III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Dnia 21.09.2012 r. na Orliku Lipowy Dwór w Iławie został rozegrany I etap eliminacji wojewódzkich piłce nożnej dziewcząt rocznik 2001-2002. Nasze zawodniczki po ciężkich bojach ze swoimi rówieśnicami zajęły ostatecznie drugie.

Wyjazd zorganizował Ryszard Zakrzewski

II

Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 27.09.2012 r.

W lesie Karpowskim na Hubertówce 27.09.2012 odbyły się „Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa”. Jest to największa impreza sportowa organizowana przez szkoły w naszej gminie. Na zaproszenie organizatorów stawiły się szkoły z Dobrzyk, Zalewa, Miłomłyna oraz gospodarz Boreczno. Nie przyjechał tylko szkoła z Bart. W zmaganiach wzięła rekordowa liczba zawodników, ponad 200 osób. Pogodę mieli wspaniałą, wręcz wymarzoną do biegania. Uczniowie mieli do pokonania następujące odcinki:

1. Klasa I – III szkoły podstawowej – 300 m dz., 400 m chł.
  2. Klasa IV – VI szkoły podstawowej – 600 m dz., 800 m chł.
  3. Klasa I – III gimnazjum – 800 m dz., 1000 m chł.

Zawody okazały się dużym sukcesem organizacyjnym oraz sportowych naszych zawodników. Zwyciężyli oni w dwóch kategoriach wiekowych. Górą były dziewczyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Watro zwrócić uwagę na fakt, iż w dwóch następnych kategoriach zajęliśmy drugie miejsca więc gdyby nie szkoła z Miłomłyna wzięlibyśmy całą pulę.

IV m-ce: Łukasz Waszajło

Po ukończeniu biegu, każdy zawodnik mógł upiec sobie kiełbaskę na ognisku lub wypić herbatkę ewentualnie skosztować napojów. Punktem kulminacyjnym było wręczanie nagród i dyplomów zwycięzcom. Jak na nazwę biegów przystało medale i nagrody wręczał Burmistrz Zalewa pan Marek Żyliński przy pomocy organizatorów zawodów pani Moniki Szczypskiej i pana Ryszarda Zakrzewskiego. Każdy zawodnik z miejsca od pierwszego do trzeciego dostawał medal, dyplom oraz upominki. Zwycięzcy  dodatkowo dostali słuchawki do słuchania muzyki i pamięć USB 4G.

Wszystkim sponsorom, którzy wspomogli nas w organizacji tego olbrzymiego przedsięwzięcia organizatorzy bardzo dziękują i liczą na dalszą miłą współpracę.

Sponsorzy: NET SYSTEM z Ostródy, Dolux-M z Boreczna, Rada Rodziców ubiegłej kadencji oraz Burmistrz Zalewa. Dziękujemy.

Organizatorzy:

Monika Szczypska

Ryszard Zakrzewski

III

W związku z celowym niszczeniem oraz kradzieżą sprzętu sportowego należącego do Uczniowskiego Klubu Sportowego Vega, który był udostępniany uczniom naszej szkoły. Rozgrywki na długich przerwach w roku 2012/2013 zostają zawieszone do odwołania.

IV

W środę 09.01.2013r. w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej piłki siatkowej chłopców z gimnazjum. Przyjechały drużyny z Zalewa i Dobrzyk. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy gospodarzami, a drużyną z Dobrzyk, niestety nasza drużyna po zaciętej walce przegrała cały mecz 2:0. Drugi mecz grały drużyny z Boreczna i Zalewa zwyciężyli gospodarze 2:0 i ostatni mecz odbył się pomiędzy Zalewem a Dobrzykami zwycięstwo należało do Dobrzyk i tym samym uplasowali się na I miejscu.

Podczas turnieju wybrany został najlepszy zawodnik spotkania i został nim Michał Kalinowski z Dobrzyk. Wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe medale, za co dziękujemy sponsorowi Panu Łukaszowi Brejta z firmy PUK Zalewo oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Vega za udostepnienie sprzętu sportowego oraz jednolitych strojów sportowych.

V

Dnia 17.01.2013 roku odbyły się w Zespole Szkół w Borecznie wewnątrzszkolne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Monika Szczypska oraz Ryszard Zakrzewski. Były one jednocześnie eliminacjami do mistrzostw gminy. Turniej został rozegrany systemem „Brazyliskim” tzn. do dwóch przegranych spotkań. Wszyscy uczniowie grali bardzo dzielnie, ale tylko cztery pierwsze osoby z każdej grupy wywalczyły przepustkę do następnego etapu rozgrywek, który odbędzie się również w Zespole Szkół w Borecznie.

Zawody odbyły się przy dużym zaangażowaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Vega, który udostępnił sprzęt sportowy oraz zasponsorował dyplomy.

Turniej piłki halowej chłopców 2013 r.

Dnia 14.02.2013 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem turnieju Szkół Podstawowych był Zespół Szkół w Zalewie we współpracy z gospodarzami, natomiast Szkół Gimnazjalnych nauczyciele wychowania fizycznego Monika Szczypska i Ryszard Zakrzewski.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.  W turnieju szkół podstawowych wzięły udział 3 drużyny: Dwie drużyny z Zalewa i Boreczno natomiast w grupie gimnazjalnej 4 drużyny w tym dwie drużyny, które reprezentowały szkołę w Borecznie oraz Dobrzyk i Zalewa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Skolimowski.

Zawody wspomógł Uczniowski Klub Sportowy Vega, który udostępnił jednolite koszulki dla jednej z drużyn oraz piłki halowe. Puchary za zajęcie 1-3 miejsca oraz statuetki dla najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju ufundowali nauczyciele wychowania fizycznego z Boreczna.

I miejsce: Boreczno 1

Skład drużyny zwycięskiej: Bartosz Skolimowski (kapitan), Mariusz Gradys, Cezary Dworznicki, Błażej Dąbkowski, Rafał Bojarski

II miejsce: Zalewo

III miejsce: Boreczno 2

Skład drużyny: Hubert Trukawka (kapitan), Maciej Śmigielski, Łukasz Waszajło, Bartosz Potorski, Adrian Rzepecki,

IV miejsce Dobrzyki

Szkoła podstawowa:

I miejsce Zalewo 1

II miejsce Zalewo 2

III miejsce” Boreczno

Skład drużyny: Jakub Piotrowski, Piotr Pawłowski, Krystian Liwenda, Piotr Lewicki, Arkadiusz Wiśniewski.

VII

Turniej trójek 2013r.

Na długich przerwach w Zespole Szkół w Borecznie został rozegrany turniej piłki siatkowej „trójek”. Udział wzięły trzy drużyny dziewcząt z gimnazjum. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Drużyna Bochenki zajęła I miejsce zdobywając 6 punktów (Zuzanna Tarnawska,  Katarzyna Jędrzejowska, Klaudia Buczkowska, Emilia Kiliańska), II miejsce i 4 punkty zdobyła drużyna Krejzi Gimbusy (Paulina Kurowska, Paulina Gałązka, Joanna Tarnawska, Zofia Niesiąbedzka) natomiast miejsce III i 2 punkty zajęła drużyna Szalone Kaczki (Karolina Wiśniewska, Natalia Tarnawska, Angelika Danielczuk, Natalia Zyska).