Plan pracy Mam obowiązek Rodzaje kar Nie mam prawa Nagrody i wyróżnienia Mam prawo Członkowie samorządu

Plan pracy

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W BORECZNIE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

(Wersja do pobrania  )

- Wybory do samorządu.

- Podział samorządu na sekcje:dekoracyjną, porządkową, rozrywkową, określenie zadań każdej z nich.

-Ustalenie harmonogramu spotkań Rady S.U.

-Udział S.U. w ślubowaniu klas I.

- Akcja -"Stop pustym miskom! Wspomóż schronisko" (pomoc dla psiaków ze schroniska w Iławie)

Zbiórkę karmy,koców.

- Przygotowanie upominków dla nauczycieli z okazji DEN.

-Wykonanie gazetki okolicznościowej z okazji DEN.

-Dzień Wszystkich Świętych- wykonanie gazetki okolicznościowej.

LISTOPAD

- Dzień tematyczny ,,uczniowie ubrani na niebiesko”. Uczniowie ubrani na niebiesko są zwolnione z pytania (5 XI 2018).

- Narodowe Święto Niepodległości - przygotowanie informacji na gazetce, pomoc w organizacji apelu z okazji 100 letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

- Andrzejki w naszej szkole- organizacja dyskoteki Andrzejkowej i wróżb, sprzedaż ciast.

- Mikołajki- gazetka okolicznościowa.

- Dzień tematyczny: czapki mikołajkowe (6.XII.2018).

- W świątecznym nastroju – opracowanie regulaminu i ogłoszenie konkursu ,,Na najładniej udekorowaną klasę”.

- Świąteczny kiermasz kartek,dekoracji bożonarodzeniowych i ciast.

- ,,Konkurs na najładniej udekorowaną klasę”- rozstrzygnięcie konkursu 19 XII 2018.

STYCZEŃ

- Dzień Babci i Dziadka- wykonanie gazetki okolicznościowej, pomoc w organizacji apelu.

- Bal karnawałowy- pomoc w organizacji balu, dekorowanie sali, sprzedaż ciast.

- Ferie zimowe- każda klasa omawia zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku, wykonanie ,,Komiksu z zasadami bezpiecznych ferii” za najciekawsze nagrody.

LUTY

- Organizacja Walentynek - przygotowanie kartek walentynkowych na kiermasz. Kiermasz kartek oraz słodkości walentynkowych. Poczta walentynkowa.

- Dzień tematyczny kolor czerwony- 14 II 2018.

- Dzień tematyczny 27 II. Dzień pluszowego misia. Z pluszowym misiem na ławce.

Ulotki promujące ten dzień.

MARZEC

- Święto kobiet- przygotowanie gazetki okolicznościowej, pomoc w organizacji apelu.

- Przywitanie wiosny- konkurs klasa w barwach wiosny.

- Rozstrzygnięcie konkursu.

KWIECIEŃ

- Dzień tematyczny- uczniowie ubrani na zielono ( 5 IV 2018).

-Kiermasz Wielkanocny- sprzedaż kartek świątecznych, dekoracji i słodkości.

- Dzień Ziemi- międzyklasowy konkurs plastyczny z wykorzystaniem odpadów, produktów recyklingowych (technika dowolna) temat: ,,My dla Ziemi” w formie plakatu A2, uczniowie z wychowawcą zawieszają go na drzwiach swoich klas od strony korytarza. Oceniane będą do 30.IV.2018 przez powołane jury.

MAJ

- Święta majowe- - wykonanie gazetki okolicznościowej nawiązującej do Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja.

- Dzień tematyczny- dwa różne buty (13 V 2018).

- Dzień matki- wykonanie gazetki okolicznościowej, pomoc w organizacji apelu.

CZERWIEC

Międzynarodowy Dzień dziecka- gazetka informacyjna, pomoc w organizacji dnia dziecka.

- Wakacje – przygotowanie gazetki okolicznościowej ,, Bezpieczne wakacje”.

- Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego. opracowanie wniosków do pracy na przyszły rok, sporządzenie sprawozdania z pracy SU.