Nawigacja

2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013

Archiwum

2009/2010

 

Obchody Dnia Dziecka 2010

Obchody „Dnia Dziecka”

Świętowanie w Zespole Szkół w Borecznie odbywało się 2 czerwca 2010 roku. Na pierwszy plan wysunęli się najmłodsi, którzy zawzięcie rywalizowali w wyścigach rzędów. Wynik był tu sprawą mało istotną, najważniejsza była zabawa.

Następni w kolejce czekali uczniowie z klas IV-VI. Dla nich pani Monika Szczypka przygotowała kalambury. W ich przeprowadzeniu solidnie pomagały panie ze świetlicy szkolnej. Zabawa była przednia. Hasła np. „podzielić włos na czworo” czy „złota rybka” sprawiły uczniom malutkie problemy. Dalszą część zabawy wypełniło karmienie jogurtem z zawiązanymi oczami.

W dalszej kolejności były przygotowane atrakcje dla gimnazjalistów takie jak: jedzenie cytryny, konsumpcja jabłka zawieszonego na sznurku, rozdzielenie różnych rodzajów zbóż na czas razem z wychowawcami (wygrała III gimnazjum), przenoszenie wody w dłoniach na czas (wygrała I gimnazjum) czy pompowanie balonów płucami aż pękną. Było wesoło i gwarno, a w dobrej zabawie pomagała rozkrzyczana publiczność na trybunach. Uczniowie, którzy brali udział w konkurach i zabawach dostawali małe słodkości za swe zaangażowanie.

W między czasie na boisku można było upiec kiełbaskę na wcześniej przygotowanym ognisku przez pana Andrzeja Grandysa i wypić oranżadę.

Wyżej wymienione zabawy dla klas 0-III i gimnazjum przygotował Ryszard Zakrzewski.

Międzynarodowy Dzień Dziecka i Sportu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA I SPORTU ODBĘDZIE SIĘ DNIA 02.05.2010r.

PROGRAM:

 1. Godzina 9.00 rozpoczęcie
  • Wręczenie pucharów za rozgrywki piłki halowej o puchar Dyrektora Szkoły w Borecznie.
 2. Godzina 9.15 zawody sportowe klas 0-III.
  • Godzina 10.00 ognisko dla klas 0-III
 3. Godzina 10.00 zawody sportowe dla klas IV-VI SP.
  • Godzina 11.00 ognisko dla klas IV-VI
 4. Godzina 11.00 zawody sportowe dla klas I-III gimnazjum
 5. Zakończenie Dnia Dziecka i Sportu oraz ognisko dla gimnazjalistów.

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY  

Album fotograficzny.                                    

 

ORGANIZATORZY

Monika Szczypska

                                                                                             Ryszard Zakrzewski

                                                                                            

Powiatowe biegi przełajowe w Suszu.

21.05.2010 roku odbyły się Powiatowe biegi przełajowe w Suszu. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

 

Szkoła Podstawowa:

 • Zuzanna Tarnawska
 • Karolina Kirszanowska
 • Mariusz Gradys
 • Cezary Dworznicki
 • Łukasz Waszajło

 

Gimnazjum:

 • Patrycja Rawińska
 • Izaak Wojciechowski
 • Dorota Żołądkiewicz
 • Patryk Puszko
 • Karol Kirszanowski

 

Najlepsze wyniki

Szkoła Podstawowa:

 1. Mariusz Gradys III miejsce,
 2.  Karolina Kirszanowska VI miejsce.

Gimnazjum

 1. Dorota Żołądkiewicz IV miejsce,
 2.  Karol Kirszanowski VI miejsce.

Szkoła Podstawowa drużynowo w kategorii chłopców zajęła III miejsce, a dziewczyny z Gimnazjum IV miejsce.

Podróż finansował LZS „Olimp”.

Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

19.05.2010 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce młodzieży gimnazjalnej w Olsztynie. W zawodach uczestniczyli nasi uczniowie, którzy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z województwa. Opiekunem grupy była pani Monika Szczypska.

Podróż sponsorował LZS „Olimp”.  

Zapraszamy Mamy!

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III SP w Borecznie serdecznie zapraszają Mamy uczniów na uroczyste obchody Dnia Matki w dniu 26 maja 2010 roku.

Zawody sportowe

14 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych w Zalewie. Opiekunami byli: pani Monika Szczypska i pan Ryszard Zakrzewski. Zawody odbyły się pod patronatem Ludowego Zespołu Sportowego "Olimp".

Album fotograficzny.

Festiwal

14 maja odbył się w Zalewie Kolejny już Festiwal Piosenki Niemieckiej współorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego w Zespole Szkół w Borecznie panią Irenę Wółkiewicz.  Do udziału zgłosiły się liczne reprezentacje szkolne z wielu szkół. Opieka organizacyjna MGOK-u w Zalewie, zaangażowanie sponsorów, a przede wszystkim aktywność pani Ireny sprawiły, że ta impreza nabiera coraz większej rangi.

Witaj majowa jutrzenko...

4 maja miał miejsce w naszej szkole uroczysty apel z okazji 219 rocznicy uchwalenia Kostytucji 3-go Maja. Ucznowie klas I-III Gimnzajum w Borecznie oraz klasy VI SP, pod kierunkiem pani Anny Rachwał i Mieczysława Goździalskiego zaprezentowali wiersze i piosenki poswięcone tej doniosłej uroczystości.Najstarsi uczniowie przedstawili też informacje o historii i okolicznościach towarzyszących uchwaleniu pierwszej w Europie konstytucji,

Narodowa tragedia

W dniach 11-18 kwietnia wraz z całą Polską przeżywaliśmy żałobę narodową spowodowaną straszną katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w wyniku której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią i 94 innymi osobami - posłami, senatorami, dowódcami armii, biskupami i duchownymi różnych wyznań, działaczami społecznymi i samorządowymi. Zmierzali oni do Katynia aby oddać hołd pomordowanym przed laty oficerom. Niestety nie dotarli na miejsce, gdyż prezydencki samolot rozbił się w okolicy Smoleńska.

W poniedziałek 12 kwietnia na każda klasa ucziła minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy. W ciągu kolejnych dni na lekcjach historii oraz w ramach godzin wychowawczych odbyły sie pogadanki których tematem była sprawa Katynia sprzed 70 lat jak też tragiczna katastrofa, w której zginęło tak wielu wybitnych obywateli RP. Wszyscy bardzo przeżyliśmy ich śmierć i wpółczujemy rodzinom ofiar. Nie zpomnijmy o tych którzy zginęli. Niech spoczywają w pokoju. Cześć ich pamięci!!!

70 rocznica

W kwietniu obchodzimy 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, jednego z najsmutniejszych wydarzeń polskiej historii współczesnej. 17 września 1939 roku, po wkroczeniu na wschodnie tereny Rzeczypospolitej wojsk radzieckich do niewoli dostało się ponad 200 tys. polskich żołnierzy, oficerów, intelektualistów, księży i urzędników panstwowych. Większość z nich została zwolniona przez władze radzieckie lub zesłana na Syberię. Jednak około 20 tysięcy oficerów, kapelanów wojskowych różnych wyznań, policjantów, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, urzędników i intelektualistów została aresztowana i osadzona w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Z rozkazu Józefa Stalina od kwietnina do czerwca 1940 r. zostali oni wymordowani przez sowiecką policję polityczna - NKWD. Zwłoki pomordowanych pochowano w zbiorowych mogiłach w pobliżu Katynia, Charkowa i Miednoje. Dodać trzeba, że radzieckie władze nie oszczędzały również własnych obywateli. Fakt tych tragicznych wydarzeń był cynicznie przemilczany przez wiele lat, władze ZSRR oraz PRL usiłowały zbrodnią obciążyć Niemcy hitlerowskie. Dopiero po 1989 roku ówczesny rząd rosyjski przyznał, że mordu dokonało NKWD na rozkaz Stalina.

Eliminacyjny Turniej Piłki Siatkowej

19.04.2010 odbył się eliminacyjny mecz między uczniami gimnazjum z Zalewa i Boreczna. Wygrało Boreczno 3:2. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę na wyższym szczeblu rozgrywek. Podziękowania dla sędziego spotkania Krzysztofa Przybylskiego. Patronatem nad rozgrywkami objęły Ludowe Zespoły Sportowe.

Mecz piłki siatkowej.

31.03.2010 odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy gimnazjalistami z Miłomłyna i Boreczna. Po bardzo zaciętej walce wygrała drużyna z Miłomłyna 3:2. Mecz rewanżowy odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu 2010 roku w Borecznie.
Szczególne podziękowania dla Pani Iwony Najmowicz, która poświeciła swój czas i zawiozła chłopców na mecz, składa Ryszard Zakrzewski.

Konkurs Wiedzy Religijnej

W dniu 4 marca 2010 odbył się w Zespole Szkół w Borecznie szkolny etap Konkursu Religijnego. Tegoroczna edycja ma temat „Miłość ofiarowana”. Do konkursu przystąpiło 15 gimnazjalistów, spośród których dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu dekanalnego. W Morągu szkołę naszą będą reprezentować Natalia Sabatowska i Dorota Żołądkiewicz.

Witamy wiosnę

Uczniowie klas I-III (którymi opekowały się panie Danuta Gradys, Maria Potorska i Iwona Wolny) 23 marca pożegnali zimę i wrócili z piękną, zieloną, słoneczną  wiosną. Wszyscy mamy dość zimy która w tym roku trwała naprawdę długo... 

Aby powrót zimy nie był możliwy topienia Marzanny dokonali również uczniowie klasy czwartej pod wodzą pani Moniki Szczypskiej. 

Żegnaj pani Zimo! Witaj Wiosno!

Rekolekcje

W dniach 15-17 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Uczniowie gromadzili się w szkole nieco później niż zwykle, a następnie pod opieką wychowawców przechodzili do kościoła parafialnego pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Borecznie. O godzinie 9:00 rozpoczynały się nauki głoszone przez ks. Proboszcza z miejscowości Czarne Dolne.

Konkurs

 

Konkurs „Mój dom”

 

Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej w dniach 25-27 stycznia bieżącego roku w składzie: Krystyna Kacprzak, Irena Truszkowska, Paweł Walski oceniło prace, które wpłynęły na konkurs pt. „Mój dom”. Ogółem wpłynęły 102 prace z czterech szkół: SP Barty, ZS w Borecznie, Zalewie i Dobrzykach. Organizatorzy konkursu doceniają wysoki poziom i duży wkład wszystkich biorących udział w konkursie.

W Zespole Szkół w Borecznie wzięło udział 62 uczniów. Oto wyniki:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce                      Bartek Frankowski i Adrian Śliwa (ex aequo)

II miejsce                      Adrian Rzepecki i Weronika Walaszczyk (ex aequo)

III miejsce                     Hubert Trukawka

IV miejsce                     Karolina Kirszanowska

 

Gimnazjum:

I miejsce                          Emila Wiśniewska

II miejsce                         Michał Rybak, Aleksandra Strzelecka i Ilona Gadomska (ex aequo)

III miejsce                         Anna Kalman, Anna Jastrzębska i Kamil Błoński (ex aequo)

IV miejsce                        Anna Olszewska, Monika Truszkowska, Patrycja Puszko,

            Patrycja Rawińska, Ewelina Żłób i Dorota Żołądkiewicz (ex aequo)

 

Wszyscy biorący udział  otrzymują zdjęcia ze starymi, przedwojennymi widokami miejscowości w których mieszkają (zdjęcia pochodzą ze zbiorów TMZZ)

Nagrody na konkurs Mój dom” – w ramach projektu Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej pt. „Ziemia Zalewska-nasza mała ojczyzna”, Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przystań” w Iławie zostały ufundowane przez darczyńców: Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Urząd Miejski w Zalewie, Lokalną Organizację Turystyczną w Iławie, TMZZ oraz prywatne wpłaty członków TMZZ.

Ferie 2010 w Borecznie

2010-01-24 Terminarz zajęć w ferie 2010
Pierwszy tydzień ferii zimowych.
1. Poniedziałek, 25.01.2010
a) 8:30-10:00 zajęcia prowadzone są dla uczniów szkoły podstawowej
b) 10:00-11:30 zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum
2. Wtorek, 26.01.2010 godz. 8:30-11:30
a) 8:30-10:00 zajęcia prowadzone są dla uczniów szkoły podstawowej
b) 10:00-11:30 zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum
3. Czwartek, 28.01.2010
a) 9:00-13:00 turniej piłki halowej chłopców szkół podstawowych

Drugi tydzień ferii zimowych.
1. Wtorek, 02.02.2010
a) 8:30-10:00 zajęcia prowadzone są dla uczniów szkoły podstawowej
b) 10:00-11:30 zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum
2. Środa, 03.02.2010
a) 8:30-10:00 zajęcia prowadzone są dla uczniów szkoły podstawowej
b) 10:00-11:30 zajęcia prowadzone są dla uczniów gimnazjum
3. Czwartek, 04.02.2010
a) 9:00-13:00 eliminacje gminne w tenisie stołowym o Puchar Gazety Olsztyńskiej

Kategorię wiekowe bez względu na płeć:
1. GRUPA I rocznik 1996 i młodsi,
2. GRUPA II rocznik 1995-1994.

Opiekunami będą nauczyciele wychowania fizycznego. W pierwszym tygodniu pan Ryszard Zakrzewski, a w drugim pani Monika Szczypska.

Zabawa choinkowa

W sobotę dnia 23 stycznia 2010 roku w naszej szkole miał miejsce doroczny bal karnawałowy zorganizowany przez Komitet Rodzicielski i Nauczycieli naszej szkoły. Wśród wielu atrakcji które miały miejsce tego dnia wymienić należy Jasełka, które przygotowały pani Anna Cieplicka i pani Irena Wółkiewicz. Po przedstawieniu pan Paweł Szalkowski w bardzo profesjonalny sposób prowadził zabawę taneczną dla młodszych uczniów i Rodziców. W trakcie zabawy wybrano Króla i Królową balu.  W świetlicy szkolnej odbywała się równolegle dyskoteka dla uczniów Gimnazjum w Borecznie.

  Mamy naszych uczniów przygotowały pyszne ciasto i kawę i herbatę oraz napoje chłodzące. Można było delektować się wspaniałymi wypiekami. Dochód z imprezy w całości był przeznaczony na potrzeby szkoły. Między innymi na dojazdy uczniów na takie imprezy jak choinka.

Dzień Babci

:)21 stycznia w sali gimnastycznej ZS w Borecznie odbyła się uroczystość z udziałem Babć oraz Dziadków naszych uczniów. Po części artystycznej odbyło się spotkanie przy kawie i słodkim cieście. Była okazja do wspomnień. Całość imprezy przygotowały panie z klas I-III SP w Borecznie. 

Turniej Piłki Halowej

2010-01-19 Ogłoszenie

Dnia 28.01.2010 roku o godzinie 9:00 w Borecznie odbędzie się doroczny turniej piłki halowej chłopców szkół podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Borecznie. Organizatorem turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2009

2010-01-13 10 stycznia 2010 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym, już XVIII finale WOŚP. Wolontariuszki: Magdalena i Małgorzata Małachowskie z klasy III Gimnazjum pod opieką pani Anny Rachwał, (również wolontariuszki z wieloletnim doświadczeniem) kwestowały na terenie Boreczna. -Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym-
Magda zebrała 91zł 45 groszy, Małgosia 74zł i 44 gr, a Ania R. 72zł i 75gr.
Wcześniej uczniowie zbierali pieniążki w szkole i ogółem Zespół Szkół w Borecznie przekazał kwotę w wysokości 231zł i 75gr. Wszystkie zgromadzone fundusze zostały przekazane w sztabie akcji WOŚP w Zalewie, gdzie nasi uczniowie również byli.
Szkolny zespół wokalny pod kierunkiem pana Pawła Szalkowskiego wystąpił na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zalewie,

Kiermasz szkolny

2009-12-21 W dniu 8 grudnia 2009 odbył się w naszej szkole kiermasz świateczny przygotowany przez opiekunów świetlicy szkolnej. Pod kierunkiem pań: Anny Rachwał, Iwony Bartoszewskiej i Sylwii Gawryś wychowankowie wykonali mnóstwo fantastycznych ozdób choinkowych. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W trakcie kiermaszu sprzedano wszystkie gadżety, a było ich mnóstwo: aniołki, choinki, kartki świateczne, bombki choinkowe, figurki z masy solnej, witraże papierowe i wiele innych. W albumie fotogaficznym istnieje galeria z tej imprezy. Do obejrzenia zdjęć serdecznie zapraszamy!
Dodać trzeba że całkowity dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup magnetofonu do świetlicy, tudzież wielu niezbednych a kosztownych materiałów papierniczych i biurowych (bloki rysunkowe, mazaki, kleje, farby, dziurkacze ozdobne, karbownice do papieru).
Impreza była ze wszech miar udana. Zachecamy uczniów do udziału w kolejnych przedsięwzieciach organizowanych przez wychowawczynie świetlicy.

Święto Niepodległości

2009-11-11 W dniu 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowany przez pana Mieczysława Goździalskiego i panią Iwonę Wolny. Uczniowie z klasy VI oraz z I, II, i III gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny ubarwiony kilkoma znanymi piesniami legionowymi. Było podniośle i patriotycznie!

2009-11-10 W dniu 06.11.2009 roku odbył się II Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście Lubawskim w Miejskim Domu Kultury.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z pierwszej klasy gimnazjum, które pojechały pod opieką Pani Sylwii Gawryś.
1. Aleksandra Śliwka,
2. Dorota Żołądkiewicz.
3. Natalia Kurowska,
4. Patrycja Rawińska,
5. Paulina Makar.
Dziewczynki za udział w festiwalu dostały dyplomy.
Do konkursu przygotowywał ich Pan Paweł Szalkowski nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Borecznie.

Dzień Papieski

2009-10-09 Tego dnia w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej gimnazjum przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Papieskiego. Dzięki uroczystemu apelowi mieliśmy możliwość ponownie zadumać się nad życiem i działalnością Jana Pawła II, zwłaszcza, że po raz pierwszy wykorzystano u nas wiele nieznanych dla nas zdjęć przedstawiających życie Karola Wojtyły od narodzenia aż po ostatnie dni pontyfikatu Jana Pawła II.
Kilku wolontariuszy z naszej szkoły włączyło się do akcji zbierania pieniędzy na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Biegi przełajowe ku czci Antoniego Gierszewskiego.

2009-10-31 22.10.2009 roku w Iławie odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

Szkoła Podstawowa:

Dziewczęta:
• Karolina Kirszanowska: XIX m-ce.

Chłopcy:
• Mariusz Gradys: VI m-ce.

Gimnazjum

Dziewczęta:
• Dorota Żołądkiewicz: IV m-ce,
• Patrycja Rawińska: XI m-ce.

Chłopcy:
• Karol Kirszanowski: V m-ce

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Zalewa Panu Bogdanowi Hardybale za zorganizowanie dojazdu młodzieży na zawody.

Biegi przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

2009-10-31 We wtorek 20.10.2009 roku na „Hubertówce” odbyły się biegi przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa. Organizatorami biegów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Boreczna. Na wyżej wymienione biegi przyjechały szkoły z gminy Zalewa. Rywalizacja przebiegała w pięknej scenerii lasów Karpowskich i przy sprzyjającej pogodzie. Oprócz rywalizacji na uczestników biegów czekała gorąca herbatka i kiełbaska, którą można było upiec nad ogniskiem.
Nasza szkoła wygrała w dwóch kategoriach drużynowych:
• W kategorii chłopców szkół podstawowych,
• W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych.
Indywidualnie Dorota Żołądkiewicz zajęła trzecie miejsce, Mariusz Gradys, Karol Kirszanowski drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Organizatorzy składają podziękowania dla Pani pielęgniarki z ZS w Borecznie, która czuwała nad bezpieczeństwem medycznym, Panu Pawłowi Jesionce za udostępnienie „Hubertówki”, oraz sędziom z technicznym z klasy trzeciej gimnazjum za profesjonale podejście do wytyczonego zadania. Szczególne podziękowania dla Pana Burmistrza za ufundowanie statuetek.

Galeria zdjęć z zawodów.

Dzień Nauczyciela

2009-10-26 13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej.

Inauguracja

2009-09-01 1 września 2009 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8:00 odbyła się Msza Świeta w kościele parafialnym. O 9:00 miał miejsce uroczysty apel na którym dyr Andrzej Nowicki powitał przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzył wszystkim sukcesów w nauce.

ć w każdej chwili.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
  boreczno@interia.pl
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć