• XVII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

Już po raz siedemnasty nasza Szkoła organizowała Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa.  Celem naszej imprezy, zgodnie z podstawą programową, było zachęcanie do uczestnictwa w rekreacyjnych i sportowych formach aktywności fizycznej oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych.

27 września 2022 roku około godziny 9:30 uczniowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach, Zalewie  oraz w Borecznie spotkali się by podjąć szlachetną  rywalizację. Pogoda dopisała, ogromne napięcie towarzyszyło wszystkim zawodnikom. Każdy z biegaczy wykrzesał z siebie maksimum sił, zwłaszcza, że uczniom towarzyszyli Rodzice, ponadto długie treningi poprzedzające zawody, dawały nadzieję, że wyniki będą wysokie. Część sportowców nie mogła opanować łez na mecie biegu, co pokazuje jak wielka była wola walki i jak ogromne zaangażowanie! Po ukończonych zawodach przyszła pora na odreagowanie emocji. Organizatorzy zapewnili każdemu ciepły posiłek; można było delektować się pysznym bigosem, fasolką po bretońsku lub też upiec kiełbaskę na ognisku. Była też gorąca herbata z sokiem, dla opiekunów kawa; w miłej atmosferze komentowano zawody, zawierano nowe znajomości odświeżano stare przyjaźnie.

W międzyczasie sędziowie podliczali punkty i ogłosili wyniki.

Ceremonii wręczania medali i pucharów dokonali Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Zalewie Pani Elżbieta Blonkowska wraz z Dyrektorem Szkoły w Borecznie Ryszardem Zakrzewskim.

W krótkich słowach do uczestników zwrócił się Burmistrz Zalewa pan Marek Żyliński, który gratulował zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, oraz podziękował organizatorom, zwłaszcza panu Ryszardowi Zakrzewskiemu i pani Monice Szczypskiej.

Organizatorzy dziękują sponsorom za nagrody i pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Wspomogły nas instytucje, firmy oraz osoby prywatne: Burmistrz Zalewa, Dyrektor Szkoły w Borecznie, Leszek Lubiejewski właściciel firmy Dolux-M z Boreczna. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

III MIEJSCE Boreczno

Monika Szczypska

• Mobilne Planetarium

•     22 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia kilku projekcji edukacyjnych w technologii 3600, odkrywających wiedzę zakresu biologii i chemii; o morskim życiu na Ziemi, historii życia, wiedzę o kosmosie.

Podczas seansu w mobilnej kopule uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż umożliwiającą łatwe przyswajanie wiedzy.

Po projekcji była okazja wykonania pamiątkowych zdjęć, z czego uczniowie chętnie skorzystali.

D. Gradys

• Mały Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

W środę 7 września 2022 roku uczniowie klas V i VI  wzięli udział w Małym Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja". Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie. Uczniowie z opiekunami udali się do siedziby Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, uczestniczyli w projekcji filmów ”Oko Boga” oraz „Raj”.

„Oko Boga” - Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest, żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25 - letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o swojej rodzinie, o sobie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację* Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej, w której mieszka, mały skwer z wpisanym w trójkąt okręgiem, to centralne miejsce świata – Oko Boga.

„Paradise” – Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni pomiędzy pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, obaj uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

Uczniowie byli niezwykle poruszeni tematyką filmów i atmosferą festiwalu.

Dziękujemy Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym ważnym przedsięwzięciu.

*Gentryfikacja" - w ogólnym zarysie słowo to oznacza  proces przekształcania danego kwartału miasta (np. dzielnicy) z przestrzeni społecznej w obszar całkowicie skomercjalizowany i podlegający jedynie „rynkowej” kontroli.

Anna Rachwał
            Sławomir Cieplicki

• Szkolna stołówka

•   Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Borecznie mogą korzystać ze szkolnej stołówki.​​​​

Posiłki we wrześniu 2022r

Stawka za obiady od 5 września 2022 r. do 30 września 2022 r. wynosi: 120,00 zł.

Wpłata za posiłki na konto do 15 każdego bieżącego miesiąca. Jest to termin nieprzekraczalny.

Numer konta na który należy wpłacać pieniądze za posiłki: 25 1020 3583 0000 3202 0107 8104.

W tytule należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki miesiąc

Wzór: Jan Kowalski, kl. IV, wrzesień.

W razie nieobecności ucznia w szkole, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do sekretariatu (tel. 897588614), dni nieuczęszczania dziecka do szkoły, w celu odliczenia stawek dziennych za czas, kiedy dziecko nie będzie korzystać z dożywiania.