• Kolędowanie

          • Kolędowanie 2022 r.

            22 grudnia 2022r odbyło się szkolne spotkanie opłatkowe. Pod opieką wychowawców i przy wielkim wsparciu rodziców uczniowie przygotowali w klasach tradycyjny  polski stół wigilijny. Był biały obrus, sianko, opłatek i 12 postnych, wigilijnych potraw.

            Potem wszyscy przyszli do sali gimnastycznej. Uczniowie pod kierunkiem Anny Cieplickiej przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Jak głosi legenda ten zwyczaj zainicjował przed wiekami święty Franciszek.

            Po przedstawieniu zgromadzeni zaśpiewali wspólnie kolędy  i pastorałki przy akompaniamencie szkolnej grupy muzycznej.

             Dziękujemy wszystkim pracownikom Szkoły, uczniom i Rodzicom za życzliwość i wsparcie w trakcie żmudnych przygotowań  do tego występu. Wszystkim, za każdy gest dobrej woli i życzliwość, bardzo serdecznie dziękujemy  i życzymy dobrych, Radosnych Świąt Bożego Narodzeni

             

             

          • Z wizytą w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Iławie

          • „Pies jest jedyną istotą na świecie,
            która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"


            /Josh Billings /

                   

             

                     Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami I. Bartoszewską i A. Rachwał  dnia 09. 12. 2022 odwiedził schronisko dla bezdomnych zwierząt w Iławie. Doświadczeni pracownicy opowiedzieli nam o funkcjonowaniu schroniska, co się zmieniło od naszego ostatniego pobytu.

            Uczestnicy wycieczki mogli wyprowadzić pieski na spacer i dać im chwilę radości. Po wizycie zajechaliśmy nad jezioro Jeziorak, gdzie spacerowaliśmy deptakiem i podziwialiśmy piękno zimowej przyrody.

            Głównym celem spotkania było kształtowanie u uczniów właściwego postępowania ze zwierzętami, a także kształtowanie postawy szacunku i empatii wobec zwierząt. Wycieczkę poprzedziła szkolna akcja zbiórki darów dla zwierząt  ze schroniska, za którą bardzo dziękuję.

             

             

            I. Bartoszewska opiekun SU

          • Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy

          •     Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Morągu w dniu 9 grudnia 2022 r. skierował do naszej szkoły ratownika PCK p. Beatę Jadeszko w celu przeprowadzenia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas I, III i VIII.

                Uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej mogli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Ćwiczyli bandażowanie, układanie w pozycji bezpiecznej, zabezpieczanie przed utratą ciepła, postępowanie przy omdleniu oraz resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.
            Na zakończenie zajęć otrzymali bandaże, rękawiczki jednorazowe oraz maseczkę do sztucznego oddychania. Wszyscy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

            Danuta Gradys
            opiekun SK PCK

          • Andrzejki w klasach I-III

          • 29 listopada odbyły się Andrzejki dla klas 1-3.

            Każda klasa przygotowała ciekawe wróżby, dekoracje sal, uczniowie przebrali się w stroje nawiązujące do imprezy andrzejkowej.

            Na początku wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania o wróżbach andrzejkowych. Dzięki temu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi tradycja andrzejek oraz  czym były dawniej katarzynki a czym andrzejki. Następnie w każdej klasie, w mniejszych grupach przeprowadzono różnorodne wróżby np. wróżbę z butami, losowanie kartek z imionami, odkrywanie kart przepowiedni itp. Dopełnieniem wesołych wróżb były wspólne zabawy przy muzyce oraz tańce.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

             Maria Potorska

            Danuta Gradys

          • DZIEŃ PROFILAKTYKI

          • Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki. Z tej okazji uczniowie klas I, VI, VII oraz VIII, rodzice, a także nauczyciele wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadziła Pani Małgorzata Ellwart trener, socjoterapeutka, pedagog z Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki z KrakowaTematyka poszczególnych warsztatów profilaktycznych obejmowała:

            • klasa I „CUKIERKI”,
            • klasa VI i VIII „UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE (uzależnienie od nowych technologii: gry komputerowe, telefon komórkowy, Internet)”.
            • klasa VII „DEBATA”.

            Działania profilaktyczne skierowane dla rodziców obejmowały zagadnienia: "Jak nie zgubić dziecka w sieci? Wpływ social mediów i patotreści na dzieci i młodzież".

            Rada pedagogiczna natomiast uczestniczyła w spotkaniu - "Jak sprawić, by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę?"

            więcej