• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu

zdrowia, uśmiechu oraz wszelkiej pomyślności,

a w tych szczególnych dniach atmosfery radości i miłości.

Rada Pedagogiczna             Dyrektor Szkoły

• Kiermasz wielkanocny 2024

• 27 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Rodzice przygotowali słodkie przekąski, ciasta, babeczki i inne pyszne łakocie, które sprzedawali na szkolnym holu. W świetlicy szkolnej zorganizowano kawiarenkę, gdzie sprzedawana była ciepła herbatka, kawka i zupka. Chętni mogli również wybrać ozdoby świąteczne.

Rada Rodziców zebrała ponad 1600,00 zł.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie oraz obsługę.

Mamy nadzieję, że następnym razem frekwencja uczniów będzie wyższa.

Koordynator wydarzenia z ramienia szkoły, Pani Hanna Bobek-Kaśkiewicz dziękuje wszystkim uczniom oraz pracownikom obsługi za pomoc w ustawianiu stolików i krzeseł, Panu Piotrowi Przyczynie, Pani Bogumile Horbie oraz Pani Julicie Sobolewskiej za pomoc w organizacji.

Notatkę sporządziła Hanna Bobek-Kaśkiewicz

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• „Spotkania z poezją

Dziś o poranku w sali polonistycznej nr 2 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Spotkania z poezją”. Jury w składzie: przewodniczący – Dyrektor Szkoły  - miłośnik literatury pięknej - Pan Ryszard Zakrzewski, członek jury – bibliotekarz, historyk, polonista i poeta, Pan Piotr Przyczyna oraz członkini jury – pedagog szkolny, wielbicielka literatury polskiej dla dzieci, utalentowana muzycznie, Pani Anna Rachwał oceniało występy uczestników konkursu. W eliminacjach szkolnych wzięło udział dziewiętnastu recytatorów, których komisja oceniała w następujących kategoriach: interpretacja, dykcja, ekspresja oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci pokonały tremę
            i zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły.

Jury po naradzie podziękowało dzieciom za udział w konkursie i przedstawiło następujące wyniki.

W kategorii I klas I-III:

I miejsce zajęła Alicja Ratas

II miejsce zajął Paweł Rachwał

III miejsce zajęła Laura Orkwiszewska

W kategorii II klas IV-VI:

I miejsce zajął Konstanty Tarnowski

II miejsce zajął Filip Wrona

III miejsce zajęli Dominik Zagrobelny oraz Krzyś Kopczyński

W kategorii III klas VII-VIII:

I miejsce zajęła Antonina Tarnowska

II miejsce zajęła Maja Piętka

III miejsce zajął Karol Remiszewski

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Przypominamy, że osoby, które zajęły I i II miejsce będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach gminnych w Zalewie 3 kwietnia 2024 roku. Uczestnicy konkursu na koniec przedsięwzięcia otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone podczas apelu dyplomowego w czerwcu.

Organizator konkursu, Pani Hanna Bobek-Kaśkiewicz składa serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu za poświęcony czas i zaangażowanie, szacownemu jury za cierpliwość i profesjonalizm, Pani Bogumile Horbie oraz Pani Julicie Sobolewskiej i Panu Piotrowi Przyczynie za pomoc w organizacji wydarzenia.

Notatkę sporządziła Hanna Alicja Bobek-Kaśkiewicz

• Dzień bez plecaka

•     Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek, koszek a nawet frytkownica.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 21 marca br. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie...

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do zabawy!

•   Powitanie wiosny

•          Zgodnie z tradycją 21 marca wyruszyliśmy na spacer z marzanną, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.  W tym roku poszliśmy tylko my, uczniowie klasy III, ponieważ młodsi koledzy pojechali na wycieczkę, starsi zaś celebrowali w szkole „Dzień bez plecaka”

Wcześniej przygotowaliśmy w klasie kukłę z materiałów papierniczych. Pożegnaliśmy zimę wrzucając jej kukłę do ogniska. Recytowaliśmy przy tym znany wierszyk” Marzanno, marzanno, ty zimowa panno w ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”

Wracając do szkoły obserwowaliśmy wiosenne oznaki budzącej się do życia przyrody. Dostrzegliśmy kwitnące przebiśniegi, krokusy i rozwijające się bazie na wierzbach. Na drodze witały nas łabędzie i dzikie kaczki, które wcześniej podziwialiśmy z okna naszej klasy. W oddali słychać było gęganie przelatujących dzikich gęsi i klangor żurawi. Padał ciepły wiosenny deszczyk, mimo to dobrze się bawiliśmy  i byliśmy w radosnych nastrojach. To sprawiła wiosna!

Uczniowie klasy trzeciej

• Wycieczka do kina

•          W środę (13.03.2024r.) klasy 7 i 8 wybrały się na wycieczką do multikina, aby obejrzeć film z gatunku science – fiction pt. „Diuna 2”.

Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Ukazuje bardzo odległą przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość.

• 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

•    1 Marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Iwony Bartoszewskiej przygotował okolicznościową gazetkę z pięknym plakatem wykonanym przez uczennicę klasy VII Irminę Wojciechowską. Natomiast podczas lekcji historii o niezłomnych, polskich bohaterach, a szczególnie o Danucie Siedzikównie Ince opowiadał pan Piotr Przyczyna.