• Choinka szkolna 2024

•      19 stycznia 2024 r. to dzień wyjątkowy, tego dnia odbyła się zabawa karnawałowa. W pięknie udekorowanej sali zgromadzili się uczestnicy przebrani w stroje superbohaterów.

Oprawę muzyczną przygotował pan Jan Bartosiewicz, czyli popularny w naszym rejonie „DJ Johnny”. Zabawy poprowadziła pani Wodzirej. Uczestnicy chętnie korzystali z fotobudki aby uzyskać pamiątkowe zdjęcie.

W kawiarence kusiły przeróżne słodkie przekąski, pikanta zupa, kanapki i wiele innych kulinarnych atrakcji. Spragnieni mogli napić się gorącej kawy bądź herbaty.

Przybycie Mikołaja z prezentami było najbardziej oczekiwanym momentem choinki.

Około godziny 13 zabawa choinkowa dobiegła końca.

Organizatorem imprezy byli Dyrektor, Rada Rodziców,  Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna  z panią Moniką Szczypską jako osobą odpowiedzialną za całość przygotowań.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie zabawy choinkowej, a uczniom życzymy bezpiecznych, udanych ferii!

• Wkrótce choinka szkolna!

•    Zapraszamy na choinkę szkolną, która odbędzie się 19 stycznia o godzinie 9.00-13.00 na hali sportowej
            w Borecznie. Podczas trwania choinki przewidziano szereg atrakcji.

Animator, który poprowadzi zabawy taneczne i sprawdzi ,kto czuje rytm i jest wygimnastykowany.
            Zajęcia z chustą animacyjną.
            Wizyta Świętego Mikołaja.
            Fotobudka z nielimitowaną ilością zdjęć z szablonami świątecznymi.
            Domowe wypieki.
            Zupa meksykańska.
            Nuggetsy z frytkami.
            Kawa i herbata.

Podczas choinki szkolnej umilać nam czas będzie niezawodny DJ JOHNNY, który przygotuje oprawę muzyczną!

Serdecznie zapraszamy!

• Pamiętamy o powstaniu styczniowym

• W dniu 12 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny grupy rekonstrukcyjnej o powstaniu styczniowym.Uczniowie mogli powtórzyć sobie wiadomości historyczne, a w szczególności dlaczego Polska była pod zaborami 123 lata oraz w jaki sposób Polacy starali się o odzyskanie niepodległości.Najciekawszym punktem pokazu dla uczniów była możliwość zapoznania się, poprzez wypróbowanie we własnych rękach, z artefaktami historycznymi, takimi jak kosy powstańcze, szable, różnego rodzaju karabiny, pistolety oraz ubiory z epoki, jak czapki rogatywki, chłopskie sukmany oraz suknia żałobna po powstaniu styczniowym.

• Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

•     11 stycznia 2024 r. w MGCK w Zalewie gościła  na zaproszenie MOPS w Zalewie pani sędzia Anna Maria Wesołowska, prawniczka, autorka wielu publikacji na temat prawa rodzinnego i ochrony dzieci oraz seniorów.

Podczas spotkania mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w tej zmieniającej się rzeczywistości, można stać się ofiarą lub sprawcą tych zjawisk; coś co wydaje się być dowcipem, wybrykiem, żartem, może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności.

Dziękujemy pani Annie Marii Wesołowskiej za wygłoszenie wykładów dla dzieci, rodziców i nauczycieli i pamiętajmy o przekazie eksperymentu "z pętelką" - jeśli chcemy coś zmienić w naszym świecie zacznijmy od siebie!

Anna Rachwał

cały artykuł