Nawigacja

 • Wycieczka najmłodszych uczniów do Warmiolandii

       Dnia 22.11.2017r. dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wycieczki była wizyta w „Warmiolandii”. Na początku uczniowie wzięli udział w godzinnych warsztatach plastyczno – technicznych, gdzie pod okiem animatorów wykonywali świąteczne dekoracje. Kolejną godzinę dzieci spędziły na zabawie na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach, samochodzikach czy w kolorowych kulkach. Po dwugodzinnym pobycie w „Warmiolandii” wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów.

  Zapraszamy do bejrzenia zdjęć z wycieczki w galerii Wycieczka do Warmiolandii.

 • Nowy statut szkoły

  W zakładce "Dokumenty" dostępny jest najnowszy statut szkoły.

  Zachęcamy do lektury!

 • Spotkanie z pisarzem

  W piątek 17.11.2017r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci p. Wiesławem Drabikiem. Pisarz opowiedział, jak powstają książki, cytował fragmenty swoich utworów, zadawał pytania. Dzieci świetnie poradziły sobie z przygotowanymi przez autora zagadkami. Poprawne odpowiedzi nagradzane były naklejkami, kalendarzami oraz książeczkami. Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książeczki z autografem. Organizatorem spotkania była p. Angelika Sicińska z Biblioteki Publicznej w Borecznie.

 • Zdrowo jem, więcej wiem! - Jak pomóc dziecku być zdrowym?

  W ramach programu Zdrowo jem, więcej wiem!, w którym po raz kolejny bierze udział nasza szkoła, najmłodsi uczniowie dowiadują się, jak dbać o swoje zdrowie. Uczą się również, jak się zdrowo odżywiać.

  Program skierowany jest również do rodziców. Poniżej zamieszczamy garść informacji dotyczących zdrowego odżywiania dzieci. Zapraszamy do zapoznania sie z materiałami

  Jak pomóc dziecku być zdrowym?

 • Wywiadówka

  17. 11. 2017 r. o godzinie 16:00 odbędzie się  spotkanie wychowawców klas z rodzicami  uczniów. Przekazane zostaną informacje o ocenach. Będzie można porozmawiać z nauczycielami  o wynikach w nauce, a także o zachowaniu dzieci  w szkole. Zapraszamy!

 • Akademia z okazji Dnia Niepodległości.

   9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżajającego się Narodowego Dnia Niepodległości. Młodzież przedstawiła dzieje walk Polaków o wolność na przestrzeni 123 lat niewoli, do której doprowadziły zabory w XVIII wieku. Uroczystość była ubogacona pieśniami i wierszami patriotycznymi wykonanymi przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Na pół godziny społeczność szkolna mogła oderwać się od codziennych problemów i w zadumie przeżyć jedno z najszlachetniejszych uczuć, które łączy wszystkich Polaków.

  Wszystkim dziękujemy za przygotowanie i udział w uroczystości.

  Zapraszamy do opejrzenia kilku zdjęć z uroczystości w galerii.

 • Wycieczka do Elbląga

  10 października 2017r odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej życiu, twórczości i działalnośc charytatywnej Alberta Chmielowskiego. Obejrzeli galerię obrazów i zwiedzali wystawy muzealne. Następnie obejrzeli spektakl teatralny "Czarodziejskie krzesiwo" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka. W drodze powrotnej zwiedzili Sanktuarium w Zielonce Pasłęckiej w Elblągu

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka Elbląg. Zachęcamy do obejrzenia.

 • XIII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

  29.09.2017

  „Na zakrętach wszyscy tłoczą się w jednym miejscu. Błoto wyrzuca wszystkich w jednym kierunku, a wybór jest taki, że albo wbiegamy w wielką kałużę, albo ciśniemy się w tłumie towarzyszy niedoli.” To bardzo duże wyzwanie fizyczne, czasami wręcz brutalne starcie charakterów, podjęli uczestnicy XIII Biegów Przełajowych o Puchar Burmistrza Zalewa. We wtorek 26.09.2017 roku w przepiękną pogodę rozpoczęły się zawody dla największych „twardzieli” z gminy Zalewo. Na zaproszenie gospodarzy z Boreczna przybyli uczniowie ze szkół w Zalewie, Dobrzykach i Bartach. Najlepsi trzej zawodnicy z każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Oraz pierwsza trzynastka dostała upominki w postaci bandamek lub okularów przeciwsłonecznych.

  Po zakończonym biegu dla każdego uczestnika przygotowana była kiełbaska z bułeczką i jogurtem oraz gorąca herbatka.

   

  Organizatorzy dziękują sponsorom za nagrody i pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Bez nich nie byłoby drewna na ognisko, herbaty, termosów, jogurtów, bułek oraz nagród rzeczowych. Wspomogły nas instytucje, firmy oraz osoby prywatne: Burmistrz Zalewa, Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie, Leszek Lubiejewski właściciel firmy Dolux-M z Boreczna, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie, piekarnia Emilia z Ostródy, radny gminy p. Andrzej Małachowski oraz osoby anonimowe. DZIĘKUJEMY!

  Wyniki drużynowe naszej szkoły

  Dziewczęta rocznik 2005 i młodsi

  II miejsce Zespół Szkół w Borecznie

   

  Chłopcy rocznik 2005 i młodsi

  III miejsce Zespół Szkół w Borecznie

   

  Dziewczęta rocznik 2004 i starsi

  I miejsce Zespół Szkół w Borecznie

   

  Chłopcy rocznik 2004 i starsi

  I miejsce Zespół Szkół w Borecznie

   

  Wyniki indywidualne naszych uczniów

  Dziewczęta rocznik 2005 i młodsi

  I miejsce Dominika Zagrobelna

  III miejsce Angelika Bojarska

   

  Dziewczęta rocznik 2004 i starsi

  II miejsce Dominika Gałęza

  III miejsce Weronika Burlińska

   

  Chłopcy rocznik 2004 i starsi

  I miejsce De Rosa Rocco Jordan

  II miejsce Kacper Szarecki

  III miejsce Konrad Liwenda

  Organizatorami biegów był Zespół Szkół w Borecznie - nauczyciele wychowania fizycznego Pani Monika Szczypska i Pan Ryszard Zakrzewski.

   

   

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej. Wcześniej, o godzinie 8:00, w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Borecznie zostanie odprawiona msza święta.

 • Wyprawka pięcio- i sześciolatka

  WYPRAWKA pięcio- i sześciolatka 

 • Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

  PODRECZNIKI_2017-2018

  Wszystkie podręczniki, za wyjątkiem religii, w szkole podstawowej i gimnazjum są darmowe  (objęte dotacją MEN).

 • Wycieczka do Olsztyna

     12 czerwca 2017r grupa uczniów z klas IV-VI SP Boreczno wyjechała na wycieczkę szkolną do Olsztyna.

    Najpierw odwiedziliśmy Olsztynek. Tutaj przewidziana była zajęcia  plastyczne pod pod opieką pracowników Skansenu pt. "Nie święci garnki lepią". Uczniowie wykonali z gliny naczynia według własnych pomysłów. Swe dzieła po wyschnięciu mogli zabrać ze sobą.

    Następnie zwiedziliśmy obiekty Muzeum Budownictwa Ludowego: drewniane chaty kryte strzechą i ich wyposażenie, szkołę, kościół, gospodę i wiatraki. Po zwiedzaniu dzieci mogły kupić pamiątki.

  Jednym z celów naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc upamiętnienień ofiar wojen: cmentarz żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej i ofiar Stalagu IB z czasów II wojny światowej, położony w Sudwie pod Olsztynkiem. 

   Po krótkiej chwili zadumy wsiedliśmy do naszego autokaru prowadzonego przez bardzo uprzejmego kierowcę z firmy „Kris-Bus” z Iławy. Dzięki niemu odbyliśmy bezpiecznie kolejny etap podróży tym razem do Olsztyna. Po drodze widać było jak zmienia się stan naszych dróg. Na całym odcinku z Olsztyna do Olsztynka trwa gigantyczna przebudowa. Mimo korków drogowych dotarliśmy na czas do Olsztyńskiego Planetarium. Tutaj uczniowie wzięli udział w seansie „Nasz Wszechświat”. Odbyliśmy „kosmiczna podróż, którą zaczęliśmy w najbliższym otoczeniu Ziemi odwiedzając obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie oddzielające gwiezdne wyspy – obce galaktyki. Jednocześnie uczestniczyliśmy w swoistej podróży w czasie od mitów i teorii starożytnych greckich astronomów, aż po kształtujące naszą wiedzę o Wszechświecie obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy”. Po zakończeniu seansu pokazującego nocne niebo, piękne i tajemnicze; nieco oszołomieni niecodziennymi wrażeniami obejrzeliśmy wystawę w holu Planetarium, zrobiliśmy kilka zdjęć i przeszliśmy do autokaru. Nieco już zmęczeni zregenerowaliśmy siły w restauracji McDonald’s na Plac Franklina Roosevelta. Tutaj każdy zamawiał sobie posiłek według własnych upodobań i smaków. Następnie pokrzepieni fizycznie wyruszyliśmy do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach pod Olsztynem aby odbyć niecodzienną lekcję przyrody. Pod kierunkiem pana Roberta Jędrzejaka rozpoznawaliśmy gatunki roślin różnych ekosystemów. Obejrzeliśmy Lapidarium geologiczne, czyli kolekcję kamieni i głazów narzutowych z terenu Warmii i Mazur. Mieliśmy okazję poznać „Dział flory polskiej”, jedną z najpiękniejszych i najliczniejszych kolekcji drzew i krzewów rodzimych występujących w Polsce, „Część kolekcyjną”, oraz dział „Las naturalny” z wiekowymi egzemplarzami drzew pomnikowych. Najnowszym działem Leśnego Arboretum Warmii i Mazur jest Izba Edukacyjna. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy eksponaty historyczne związane z pracą leśników, wystawę geologiczną oraz kącik przyrodniczy ukazujący piękno warmińskich lasów. Po zwiedzaniu była krótka chwila na relaks na obiektach placu rekreacyjno-sportowego.

           Kolejny etap to Gietrzwałd a w nim Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Nasza wizyta przypadła w roku, w którym przypada 140 rocznica objawień. Pod kierunkiem pani Anny Cieplickiej zwiedziliśmy Bazylikę, byliśmy przy cudownym źródełku, odbyliśmy pieszą wędrówkę wzdłuż stacji Drogi Krzyżowej. Nasza wycieczka stała się zatem uzupełnieniem lekcji religii i okazją do głębszych przeżyć duchowych.

           W drodze powrotnej, w Miłomłynie mogliśmy jeszcze zobaczyć pomnik Inki, bohaterskiej dziewczyny, która stała się symbolem Żołnierzy Wyklętych.

           Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do domów około godziny 20.00, dzięki uprzejmości naszego kierowcy, który odwoził uczestników wycieczki do miejsc zamieszkania.

   

 • Turniej piłki nożnej 2017r.

  6.06.2017 roku w piękny słoneczny dzień  na Orliku w Zalewie odbył turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Zalewie. Zawody zakończyły się sukcesem naszych uczniów z gimnazjum, którzy nie przegrali żadnego meczu i zajęli pierwsze miejsce.

  Skład zwycięskiej drużyny: De Rosa Rocco Jordan, Klein Paweł, Nowosielski Hubert, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub, Długiński Dawid, Lewicki Piotr. Oprócz pucharu została przyznana nagroda dla najlepszego zawodnika meczu, a został nim De Rosa Rocco Jordan (notabene strzelił najwięcej bramek).

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki nożnej 2017.

 • Wygrali wycieczkę do Niemiec!

  29.05.2017 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie języka niemieckiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ludności Niemieckiej w Morągu.
  Dominika Gałęza, 
  Sandra Rawińska,
  Kaja Makar,
  Maria De Rosa,
  Maciej Wrona,
  Bartosz Zienkiewicz 
  Wygrali 8-dniową wycieczkę do Suhl w Niemczech. Będzie to wakacyjny kurs języka niemieckiego połączony ze zwiedzaniem. Do konkursu przygotowała uczniów pani Irena Wółkiewicz.
                                                                                 Gratulujemy uczniom i życzymy dobrego wypoczynku!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczkę do Niemiec.

 • Szkoły średnie czekają!

   

  Klasa III Gimnazjum stoi przed trudnym wyborem szkoły średniej. Pomocą w wyborze były spotkania z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych.

  W drugim semestrze odwiedzały nas delegacje z „Ekonomika” w Osródzie następnie z „Mechanika” w Iławie, „Rolnika” w Ostródzie, „Żeromka” w Iławie, „Budowlanki” w Iławie.

  My również wyjeżdzaliśmy na dni otwarte do szkół w Ostródzie i Iławie.

  Mieliśmy okazję posłuchać przedstawiciela firmy ANIMEX która opowiadała o możliwości zatrudnienia w zakładach Animex Foods Sp.z o.o.

  Po tych wszystkich spotkaniach decyzję musi podjąć każdy z nas. Życzymy dobrych wyborów!

  Napisały Justyna i Kasia z klasy IIIG

 • Turniej piłki siatkowej 2017r.

  25 maja 2017 roku w Dobrzykach odbył się turniej siatkarski, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w składzie: De Rosa Rocco, Jędrzejowska Aleksandra, Klein Paweł, Lewicki Piotr, Nowosielski Hubert, Radecka Aleksandra, Wiśniewski Arkadiusz, Zalman Jakub.

  W zmaganiach uczestniczyło cztery zespoły ze szkół gimnazjalnych. Zawodnicy z Boreczna wygrali wszystkie swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce. Została przyzna nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju, a został nim Jakub Zalman.

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki siatkowej 2017.

 • Akcja "Czyste Jeziora i Rzeki"

  18 maja uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie wzięli udział w Akcji "Czyste Jeziora i Rzeki" organizowanej pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Uczniowie, pod opieka nauczycieli, sprzątali brzegi jeziora Jeziorak.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Akcja "Czyste Jeziora i Rzeki" 2017.

 • Turniej piłki halowej 2017r.

  W środę 17 maja 2017r. w hali sportowej w Zespole Szkół w Borecznie odbył się Turniej Piłki Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem spotkania było popularyzowanie piłki nożnej oraz podnoszenie sprawności fizycznej uczniów.

  Do rywalizacji stanęło 5 drużyn. Po dwie z Zalewa i Boreczna i jedna z Dobrzyk. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się uczniowie z Boreczna w składzie:

  1. De Rosa Rocco
  2. Klein Paweł
  3. Nowosielski Hubert
  4. Wiśniewski Arkadiusz
  5. Zalman Jakub

   

  Zwycięzców dekorował Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie.

              Kolejność:

                                        1. Boreczno 1

                                        2. Zalewo 1

                                        3. Zalewo 2

                                        4. Dobrzyki.

                                        5. Boreczno 2

   

  Uczniów przygotowywał Ryszard Zakrzewski.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki halowej 2017r..

 • Apel z okazji święta Konstytucji 3 maja.

  Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.

  Aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie maja słowa "ojczyzna" i "patriotyzm" oraz, aby upamiętnić wydarzenia ważne dla naszego kraju, uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum przypomnieli o 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uroczysty apel odbył się 4 maja 2017 r. i rozpoczął się od wspólnie zaśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność szkolną.

  Następnie uczennica klasy I szkoły podstawowej, Antonina Tarnowska oraz uczennica klasy II gimnazjum, Kaja Makar, zarecytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", Nie zabrakło również pieśni, takich jak: Witaj majowa jutrzenko, Tu wszędzie jest moja ojczyzna, Oda do radości, Hymn Konstytucji 3 Maja, jak również Ojczyzno ma oraz Miasto w solowym wykonaniu Kai Makar.

  Wzruszającej recytacji wierszy o tematyce patriotycznej dokonały Martyna Sostek z klasy VI, Ilona Zagrobelna z klasy I g oraz Sandra Rawińska z klasy III g.

  Doniosłego charakteru uroczystości nadały własnoręcznie wykonane przez uczniów kotyliony, które zdobiły pierś każdego z uczestników apelu.

  Dekorację stanowiły również kotyliony z napisami "Bóg", "Honor" i "Ojczyzna".

  Uczniów do apelu przygotowali i nad całością czuwali nauczyciele: p. Anna Rachwał i p. Piotr Grodzicki. 

 • Sukces na konkursie ortograficznym

  12 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Zalewa. Uczennica klasy III g, Sandra Rawińska zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów. Tym samym powtórzyła swój sukces sprzed dwóch lat. Uczennicę do konkursu przygotował pan Sławomir Cieplicki. Gratulujemy wygranej!

  Więcej zdjęć z konkursu można obejrzeć na stronie Zespołu Szkół w Zalewie : 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć