Nawigacja

 • Wycieczka do teatru lalek w Olsztynie

   Dnia 8 grudnia uczniowie naszej szkoły uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z opiekunami: M. Szymańską, S. Gawryś, D. Gradys i M. Potorską uczestniczyli w wycieczce do Teatru Lalek w Olsztynie. Dla dzieci była to pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Wszyscy w skupieniu obejrzeli spektakl żywoplanowo-lalkowy pt. "Niebieski Piesek" według sztuki węgierskiego dramaturga G. Urbana. Los głównego bohatera przypomniał dzieciom historię Brzydkiego Kaczątka z baśni Andersena. Sztuka porusza problem nietolerancji i braku akceptacji wobec osób o odmiennym wyglądzie. Wizyta okazała się też lekcją wychowawczą.

  Wycieczka w całości finansowana była przez zaprzyjaźnioną rodzin e Freitag z Niemiec. Organizatorem była pani Maria Potorska.

  Vielen Dank der Familie Freitag fur das Geschenk.

  Das war ein schoner Ausflug. :)

  Źródło zdjęcia: Olsztyński Teatr Lalek

 • Zdrowo jem, więcej wiem - klasa III

  11.12.2016

  W galerii Zdrowo jem, więcej wiem - klasa III umieszczono zdjęcia zrobione w czasie realizacji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" przez klasę trzecią szkoły podstawowej, pod opieką pani Sylwii Gawryś.

 • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego 2016 r.

  Dnia 8 grudnia 2016 roku został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego  Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców z gimnazjum. Zawody jak to podkreślił w podsumowaniu turnieju Dyrektor Zespołu Szkół p. Andrzej Nowicki są eliminacjami do zawodów gminnych, do których już teraz serdecznie zapraszamy szkoły z naszej gminy i nie tylko.

  Wyniki dziewcząt:

  1. Aleksandra Jędrzejowska
  2. Aleksandra Radecka
  3. Sandra Rawińska
  4. Klaudia Buczkowska
  5. Justyna Maj
  6. Patrycja Chudzik
  7. Weronika Tolksdorf
  8. Anita Leszczyńska
  9. Wioletta Chudzik
  10. Karolina Wiśniewska
  11. Justyna Kopczyńska

   

  Wyniki chłopców:

  1. Rocco Jordan De Rossa
  2. Krystian Liwenda
  3. Hubert Nowosielski
  4. Jakub Piotrowski
  5. Klein Paweł
  6. Jakub Zalman
  7. Konrad Liwenda
  8. Maciej Wrona
  9. Arkadiusz Wiśniewski
  10. Kacper Szarecki
  11. Leszek Piłat

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym 2016 r..

 • Aktywnie po zdrowie

  "Aktywnie po zdrowie" czyli Forum Zdrowia dla Rodziców to projekt, w którym biorą uczniowie naszej zerówki. W ramach tego projektu uczniowie i rodzice dowiadują sie wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania. Poniżej zamieszczamy dwie broszury informacyjne. Zapraszamy do lektury!

  kolorowy talerz, czyli garść informacji o warzywach i owocach.doc

  planowanie posilkow.doc

 • Domek z książek

         W szkolnej bibliotece uczniowie pod nadzorem polonistki, pani Kamili Borkowskiej oraz bibliotekarza, pana Piotra Przyczyny, zbudowali domek z…książek. Domek mola książkowego można odwiedzać do 16 listopada 2016 roku. Później, niestety, książki muszą wrócić na swoje miejsce, czyli na półki biblioteczne, żeby znów służyć uczniom. Wszystkich, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie w tym nietypowym domku, serdecznie zapraszamy do biblioteki.

 • Apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

        Dnia 10 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości.

       Młodzież z klas II i III Gimnazjum przedstawiła dzieje walk naszego narodu o wolność, począwszy od zaborów, poprzez powstania, I i II wojnę światową, a skończywszy na roku 1989. Występ uświetniony został piosenkami „Biały krzyż” i „Dziewczyna z granatem”, wzruszająco wykonanymi przez uczennicę klasy VI Szkoły Podstawowej, podopieczną pani Sylwii Gawryś.

      Uwagę przyciągała również piękna i budząca zastanowienie dekoracja w postaci białych brzozowych krzyży przygotowana pod okiem pani Iwony Bartoszewskiej.

  Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

   

 • "Przypadkowe" schody

  Przypadkowe schody?

      Schody przy wejściu głównym do szkoły nabrały nowego wyrazu. Poloniści wpadli na pomysł, jak utrwalić wśród uczniów wiedzę o odmianie rzeczownika przez przypadki. Na każdym ze schodków zawisła kolorowa kartka z nazwą przypadka i jego pytaniami. Żaden uczeń nie przechodzi już obojętnie obok deklinacji A jaki pomysł macie Wy, uczniowie, by zagospodarować schody? Co chcielibyście na nich zobaczyć? Ciekawe pomysły można zgłaszać do nauczycieli. Schody czekają na „dobrą zmianę”!

 • Wycieczka do Olsztyna

         Dnia 9 listopada 2016 roku o godzinie 9.00 uczniowie Zespołu Szkół w Borecznie udali się na wycieczkę do Olsztyna. Przed wyjazdem policjanci rzetelnie sprawdzili stan autokaru. Olsztyn przywitał uczniów białym puchem. Pierwszy śnieg ucieszył szczególnie najmłodszych uczestników wyprawy. Najpierw uczniowie udali się na plac położony w centrum miasta, gdzie obejrzeli Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej. Następnie cała grupa zwartym szykiem przemieściła się na trzecie piętro centrum handlowego Aura, gdzie mieści się kino Helios. Wyposażeni w niezbędnik kinomaniaka, czyli popcorn i colę, młodzi widzowie wygodnie zasiedli w fotelach. Film pt. Trolle okazał się strzałem w dziesiątkę. Całą salę kinową wypełniał dziecięcy śmiech. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie największej biblioteki naukowej północno-wschodniego regionu Polski. W bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczniowie zobaczyli m.in.: wypożyczalnię główną, Archiwum i Muzeum UWM, wystawę o sporcie akademickim, najcenniejsze zbiory biblioteki, najmniejszą i największą książkę, a także w ukrytych pod ziemią zakamarkach mogli poczuć się, jak wykwalifikowani bibliotekarze. Na zakończenie wycieczki po Olsztynie uczniowie wybrali się na Górkę Kortowską. Idąc aleją 26 dębów, doszli do pamiątkowego obelisku poświęconego Pamięci Ofiar Katyńskich Absolwentów Wyższych Uczelni Związanych z Olsztynem. Na marmurowej tabliczce z wyrytymi 26 nazwiskami pomordowanych w Katyniu uczniowie z Boreczna postawili znicz, a ofiary uczcili minutą ciszy. Droga powrotna do szkoły minęła w miłej i radosnej atmosferze z jednym przystankiem na posiłek - w McDonaldzie oczywiście. Przed szkołą na dzieci czekali stęsknieni rodzice. To był bardzo dobry dzień, pełen atrakcji i miłych wrażeń. Już padały prośby o zorganizowanie kolejnego wyjazdu do kina lub teatru. Kto wie, być może…

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Olsztyna 2016

 • Konkurs na różaniec

   

  Na początku października został ogłoszony konkurs na różaniec. Wszystkie prace były piękne i pomysłowo wykonane.

  Zgłoszonych zostało ponad trzydzieści różańców. Można było wykorzystać dowolne materiały. Uczniowie z klas nauczania zintegrowanego wykonali  piękne różańce, głównie z pestek i nasion roślin dziko rosnących i ogrodowych. Wyniki  konkursu ogłoszono 15 października 2016r. Pierwsze miejsce zajęła Martyna z klasy II SP, drugie miejsce Olek a trzecie miejsca: Zosia i Sara (kl. IISP), Tosia z klasy ISP. Przyznano także wyróżnienia dla Nikoli (kl. IISP) i Wojtka (kl. ISP).

  Dziękujemy za udział Dzieciom i Rodzicom za udzieloną pomoc! Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, tym razem na najpiękniejszy lampion adwentowy. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie lampionu według własnego pomysłu i przy wykorzystaniu dowolnej techniki.

 • Informacja o rozstrzygnięciu przetargu ofertowego na dostawę oleju opałowego do obiektów Zespołu Szkół w Borecznie

  Po przeprowadzeniu przetargu ofertowego w dniu 10.11.2016 na dostawę oleju opałowego lekkiego do Zespołu Szkół w Borecznie, na wykoawcę zamówienia wyłoniona została firma BOSS19 spółka z o.o. ul. Młodkowskiego 40A 11-700 Mrągowo.

  Umowa z wykonawcą zamówienia zostanie podpisana 17 listopada 2016r. w siedzibie zamawiającego.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie

  Andrzej Nowicki

 • Zmiany w Statucie Zespołu Szkół w Borecznie

  Informujemy, że w zakładce Dokumenty umieszczony został znowelizowany Statut Zespołu Szkół w Borecznie. Zachęcamy do zapoznania sie z treścią dokumentu.

 • Ogłoszenie o przetargu na dostawę oleju opałowego

  Uwaga:

  We wzorze umowy zmieniono wielkość zamówienia na 30000 litrów.

  W specyfikacji istotnych warunków zamówienia do obliczenia ceny przyjęto cenę publikowaną na stronach internetowych producentów paliw na dzień 28.10.2016.

   

   

  Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

  dostawa_oleju_opalowego_2016.docx

  28.10.2016r.

   

  "Przetarg na zakup i dostawę oleju opałowego lekkiego do obiektu Zespołu Szkół
  w Borecznie"

   

   

  Zamawiający:

  Zespół  Szkół  w  Borecznie

  Boreczno 22

  14-230 Zalewo
   Tel.(89) 7588614 , fax. (89) 7588614

       

    Boreczno dnia, 28.10.2016r.

  Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

  Postępowanie  w  trybie  przetargu  nieograniczonego  na:

  „Zakup i dostawę  oleju  opałowego  lekkiego  do  obiektu  Zespołu  Szkół  w  Borecznie”

           

   

   

   

  Zatwierdzam:

  Dyrektor Zespołu Szkół

  w   Borecznie

  Andrzej Nowicki

   

   

   

  Dyrektor  Zespołu  Szkół  w  Borecznie  zaprasza  do  udziału  w  przetargu  nieograni-czonym  zgodnie  z  ustawą  z  dnia  29  stycznia  2004 r. Prawo  zamówień  publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.). 

  1. Przedmiot zamówienia

         1)  przedmiotem  niniejszego  zamówienia  jest:

  „ Dostawa  oleju  opałowego  lekkiego  w  ilości  30 000  litrów do  kotłowni  Zespołu  Szkół  w  Borecznie”
  2)      Olej  opałowy  lekki L – 1  według  Polskiej  Normy  PN C – 96024  powinien  spełniać   parametry nie gorsze niż :

        1)  gęstość  w  150 C , max  -    0,860g/cm3,

        2)  wartość opałową, min.    -    42,6MJ/kg,

        3)  temperatura zapłonu, min. -    560 C,

        4)  lepkość kinematyczna     -    6,00mm2/s,

        5)  skład frakcyjny:

          -  do 2500  C  destyluje, max. -    65% (V/V),

          -  do 3500  C  destyluje, min.  -    85% (V/V) ,

        6)  temperatura płynięcia, max.     -    - 200  C,

        7)  pozostałość po koksowaniu z 10%

              pozostałości  destylacyjnej, max.  -    0,3% (m/m),

        8)  zawartość  siarki, max.    -    0,2% (m/m),

        9)  zawartość  wody, max.   -    200mg/kg,

        10) zawartość zanieczyszczeń stałych, max.   -    24mg/kg,

        11) pozostałość po spopieleniu, max.  -    0,01% (m/m),

        12) barw - czerwona,

    3)  dostawy  oleju opałowego lekkiego będą realizowane sukcesywnie na podstawie zamówień     składanych  telefonicznie potwierdzonych faxem przez Zamawiającego  u Dostawcy, w terminie  dwóch dni od daty telefonicznego złożenia zamówienia. Wykonawca dołączy atest  na olej  opałowy przy każdej dostawie.

     4) Zamawiający nie dopuszcza składania  ofert częściowych i wariantowych.

  2.      Termin  wykonania  zamówienia.

  1)  termin realizacji zamówienia  -  dzień podpisania umowy do  16.12. 2017r.  sukcesywnie wg.  telefonicznego  zgłoszenia zapotrzebowania,

                    2) olej należy dostarczyć do obiektu w terminie dwóch dni od daty zgłoszenia              

                         Zamawiającego.    

  3.      Opis  sposobu  obliczania  ceny.

  1.  Na  cenę  ofertową  brutto  za 1000 litrów (jednostka,  w  której producent określa cenę  hurtową) oleju  składa  się:

  a)  cena  sprzedaży  netto  publikowana  na  stronie  internetowej  producenta  na 
  dzień 28.10.2016r.  przyjęta  w  celu  obliczenia  ceny  oferty,

  b)  marża wykonawcy  lub  upust wykonawcy  netto  stały/a  przez  cały  okres  realizacji zamówienia, zawierający/a  wszelkie  koszty  związane  z  realizacją  zamówienia,    w tym  koszty  dostawy, wyładunku oraz wszystkie inne  koszty  wynikające  z  realizacji przedmiotu zamówienia,

  c)  podatek VAT.

  4.      Kryteria  oceny  ofert.

  1)  przy  wyborze  oferty  Zamawiający  kierować  się  będzie  kryteriami:

          a)  cena  zawierająca również  koszty  transportu – 100%

  2)  cena  w  skali  0-100 punktów

          a) najniższa cena- 100 pkt,

          b) pozostała  proporcjonalnie wg wzoru:

    najniższa cena x 100 pkt

            ---------------------------------   x  100% ( waga kryterium)

    cena oferty rozpatrywanej

  3)  za najkorzystniejszą  zostanie uznana oferta, która zdobędzie najwyższą ilość punktów.

   

  5.      Termin  związania  ofertą.

  Wykonawcy  pozostają związani ofertą przez 30 dni od upływu terminu składania ofert.    

  6.      Miejsce  i  termin  składania  ofert.

  1)  ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego, tj.  w sekretariacie  Zespołu Szkół w Borecznie  w terminie  do  10.11. 2016r.  do  godziny  10 00,

  2)  oferty złożone po terminie będą zwrócone oferentom bez otwierania,

  3)  oferta zostanie odrzucona bez rozpatrywania, gdy:

        a)  jest sprzeczna z ustawą Prawo zamówień publicznych lub Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,

         b) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.

  7.      Miejsce  i  termin  otwarcia  ofert.

  Otwarcie  ofert  nastąpi  w  dniu  10.11. 2016r. o godzinie 1030 w  Zespole  Szkół  w  Borecznie  w gabinecie dyrektora szkoły.

  8.      Wybór  oferty.

  1)  wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi zgodnie z art. 91 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.  Prawo  zamówień  publicznych,

  2)  jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie można  będzie dokonywać  wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na złożenie ofert o takiej samej marży handlowej, Zamawiający wezwie wykonawców do złożenia w określonym terminie ofert dodatkowych

   9.  Tryb  ogłoszenia  wyników

  1)      wszyscy  wykonawcy zostaną powiadomieni pisemnie o wyborze oferty

  2)      wybrany wykonawca zostanie poinformowany pisemnie o terminie
  i miejscu podpisania umowy.

    10.  Opis przygotowania oferty.

  1)      oferta winna być sporządzona na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej   SIWZ  wraz z niezbędnymi załącznikami wnikającymi ze  SIWZ,

  2)      w przypadku, gdy oferent jako załącznik do oferty dołączy kopię dokumentu, powyższa kopia winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania oferenta,

  3)      złożone oferty winny być  zgodne z wymogami SIWZ,

  4)      każdy wykonawca winien złożyć tylko jedną ofertę,

  5)      każdy wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem
  i złożeniem oferty. Wymaga się, aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które są konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy,

  6)      oferta winna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności oraz podpisana przez upoważnionego przedstawiciela   lub przedstawicieli wykonawcy. Upoważnienie do podpisania oferty winno być dołączone do oferty o ile nie wynika to z załączonych dokumentów do oferty,

  7)      miejsca, w których wykonawca naniósł zmiany winno być parafowane przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy,

  8)      ofertę wraz z załącznikami należy umieścić  w zamkniętej i zabezpieczonej  przed przypadkowym  otwarciem kopercie. Koperta powinna być zaadresowana do Zamawiającego z umieszczeniem na niej zapisem „Dostawa oleju opałowego”,

  9)      wykonawca ma prawo przed terminem składania ofert wycofać się
  z postępowania przez złożenie pisemnego powiadomienia. Po otrzymaniu pisemnego powiadomienia o wycofaniu oferty, koperta zawierająca ofertę zostanie odesłana bez otwierania do wykonawcy,

  10)  strony powinny być ze sobą trwale połączone tak, aby  nie mogły ulec dekompletacji.

  11.    Warunki wymagane  od  oferentów ubiegających  się  o  zamówienie.

  Wykonawca winien spełniać poniższe  warunki:

  a)      uprawniony musi być dopuszczony do występowania w obrocie  prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi,

  b)    nie podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 22 Prawa zamówień publicznych.

  12.    Dokumenty  wymagane  od  wykonawców  ubiegających  się  o  zamówienie.

  Celem potwierdzenia przez wykonawcę spełnienia warunków określonych w pkt 12 SIWZ należy przedstawić następujące dokumenty:

  a)      podpisane oświadczenie zgodnie z wymogami art. 22 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 1 do SIWZ).

  b)       aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż  6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.

  c)    oświadczenie z art. 24 o niepodlegania wykluczeniu z postępowania.

  13.    Wadium     

            Zamawiający nie wymaga wadium  jako warunku udziału w postępowaniu.

  14.  Zabezpieczenie należytego wykonania umowy     

          1)   Zamawiający  nie  wymaga  finansowej  formy  zabezpieczenia.

          2)  Za  nieterminowe  wywiązywanie  się  Wykonawcy z  realizacji  zamówienia    Zamawiający  zastrzega  sobie  możliwość  stosowania  kar  umownych   określonych  w  umowie ( załącznik  nr 2 do  SIWZ).

  15.  Warunki  umowy:

  1)  wszelkie postanowienia  zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ,

  2)  umowa zostanie zawarta na podstawie rozstrzygnięcia postępowania o zamówienia publiczne w trybie przetargu nieograniczonego,

  3)  o terminie i miejscu zawarcia umowy Zamawiający zawiadomi wybranego wykonawcę odrębnym pismem,

  4)  umowa zostanie zawarta  pomiędzy Zespołem Szkół w Borecznie, a wybranym wykonawcą reprezentowanym przez  upoważnione osoby, co zostanie potwierdzone odpowiednimi dokumentami ( wypis z KRS, umowa spółki cywilnej, wpis do ewidencji działalności gospodarczej).

  16.  Pouczenie  o   środkach ochrony  prawnej

  1)      Wobec  czynności  podjętych  przez  Zamawiającego  w  toku  postępowania  oraz w  przypadku  zaniechania  przez  Zamawiającego  dokonania  czynności, których  podjęcie  nakazują  Zamawiającemu  przepisy  prawa, Wykonawca  może  złożyć  protest.

  2)      Termin  do  wniesienia  protestu  wynosi  7  dni  od  dnia, w  którym  Wykonawca  powziął  lub  mógł  powziąć  wiadomość 
  o  okolicznościach  stanowiących  podstawę  jego  wniesienia, z  zastrzeżeniem art. 180 ust. 3 Ustawy.

  3)      Od  oddalenia  lub  odrzucenia  protestu  przysługuje  odwołanie. Odwołanie  wnosi  się  do  Prezesa  Urzędu  Zamówień  Publicznych  w  terminie  5  dni  od  dnia  doręczenia  rozstrzygnięcia  protestu  lub  upływu  terminu  rozstrzygnięcia, informując  jednocześnie  Zamawiającego  o  wniesieniu  odwołania.

  17.  Udzielenie wyjaśnień  do SIWZ.

  Wyjaśnień  udziela  Pan  Andrzej Nowicki  pod  numerem  telefonu  897588614.   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zał. Nr 1 do SIWZ

  O F E R T A

   ...................................................................................................................................

   

  ………………………………………………………………………………………

  ( nazwa oferenta )

  składa  ofertę  na  „ Dostawę  oleju  opałowego  lekkiego  do  Zespołu  Szkół  w Borecznie”

   

   

   

  Opis przedmiotu zamówienia

   

   

   

  Ilość w litrach

  Cena hurtowa producenta netto

  (zł/1000 l)

  na dzień

  28.10.2016r.

  przyjęta do celów oceny oferty

   

   

   

  Marża (M) lub upust (U)  netto

  zł/1000l

   

   

   

  Cena sprzedaży netto

  zł./ 1000l

   

   

   

   

  VAT

   

   

   

   

   

   

   

  Cena sprzedaży (cena ofertowa) brutto zł/1000 l

   

  Q

   

   

  CH

   

  M

   

  U

   

  Cs=CH+M

  lub

  Cs=CH-U

   

  %

   

  zł.

   

  Csb=Cs+VAT

   

  Olej  opałowy lekki

   

   

  1000

   

   

   

   

   

   

   

   

  Cena ofertowa (cena sprzedaży brutto) przedmiotu zamówienia wynosi ………………zł.

  za  1000 litrów oleju opałowego lekkiego (całość zamówienia opiewa na 30000 l).

  (wskazana marża handlowa lub upust jest stały przez cały okres realizacji zamówienia, zawiera wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym koszty dostawy, wyładunku oraz wszystkie inne koszty wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie ze specyfikacją umowy).

  Oświadczamy, iż spełniamy warunki określone w art.22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.    Prawo zamówień  publicznych tj:

     -  posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,

     -  posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał ekonomiczny, techniczny, a także dysponujemy osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia,

     -  znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,

     -  nie podlegamy wykluczeniu z postępowania o udzieleniu zamówienia. 

  W  pełni  akceptujemy  warunki   Zamawiającego  określone  w  SIWZ.

   

           

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zał. Nr 2  do  SIWZ

  UMOWA NR……../2016

  NA  DOSTAWĘ  OLEJU  OPAŁOWEGO

  W   dniu ………………. r. pomiędzy  Zespołem Szkół w Borecznie zwanym dalej  „Zamawiającym”  reprezentowanym przez:

  Dyrektora  Zespołu Szkół w Borecznie 

  przy  kontrasygnacie:

  Głównego księgowego –

  a   ………………………………………………………………………………………………

  reprezentowanym przez: …………………………………………………………………………

  zwanym  dalej „Dostawcą”, wybranym w trybie art.39-46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.

  Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2007r. Nr 223 poz. 1655 ze zm.) , została zawarta

  umowa  o następującej treści:

  § 1.

  Zamawiający zleca, a Dostawca zobowiązuje się do dostawy oleju opałowego lekkiego w łącznej

  ilości  ok. 30 000 litrów  do  budynku  Zespołu Szkół w Borecznie.

  § 2.

  1. Termin  realizacji  dostawy  ustala się:

  -  rozpoczęcie – dzień podpisania umowy;

  -  zakończenie  16  grudnia 2017r.

  2. Dostawy oleju opałowego lekkiego będą realizowane na podstawie zamówień składanych telefonicznie  potwierdzonych faxem  przez  Zamawiającego u  Dostawcy, w  terminie  dwóch dni od daty telefonicznego złożenia  zamówienia.
   

  § 3.

  1.  Zamówiony olej lekki Dostawca będzie dostarczał własnym transportem.

  2.  Dostawca zobowiązany jest dostarczyć olej opałowy lekki posiadający aktualne atesty, które należy załączyć do każdorazowej dostawy.

   

  § 4.

  1. Za dostarczony olej opałowy lekki Zamawiający zapłaci należność w kwocie ustalonej na podstawie ilości dostarczonego oleju i ceny określonej w pkt 2- liczonej proporcjonalnie do ilości oleju.

  2. Cena 1000 litrów oleju opałowego lekkiego składać się będzie z następujących elementów:

         - aktualna cena producenta netto (zł./1000 l) umieszczona w oficjalnym cenniku hurtowym paliw  obowiązującym na dzień dostawy, publikowanym na oficjalnych stronach internetowych producenta oferowanego oleju opałowego,

        -  plus stała marża handlowa lub minus upust ( stały/a/ przez cały okres realizacji zamówienia, zawierający wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym koszty dostawy, wyładunku oraz wszystkie inne koszty wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie ze specyfiką i umową) …………. doliczona lub odliczona do dostawy jednostkowej 1000 l

           Do  ceny  dolicza  się  23% VAT.

                                                                 § 5.

  1. Należność za wykonaną dostawę  będzie realizowana z konta Zamawiającego w formie przelewu na rachunek Dostawcy w terminie 21 dni od daty otrzymania faktury.

  § 6.

  1. W  przypadku niewykonania umowy lub nieterminowego wykonania Dostawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% wartości niezrealizowanego zamówienia uzgodnionego na dany dzień.

  § 7.

  1. W przypadku zwłoki, co najmniej  4 dni w dostawie oleju opałowego lekkiego Zamawiający może  rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym.

  § 8.

  1. Zmiana warunków niniejszej umowy wymaga pisemnej zgody obu stron pod rygorem nieważności.

   

  § 9.

  1. W  sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2007r. Nr 223 poz.155 ze zm.)

  § 10.

  1. Ewentualne spory, które mogą wynikać ze stosowania niniejszej umowy rozstrzygać będzie Sąd Rejonowy.

  § 11.

  1. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

   

   

  Dostawca                                                                                          Zamawiający  

   

   

   

   

 • Dzień głośnego czytania

  29 września naszej szkole odbyły się obchody z okazji Dnia Głośnego czytania. Z tej okazji na świetlicę szkolną przybyły maluchy z zerówki oraz uczniowie z klasy II wraz z wychowawcami. Przybył również gość specjalny Pani Ania Małecka. Gdy maluchy rozsiadły się wygodnie, zaczęło się głośne czytanie. Dzieci w skupieniu wysłuchały Pani Ani, która odczytała bajkę o Trzech świnkach, pani Iwona czytała fragmenty ,,Pchły Szachrajki" a uczennice z klasy I G przeczytały młodszym uczniom książki o zawodzie dentysty i budowlańca. Na koniec spotkania Pani Ania Małecka zadała dzieciom pytania dotyczące przeczytanej bajki oraz rozdała uczniom medale i słodkości za aktywny udział w spotkaniu. Dziękujemy bardzo Pani Ani za przybycie i udział w akcji ,,Cala Polska czyta dzieciom".

 • 12.10.2016

   

  W zakładce Biblioteka szkolna dodane zostały nowe pozycje, dostępne w naszym księgozbiorze.

 • Obchody święta Komisji Edukacji Narodowej

  Apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej odbędzie się 13 października 2016 roku po czwartej lekcji (około 12:00). O 11:00 odbędzie się uroczystość pasowania "pierwszaków", w której udział wezmą udział uczniowie klas 0-III i zaproszonych gości. Odjazdy w tym dniu po szóstej lekcji w odwrotnej kolejności.

 • 06.10.2016

  Na stronie internetowej naszej szkoły umieściliśmy nową zakładkę: Biblioteka szkolna. Będą tam umieszczane najważniejsze informacje dotyczące biblioteki działąjącej w Zespole Szkół w Borecznie. Można tam znaleźć informację o konkursie plastycznym na projekt exlibrisu biblioteki szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

 • 03.10.2016

  W zakładce Oferta edukacyjna publikujemy propozycję zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w Zespole Szkół w Borecznie w roku szkolnym 2016/2017.

 • Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa

         29 września 2016 roku na tzw. „Hubertówce” odbyły się XII Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa 2016. Na zaproszenie organizatorów przyjechały tłumnie następujące szkoły: Zespół Szkół z Zalewa, Zespół Szkół z Dobrzyk, Szkoła Podstawowa z Bart oraz gospodarz Zespół Szkół z Boreczna. Gościnnie przyjechał Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny z Idzbarka oraz uczniowie z Miłomłyna ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W zmaganiach wzięło udział ponad 250 uczestników dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. Pogodę mieliśmy idealną, wręcz wymarzoną do biegania. Na uczestników po skończonym biegu czekał jogurt oraz kiełbaska i świeża bułeczka, którą można było upiec przy ognisku. Dla spragnionych przygotowana była gorąca herbata.

         Dekoracji zwycięzców dokonali Burmistrz Zalewa Marek Błażej Żyliński, Andrzej Nowicki Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie oraz organizatorzy biegów.

         Organizatorzy dziękują sponsorom za nagrody i pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Bez nich nie byłoby drewna na ognisko, herbaty, termosów, jogurtów, bułek oraz nagród rzeczowych. Wspomogły nas instytucje, firmy oraz osoby prywatne: Burmistrz Zalewa, Dyrektor Zespołu Szkół w Borecznie, Leszek Lubiejewski właściciel firmy Dolux-M z Boreczna, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie, firma NET SYSTEM z Ostródy, radny gminy p. Andrzej Małachowski. DZIĘKUJEMY!

   

  KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

  Szkoła Podstawowa: chłopcy

  I miejce - Mateusz Liwenda

   

  Gimnazjum: dziewczęta

  III miejsce - Dominika Gałęza

   

  Gimnazjum: chłopcy

  I miejsce - Arkadiusz Wiśniewski

  II miejsce - Krystian Liwenda

  VI miejsce - De Rosa Rocco Jordan

   

  KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  IV miejsce - Szkoła Podstawowa Dziewczęta

  III miejsce - Szkoła Podstawowa Chłopcy

  III miejsce - Gimnazjum Dziewczęta

  I miejsce - Gimnazjum Chłopcy

   

  Zapraszamy za rok!!!

  Organizatorzy

  Monika Szczypska

  Ryszard Zakrzewski

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Zalewa.

   

   

 • Zebranie z rodzicami

  23 września odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 16 rodzice spotkają się z panem dyrektorem na stołówce szkolnej, następnie spotkania przeprowadzą wychowawcy klas.

 • Wycieczka do Grunwaldu i na Wzgórza Dylewskie

  12 września 2016r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa młodzież szkolna z Gminy Zalewo odbyła wycieczkę do Grunwaldu i na Wzgórza Dylewskie.  Wyjazd nastąpił po godzinie ósmej wygodnym i w pełni zautomatyzowanym autobusem iławskiego PKS-u. Uczestników powitały i przedstawiły program eskapady pani Alina Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego z Jerzwałdu oraz pani Alicja Szarzyńska z Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Około godziny dziesiątej zaczęliśmy zwiedzać pola bitwy grunwaldzkiej. Przewodnik miejscowego muzeum na wstępie zaznajomił wycieczkowiczów z historią Zakonu Krzyżackiego oraz wcześniejszych mieszkańców Prus. Następnie w ciekawy sposób opowiedział losy pomnika grunwaldzkiego ufundowanego przez Ignacego Paderewskiego oraz ruin kaplicy pobitewnej malowniczo położonej pośród bitewnych wzgórz. W budynku muzeum obejrzeliśmy wyposażenie uzbrojenia rycerskiego, numizmaty jak i stemple pieczęci z epoki średniowiecza.
  Po krótkiej przerwie na lody, napoje i wymianę wrażeń uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na obszar Wzgórz Dylewskich celem poznania ich przyrody ożywionej i nieożywionej.  Po lapidarium geologicznym zlokalizowanym nieopodal najwyższego szczytu wzgórz oprowadziła nas pani Alicja Szarzyńska. W lapidarium znajduje się obecnie ponad 20 ciekawych okazów skał, pochodzących  głównie z lokalnych  kopalni kruszywa. Faunę i florę parku krajobrazowego w sposób słowny jak i naoczny zaprezentowała w czasie spaceru leśną ścieżką edukacyjną pani Alina Rodziewicz. Urozmaicony  drzewostan dawał znakomitą sposobność do poznania przez młodzież wielu gatunków drzew. Dotarliśmy do rezerwatu przyrody „Jezioro Francuskie” - śródleśnego jeziora, najwyżej położonego na Pojezierzu Mazurskim, bogatego w świat roślinny i zwierzęcy. Ostatnimi urokliwymi przystankami marszruty dylewskiej była możliwość podziwiania  rozległego krajobrazu z wieży widokowej na Górze Dylewskiej oraz  „Kamienia ofiarnego”- głazu narzutowego, pomnika przyrody, według legendy miejsca kultu w przedchrześcijańskich czasach. Dziękując organizatorom, miejmy nadzieję, że tego typu wycieczki po ciekawych przyrodniczo i kulturowo miejscach naszego regionu będą organizowane jak najczęściej.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć