Nawigacja

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze

  W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”. Konkurs dotyczył znajomości treści powieści Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Etap szkolny wyłonił dwie drużyny:

  klasy VI-VII szkoły podstawowej

  • Kinga Grochowska
  • Agata Janicka
  • Zuzanna Mariańska

  Klasy II-III gimnazjum

  • Kaja Makar
  • Emilia Markiewicz
  • Ilona Zagrobelna

   

  Po dogrywce dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły bardzo dobre czwarte miejsce. Tym samym pokonały czternaście zespołów reprezentujących szkoły z całego powiatu iławskiego. Finalistki konkursu wykazały się wnikliwą, szczegółową i precyzyjną wiedzą z lektury. Pani Borkowska, która objęła pieczę nad uczennicami przygotowującymi się do konkursu, podkreśla, że jest zadowolona z wyniku dziewcząt. Pewien niedosyt, który zawsze towarzyszy zdobywcom czwartego miejsca, uczniowie zaspokoją już jesienią podczas kolejnych zmagań w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze.

 • Konkurs Recytatorski pod hasłem „Spotkania z poezją”

  Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbyły się po raz XXXVI eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego:

  Antonina Tarnowska (klasa II, wychowawczyni – pani Danuta Gradys)

  Sara Bartoszewska (klasa III, wychowawczyni – pani Maria Potorska)

  Natalia Cieplicka i Wiktoria Dąbkowska (klasa V, wychowawczyni – pani Kamila Borkowska)

  W wydarzeniu w Zalewie wzięło udział aż 21 uczniów z całej gminy. Jury w składzie: Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Irena Kupczyńska – wieloletnia bibliotekarka M-GBP w Zalewie oraz Hanna Bobek – mgr filologii polskiej, miało niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja jednak wyłoniła najlepszych. Mamy wśród nich uczennicę Zespołu Szkół w Borecznie. Brawo, Tosiu! Antonina Tarnowska będzie reprezentowała Gminę Zalewo w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 18 maja 2018 roku w Kinoteatrze w Iławie. Będziemy trzymać kciuki za naszą utalentowaną, młodą koleżankę. Dziękujemy wychowawcom i szkolnemu logopedzie, pani Teresie Jakubiec, za rzetelne i profesjonalne przygotowanie dziewcząt do występu, a także wszystkim dzieciom, które wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Zapraszamy w przyszłym roku. Znów będziemy się bawić swoim głosem i poezją.

  Zdjęcia z wydarzenia wkrótce będzie można obejrzeć w galerii.

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III zmierzyli się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. To już 11. edycja sprawdzianu, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku próbe te podjęli uczniowie z klasey p. Marii Potorskiej.

  Sprawdzian składał się z dwóch części, języka polskiego i matematyki, i jest podsumowaniem osiągnięć uczniów w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej. Analiza wyników pozwoli nauczycielowi sformułować ocenę opisową oraz wnioski do dalszej pracy z uczniami na kolejnym etapie edukacyjnym

 • Wycieczka do Olsztyna

  Dnia 25.04.2018r. dzieci z klas 0-I wraz z opiekunami: M. Szymańską i S. Gawryś uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wycieczki była wizyta w multikinie. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę pt. „ Piotruś królik”. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w kinie. Droga powrotna do szkoły minęła w miłej i radosnej atmosferze z jednym przystankiem na posiłek - w McDonaldzie w Ostródzie. Przed szkołą na dzieci czekali stęsknieni rodzice. To był bardzo dobry dzień, pełen atrakcji i miłych wrażeń.

 • Czerwone krzesło - niezwykła lekcja plastyki

  Niezwykła lekcja plastyki miała miejsce 25 kwietnia 2018 roku. Najpierw uczniowie klasy V zabawili się w szkolnych tropicieli magii i znaleźli stare, nikomu niepotrzebne, zniszczone, drewniane krzesło. Następnie tchnęli w nie życie, malując je na czerwono, by stało się jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie chcieli, by nabrało czarodziejskiej mocy, jak magiczne krzesło z powieści Andrzeja Maleszki. Na lekcji języka polskiego dzieci napisały instrukcję obsługi tego magicznego przedmiotu, a później wszyscy, którzy mieli na to ochotę, testowali moc czerwonego krzesła. Można jeszcze spróbować spełnić swe marzenia, zasiadając na magicznym krześle, które obecnie ustawione jest w sali polonistycznej. Serdecznie zapraszamy, choć już wiadomo, że niektóre życzenia bywają dość kontrowersyjne!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Czerwone krzesło - niezwykła lekcja plastyki

 • "Dzień sałatkowy"

  W piątek 27.04.2018r na długiej przerwie uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Szczypskiej zorganizowali "Dzień sałatkowy" promujący zdrowe odżywianie. Wszyscy chętni delektowali się specjałami zdrowej kuchni. Do akcji włączyła sie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy włączyli się w naszą akcję.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w galerii dzień sałatkowy.

   

 • Diecezjalny Konkurs Religijny

  24 kwietnia 2018r uczennica klasy piątej SP Natalia Cieplicka   reprezentowała naszą szkołę w finale

  XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej – Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech – Patroni Diecezji Elbląskiej

   

 • UZYSKAŁA TYTUŁ FINALISTY

  JUSTYNA KOPCZYŃSKA , uczennica klasy 3 Gimnazjum w Borecznie uzyskała tytuł finalisty w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Przygotowywała ją pani Irena Wółkiewicz.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Egzaminy

  W dniach 18, 19, 20 kwietnia uczniowie klasy III Gimnazjum przystępują do egzaminu podobnie jak ponad 349 000 uczniów z całej Polski. 18 kwietnia br. uczniowie piszą egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W drugim dniu, 19 kwietnia, młodzież rozwiązywać będzie zadania z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z kolei piątek to zmagania z językiem obcym.  U nas w szkole gimnazjaliści zmierzą się z testem z języka niemieckiego i języka angielskiego. Życzymy powodzenia!

  Wyniki dostępne będą 15 czerwca i stanowić będą jedno z kryteriów przyjęcia do szkoły sredniej.

 • Ogłoszenie

  Znalezione obrazy dla zapytania chór szkolny

  Ogłoszenie

   

  Zapraszamy chętnych

  do zgłaszania się do chóru szkolnego

  Zapisy w świetlicy

  u pani Anny Rachwał

  Naszym celem będzie poznawanie piosenek patriotycznych

 • "Śpiąca Królewna"

  W piątek 13 kwietnia 2018r w świetlicy szkolnej miała miejsce realizacja projektu edukacyjnego z plastyki. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Anny Cieplickiej przygotowali widowisko teatralne „Śpiąca królewna”. Wykonali piękne dekoracje, kostiumy i rekwizyty. Wyuczyli się swych ról na pamięć i zaprezentowali się zgromadzonej widowni, którą stanowili uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. Spektakl wzbudził szczere zainteresowanie młodych widzów i gorący aplauz na zakończenie.

  Uczniowie klasy siódmej uczyli się trudnej sztuki współpracy w grupie. Cel został osiągnięty, a przy okazji zainteresowano młodą publiczność tematyką baśniową i czytelnictwem.

  Oto obsada aktorska:

  Król -Wojciech Mazanowski
  Królowa - Martyna Sostek
  Królewna - Weronika Burlińska
  Rycerz - Wojcech Komosiński
  Dobra Wróżka Melodia - Zuzanna Mariańska

  Zła Wróżka Odelia - Agata Janicka
  Flora - Monika Bojarun
  Aura - Kinga Grochowska
  Dworzanin Mateusz Liwenda

  Kucharz - Patryk Brodowski
  Kuchcik I - Konrad Hofman
  Kuchcik II- Maciej Łąka
  Narrator - Ilona Zagrobelna
  Staruszka Kamila Mielniczek

  Zdjęcia ze spektaklu
   

 • Przedstawienie profilaktyczne

  13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. "Uratujmy krainę baśni" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego z Białegostoku. Przedstawienie miało na celu zachęcić dzieci do czytania książek.

  Główny bohater, chłopiec - fan gier komputerowych, przestał czytać książki. Czytanie uważał za nudne zajęcie. Za sprawą dobrej wróżki odkrył, że książki mogą być interesujące a kraina baśni dostarcza wielu wrażeń. Dzięki temu spotkaniu chłopiec zmienił się i na nowo polubił czytanie. Na zakończenie zachęcił zebrane dzieci do czytania i odkrywania świata poprzez książki.

 • Narodowy Dzień Pamięci o Zbrodni Katyńskiej

  W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci o Zbrodni Katyńskiej uczniowie klasy VI b pod opieką p. Doroty Julluk i p. Teresy Jakubiec przygotowali okolicznościową gazetkę, upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego na polskich oficerach przez Rosjan w 1940 r. Gazetke można obejrzeć na szkolnym korytarzu.Więcej naszych działań w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości można obejrzeć w zakładce Rok dla Niepodległej.

 • "Narkomanka" - przedstawienie teatralne

  5 kwietnia 2018 r. uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum mieli okazję obejrzeć w Miejsko-gminnym Centrum Kultury w Zalewie monodram „Narkomanka” w wykonaniu Anny Samusionek. Scenariusz przedstawienia, oparty na przeżyciach i utworach Barbary Rosiek, opowiada o trudnej walce bohaterki z narkomanią. Młodzież była pod dużym wrażeniem spektaklu w reżyserii Joanny Orzeszkowskiej.

  Oprawę muzyczną do przedstawienia zapewnił Janusz „YANINA” Iwański, polski muzyk jazzowy i rockowy.

   

   

  "Narkomanka" - przedstawienie teatralne - Obrazek 1 "Narkomanka" - przedstawienie teatralne - Obrazek 2

  *Zdjęcia pochodzą ze strony zalewo.pl.

 • Konkurs plastyczny: Palmy i Pisanki Wielkanocne"

  Wielu uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej brało udział w organizowanym przez MGCK w Zalewie konkursie na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Najlepsze prace zostały wysłane do Zalewa. Wśród laureatów znalazła się Dominika Zagrobelna, która zajęła II miejsce za palmę wielkanocną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • „Mamo, tato, wolę wodę!” - podsumowanie

  Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Jego celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

  W roku szkolnym 2017/2018 Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Borecznie brał udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę!”. Przedszkolaki wzięły też udział konkursie „Święto Wody i Zdrojka”. W ramach programu dzieci zrealizowały trzy scenariusze przysłane od organizatora zajęć:

  1. „Witaj Przygodo”

  2. „Tam gdzie bije woda”

  3. „Tajemnice lasu”

  Światowy Dzień Wody w przedszkolu

   

  Dnia 22 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

   

  Dzień ten miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych oraz badawczych, rozwiązywały też zagadki na temat wody. Przedszkolaki ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń.

  W formie prezentacji multimedialnej mogły zobaczyć i dowiedzieć się:

  - Do czego potrzebna jest woda?

  - Kto potrzebuje wody?

  - Skąd bierze się woda?

  - Stany skupienia wody?

  W trakcie przeprowadzonych zajęć dzieci po raz kolejny mogły się spotkać z sympatyczną postacią jaką jest Zdrojek. Dzieci stworzyły piękne portrety Zdrojka.

  Podczas zajęć przedszkolaki wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom grzechotka z butelki oraz kolorowanka wodna. Dużo zadowolenia sprawiały dzieciom zabawy ruchowe takie jak : " Wodne kałuże", " Wodny tor przeszkód" „ Fale na morzu” .

  Dzieci wykonały doświadczenia i zabawy badawcze z wodą, w trakcie których określały właściwości, kolor i smak. Poznały możliwości wody jako rozpuszczalnika takich substancji jak cukier i sól itp.. Po zabawach pamiętaliśmy, aby koniecznie uzupełnić wodę w naszym organizmie. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

 • Kiermasz wielkanocny

  Dnia 27.03. 2018r., w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić świąteczne dekoracje: pisanki, kurczaczki, baranki, kurki, koszyczki, stroiki, jajeczka z filcu, zajączki, owies, bukszpan, kartki świąteczne i wiele innych ozdób. Wszystkie cudeńka wykonane były własnoręcznie przez dzieci, wychowawców świetlicy i nauczycieli. Ponadto podczas kiermaszu swoim wyglądem i smakiem przyciągały słodkości, a wybierać było w czym - babeczki, ciasteczka i wypieki w kształcie zajączków.
  To wydarzenie przygotowane przez panią Anię Rachwał wprowadziło całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc tuż, tuż. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i dzieci.
  Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz i włączyli się w jego przygotowanie dziękujemy.

  Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć w galerii Kiermasz Wielkanocny.

 • Życzenia Wielkanocne

  Życzenia Wielkanocne - Obrazek 1Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  i wśród przyjaciół
  oraz wesołego Alleluja

  życzy
   

  Dyrektor Szkoły

  Ryszard Zakrzewski

 • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

  Z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych” w dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klasy szóstej wyjechali w ramach „żywej” lekcji historii do pobliskiego Miłomłyna. Celem wycieczkowych zajęć było uczczenie pamięci Danuty Siedzikówny – sanitariuszki V Brygady Wileńskiej Armii Krajowej oraz zapoznanie się z pięknymi, ale i tragicznymi losami jej życia. Na miejscu pamięci, pod pomnikiem „Inki” delegacja uczniów z Panem Dyrektorem Zespołu Szkół w Borecznie Ryszardem Zakrzewskim oddała hołd bohaterce składając kwiaty oraz zapalając znicze. W czasie podróży autokarem nauczyciel historii Piotr Przyczyna opowiadał o szczęśliwym domu rodzinnym Danusi w Puszczy Białowieskiej, utracie rodziców na początku II wojny światowej, patriotycznej postawie „Inki” w oddziale partyzanckim, okolicznościach aresztowania, okrutnym śledztwie, kończąc na sfingowanym procesie, zakończonym sądowym mordem.  Gdy wracaliśmy do szkoły z krótkiej, ale jakże ideowej eskapady młodzież wyraziła zdecydowana aprobatę uczestniczenia w kolejnych wycieczkowych lekcjach.  A okazja do kolejnych będzie, chociażby w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Zapraszamy do fotorelacji z imprezy w galerii Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

 • Turniej piłki siatkowej

  Dnia  lutego  20 lutego 2018 w Zespole Szkół w Borecznie odbył się turniej piłki siatkowej „czwórek”. Na turniej przybyły drużyny ze szkół w Bartach i Dobrzykach. Turniej odbywał się w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze. Zwycięskie drużyny nagrodzono medalami i „pucharami” w postaci obrazów. Gratulujemy zwycięzcom!

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce: Boreczno

  2. miejsce: Dobrzyki 2

  3. miejsce: Dobrzyki 1

  4. miejsce: Barty

   

  Zapraszamy do fotorelacji z imprezy w galerii Turniej piłki siatkowej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Borecznie
  Boreczno 22
  14-230 Zalewo
  woj. warmińsko-mazurskie
 • 089 758 86 14

Galeria zdjęć