• Korczakowskie latawce w powietrzu

•      Korzystając z wietrznej pogody uczniowie klas 4 – 7 wraz z nauczycielami wzięli udział w zajęciach z „puszczania latawców”.  Wykonanie latawca było jednym z zadań konkursowych podczas Tygodnia Korczakowskiego – dopiero dzisiaj udało się wyjść z nimi na boisko z uwagi na brak odpowiednich warunków atmosferycznych. Każdy więc w końcu wziął w rękę swoje dzieło i rozpoczęły się próby latania. Okazało się, że nie jest to takie proste – wszystko zależy m.in. od konstrukcji latawca, materiałów z jakich został wykonany, wiatru, techniki puszczania.

Uczniowie z pewnością się dzisiaj o tym przekonali. Najważniejsze było jednak to, że dostarczyło to wszystkim wiele radości, śmiechu i satysfakcji.

Wszystkie latawce zostały wykonane pod okiem pani Anny Cieplickiej, której autorski latawiec poszybował dziś najwyżej.

• Egzamin ósmoklasisty 2024

• Egzamin ósmoklasisty odbywa się w  dniach 14 - 16 maja 2024 roku.

Harmonogram:

• egzamin z języka polskiego - 14 maja 2024 roku we wtorek o godzinie 9:00;
            • egzamin z matematyki - 15 maja 2024 roku w środę o godzinie 9:00;
            • egzamin z języka angielskiego - 16 maja 2024 roku w czwartek o godzinie 9:00.

W tych dniach oddziały przedszkolne są czynne.

Klasy I-VII nie mają zajęć dydaktycznych.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminie! Niech nie zabraknie Wam zapału i wiary we własne możliwości. Oby wyniki były jak najlepsze! :-)

• XXIII Edycja Akcji Czyste Jeziora i Rzeki

•  Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego; w tym roku to już XXIII edycja. Dzieci i nauczyciele wyposażeni w rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów ruszyli w teren. Wielu z nas wie jak segregować odpady, ale dla utrwalenia przypomnijmy: niebieski to papier, zielony to szkło, żółty to tworzywa sztuczne i metale, czarny zaś to odpady zmieszane:

W ramach promocji akcji uczniowie na lekcjach plastyki wykonali prace plastyczne ilustrujące tegoroczne hasło akcji: „Zielone Myślenie plus działanie równa się Czyste Środowisko”!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w akcji!

Anna Cieplicka

• Sprawdzian trzecioklasisty 2024

•    W dniach 8 i 9 maja  uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie przystąpili do sprawdzianu trzecioklasisty.

W środę 8 maja napisali sprawdzian z edukacji polonistycznej a następnego dnia zmierzyli się z zadaniami z edukacji matematycznej i przyrodniczej.  Było to ważne wydarzenie dla nauczycieli i uczniów, wszyscy przyszli do szkoły w stroju galowym, każdy był skupiony i poważny. Można z całą pewnością stwierdzić, że wszystkim trzecioklasistom zależało, aby napisać jak najlepiej.

Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki.

• Konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli spory sukces w konkursie plastycznym pt. „Konstytucja 3 Maja – oczami wyobraźni”.

Podajemy wyniki naszych wychowanków:

Kategoria – klasy IV – VI

I miejsce – MAŁGORZATA GRZYWNA

II miejsce – OLIWIA ZAMBRZYCKA

Kategoria klasy VII – VIII

I miejsce – ALEKSANDRA CIEPLICKA

II miejsce – KAROL REMISZEWSKI

III miejsce – MICHAŁ JARKOWSKI – ANTKIEWICZ

Serdecznie gratulujemy!

• O twórczości Iwony Chmielewskiej

• 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Borecznie poświęconych twórczości Iwony Chmielewskiej, a konkretnie pozycji pt.: "Kłopot".

Gdyby tak można było każdy kłopot rozwiązać pozytywnym zakończeniem... Mały, duży... każdy go czasami ma w swoich myślach. Kłopot Iwony Chmielewskiej, okazał się być dobrą pamiątką.

Uczniowie klasy drugiej świetnie poradzili sobie twórczo z kłopotem w postaci przypalonej plamy na obrusie, który potrafili przekształcić w ciekawe rozwiązanie.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują - sami zobaczcie...

Notatka